Skocz do zawartości
wlodi5

nVidia SHIELD 32GB LTE - lokalny problem z brakiem płynności streamingu

Rekomendowane odpowiedzi

wlodi5

Odkąd posiadam ten tablet, od 2014r. zawsze miałem problem z uzyskaniem płynnego obrazu, zarówno przez Gamestream lokalnie z komputera po sieci wifi jak i GeForce Now. Przerobił już 3 routery od UPC, 3x był wymieniany na nowy (co prawda z innych przyczyn) i nawet jeśli tablet jest dosłownie przyklejony do routera, a wstępny test jakości łącza przejdzie w 100% OK (predkosc, ping, utrata klatek itd.), niezależnie od ustawień jakości streamingu, nawet na najniższych zawsze wyświetla komunikat, że utrata pakietów jest duża i obraz rwie. Moje łącze to UPC d120/u10. Nie wiem czy upload nie jest czasem za niski ? Router obecnie mam connect box'a (Compal Broadband Networks, Inc CH7465LG). Używam sieci 5G, skanowałem wifi analyzerem, tylko jedna osoba prócz mnie uzywa tego pasma. Connect Box miał być mocniejszy, z jakimś wzmacniaczem a nie widzę żadnej różnicy na plus. O co tu chodzi ? Czy jest jakaś możliwość podłączenia tego tabletu przez złącze ethernetowe, na przejściówce ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wlodi5

Tak można puścić przez przejściówke usb-enthernet tylko musisz poszukując pasującej (na xda jest temat) bo te najtansze nie współpracują z tabletem o czym sam się już przekonałem

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ktoś posiada jeszcze sprzęt z RYSIKIEM to niech da znak życia [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wlodi5

@Drwalix Ja posiadam, a a co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetnie. Chodzi mi o rysik. Czy końcówka gumowa jest wytrzymała, czy płynnie śmiga po wyświetlaczu? Bo guma w zwykłym rysiku, po jakimś czasie zaczyna się wycierać i stawia znaczny opór, nie dając płynności, co mnie strasznie irytuje. Czy rysik jest kompatybilny z innymi wyswietlaczami? Niby jest "pojemnościowy" , więc powinien działać na smartfonie ale chciałbym się upewnić bo chce taki kupić do Samsunga Galaxy S8 plus. Testowałem sporo wynalazków i zawsza ten sam problem z wycierajacą się gumą. Kupiłem nawet elektroniczny ale ten znowu, ma twardą końcówkę i przy zetknięciu ze szkłem wyświetlacza słychać irytujące "puknięcie" co mnie doprowadza do szału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wlodi5

@Drwalix  Rysik jak i cały tablet jest solidnie wykonany, srebrna część jest zrobiona z metalu, reszta to solidny plastik. Nie wiem dokładnie z czego wykonana jest końcówka rysika, guma raczej to nie jest, mnie to wygląda na mocno utwardzoną piankę, która wygląda na wytrzymałą. Nie stawia oporu podczas przesuwania  po ekranie. Niestety zbyt rzadko go używałem by stwierdzić na ile jest wytrzymały. Końcówka ukształtowana jest nieco jak pisak i też rozpoznaje jak grubą powierzchnią ma kontakt z ekranem. Na tablecie reaguje na nacisk, można dotykać ręką reszty ekranu, bo ignoruje kontakt z ciałem skupiając się na samym rysiku. Niestety na moich dwóch telefonach sprawdzałem i nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Najwyraźniej przeznaczony jest do konkretnego modelu sprzętu, podobnie jak rysik do Note. Pozostaje mi dalej szukać czegoś, co mnie zadowoli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odp. spóźniona ale mozna było dokupić oryginalny rysik ja tak zrobiłem (a to ponoc w 100% ten sam produkt) bo miałem tą nowsza tańszą wersję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi