Skocz do zawartości
raf1943

Mi A2 LITE - aktualizacje oprogramowania i związane z nimi pytania i problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
    1 godzinę temu, box33 napisał:

Roota robisz i masz po problemie

A można bezpiecznie zainstalować MIUI z Redmi 6 Pro? Już jest wersja globalna? Wiem, że temat z Mi6X dla Mi A2 był wałkowany, ale nie umiem znaleźć bezpośrednio dla Mi A2 Lite. Mam gorącą prośbę, jeśli jest ktoś mega ogarnięty w temacie Roota to prosimy o wskazówki co i jak :) I w sumie sam root to dostęp do konta głównego admina w Androidzie tak? I co dalej bo sam Root nie wystarczy tylko potem trzeba iść dalej do innego Custom Roomu tak? 

Dzięki serdeczne za wskazówki ja osobiście coś czytałem ale jestem w temacie lekko zielony... Umiem poprzez ADB odblokować bootloader i wgrać TWRP dla Daisy ;)

Generalnie chciałbym MIUI bo jak mam się bawić w Pixel albo Lineage OS... To Android One chyba wolę ;)) 

Ogólnie blokuje mnie zmiana i usuwanie partycji na Androidzie. W Windows robię komputery od strzału, z Linuxem nigdy się nie bawiłem w te klocki.

Co myślicie jak to rozgryźć da się w ogóle? Dzięki wielkie.

Pozdr. 

Edytowane przez aro90ta
    Literówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asffaf

Nie można wgrać miui z redmi 6 pro do MiA2 Lite. Uceglisz telefon. Poszukaj portu miui na XDA.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej dzięki za info. Właśnie nie jest to takie proste i oczywiste, a dużo osób poległo na tym odpuszczając wcześniej bądź uceglając fona... Chyba bezpiecznie zostać przy oryginalnym. 

Dużo prostsze jest wgranie innego Romu typu Pixel experience lub Lineage OS..podobno? ;)

Zawsze można wtedy wrócić do stocka z AO? 

Jeśli ktoś z was drodzy korzysta z takich Romów to np. co to nam daje? 

Są jakieś dodatkowe opcje, możliwości, których brakuje w czystym Androidzie? 

Pozdrawiam. I dzięki za wszelkie info! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

Co prawda nie mam Mi A2, ale przez wiele lat korzystałem z LineageOS. Jest to tak samo czysty Android jak Android One. Może mieć taki dodatek jak zamiana przycisków dolnych miejscami albo inne rzeczy typowe dla telefonu. Generalnie to czysty system. Ma cotygodniowe aktualizacje. Można je sobie zmniejszyć apką do pobierania Delta i pakowania w jednej paczce oraz najważniejsze paczka bezpieczeństwa. Ostatnia rzecz to być może nie musi mieć typowych błędów dla stockowego ROM'u od Xiaomi, bo z tego co wiem bywa, że dadzą Ci bugi extra jeśli chodzi o Xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    golyl

Witam czy ktoś instalował nowa aktualizację wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest ok. Wyżej jest post ze szczegółami aktualizacji. Na moim tel nie ma większych zmian, niczego nie zepsuli sierpniem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi