Skocz do zawartości
Kelevra1902

Zamówienia: zniżki, formy płatności

  Rekomendowane odpowiedzi

  Premiera OnePlus 6T już za kilka dni. Z tej okazji zaktualizowałem trochę poprzedni poradnik, rozwijając kilka kwestii i dodając kilka screenshotów.

  Na początek kilka podstawowych informacji:

  1. Zakupu nie można dokonać w złotówkach. Płatność musi odbyć się w euro.

  2. Płatności można dokonać za pomocą karty na stronie producenta lub z wykorzystaniem PayPal - ze względu na włamania jakie w przeszłości miały miejsce na stronie OnePlus, zdecydowanie polecam ten drugi sposób.

  3. Ceny telefonów i akcesoriów można zbić - z wykorzystaniem zniżki studenckiej (i wcale nie trzeba do tego być studentem, o czym niżej) lub z wykorzystaniem linku polecającego. Dodatkowo część środków można odzyskać z programu TopCashback.

   

  AD 1 Jak płacić?

  Do płatności można wykorzystać kartę debetową, kredytową, walutową lub środki zgromadzone na koncie PayPal. Karty debetowa, kredytowa a także PayPal pociągną za sobą wysokie koszty przewalutowania. Jak wysokie? Porównam tutaj koszt zakupu wersji OP6T 8/128.

  579€ po kursie PayPal to na dzień 21.10.2018 to 2635 zł

  579€ po kursie darmowej karty walutowej Revolut to 2502 zł

  Karta walutowa daje nam w tym wypadku prawie140 zł oszczędności -więc myślę, że warto ;)  Opis jak zostać posiadaczem takiej karty zamieszczam poniżej:

  1) Udaj się na stronę https://www.revolut.com/pl/?lang=pl skąd pobierzesz aplikację Revolut.
  2) Wypełnij swoje dane w aplikacji, podaj nr telefonu na który dostaniesz sms kod.
  3) Na tym etapie mamy założone konto, teraz pora je doładować (doładowanie kartą płatniczą jest darmowe, ważne jednak aby dane właściciela konta i właściciela karty pokrywały się). Proponuję na początek przelać 50zł.
  4) Teraz pora na aktywację naszego konta. Wchodzimy kolejno w zakładkę Więcej -> Profil -> Weryfikacja i wybieramy weryfikację tożsamości. Następnie aplikacja poprosi nas o wykonanie zdjęcia swojego dowodu osobistego / prawa jazdy i zdjęcie swojej twarzy. Po przesłaniu tych danych musimy odczekać na powiadomienie informujące nas o akceptacji naszych zdjęć i zniesieniu limitów z konta.
  5) Mamy już konto z częścią gotówki oraz zniesione limity. Teraz pora na dodanie karty. Klikamy z zakładkę karty i wybieramy kartę wirtualną (Jeśli ktoś dużo podróżuje może też zamówić kartę fizyczną - trzeba na nią jednak poczekać kilkanaście dni i z reguły musimy za ten luksus dopłacić. Piszę "z reguły" bo ostatnio często można trafić na promocje umożliwiające nam zamówienie takiej karty za darmo). Karta wirtualna pojawi się w aplikacji od razu.
  6) Teraz pora na przelanie pozostałej części gotówki potrzebnej do naszego zakupu. Aplikacja ma kalkulator walutowy, który pozwoli nam określić kwotę doładowania. Warto pamiętać: Revolut często zakłada na nowe konta dodatkowe limity. Sprowadza się to do ograniczenia dobowych doładowań. Z reguły jest to 1200zł więc przelewanie gotówki na konto walutowe najlepiej zacząć dzień - dwa przed planowanym zakupem.

  Po doładowaniu saldo naszego konta możemy zostawić w PLN. Potrzebna kwota automatycznie przewalutuje się w momencie płatności.
  Warto też zaplanować doładowanie konta kwotą większą o kilkanaście złotych. Revolut na bieżąco zmienia kursy walut i lepiej mieć na koncie kilka złotych mniej, tak aby w przypadku skoku kursu walut nie zabrakło nam gotówki. Nadmiar można po zakupie wypłacić bezpłatnym przelewem na nasze konto bankowe.

  7) Zakup. Tego najlepiej dokonywać poza weekendem. Zaoszczędzimy na tym dodatkowe 0,5% kwoty transakcji ;) Dlaczego? Revolut wyjaśnia.
  Kartą możemy zapłacić bezpośrednio na stronie OnePlus lub dodać ją do naszego konta PayPal - ale o tym niżej.

   

  AD 2 Płacić na stronie producenta czy przez PayPal?

  Płatności na stronie producenta można dokonać z wykorzystaniem karty debetowej/kredytowej/walutowej. Warto jednak pamiętać, że w przeszłości doszło już do ataku na stronę OnePlus, czego efektem był wyciek danych tysięcy użytkowników. Z tego względu zdecydowanie lepszą opcją wydaje się skorzystanie z PayPal. Założenie konta PayPal i podpięcie do niego swojej karty nic nie kosztuje, a daje nam bardzo dużą ochronę - numer karty nie zostaje ujawniony sprzedawcy. Dostaje on tylko nasze pieniądze. Dodatkowo PayPal ma bardzo rozbudowany program ochrony kupujących umożliwiający klientowi  między innymi bezproblemowe odzyskanie pieniędzy za zagubioną lub uszkodzoną paczkę.

  UWAGA: PayPal domyślnie będzie chciał obciążyć naszą kartę w złotówkach. Nie będzie to takie złe w przypadku korzystania z karty debetowej lub kredytowej rozliczanej w złotówkach (z doświadczenia wiem, że kurs PP jest korzystniejszy od mBank - w innych bankach może to jednak wyglądać inaczej). Jeżeli korzystamy z karty walutowej bardzo ważne jest aby PP obciążył naszą kartę w Euro. W tym celu po przekierowaniu  do płatności ze strony producenta musimy zaznaczyć opcję zaznaczoną na screenshotach poniżej:
   

  Spoiler

  1. Po przekierowaniu ze strony producenta logujemy się na swoje konto Paypal

  image.thumb.png.113e4cef7c14de2ebaff53d5f3baae82.png

  2. Tak jak wspominałem, domyślnie PayPal spróbuje obciążyć naszą kartę w naszej rodzimej walucie. Klikamy na "Wyświetl opcje przeliczania waluty" i zaznaczamy Euro.

  image.thumb.png.f31e03ddeeb97bbecea0d1fdcddd8f71.png

  3. W momencie gdy kwota należności wyświetli nam się w €, możemy kliknąć kontynuuj i zatwierdzić transakcję.

  image.thumb.png.c58bd43d9e08a6b15263577c4896103e.png

   

   

  AD 3 Jak zbić cenę wyjściową?

  Zniżka studencka
  Jeżeli jesteście studentami albo macie znajomego studenta to możecie liczyć na 5% zniżki przy zakupie telefonu (oraz 10% zniżki na akcesoria). Jeśli studia macie już za sobą ale uczelnia nie wyłączyła wam poczty studenckiej to też możecie skorzystać z rabatu.

  Wystarczy, że podacie swojego studenckiego maila (tego w domenie uczelni) na portalu student beans, zalogujecie się na pocztę i klikniecie w link aktywacyjny. Później wystarczy potwierdzić status studenta na stronie Oneplus i możecie cieszyć się rabatem.

  Rabat ważny jest przez miesiąc i działa przy zakupie 1 telefonu. O kolejny rabat można wystąpić po roku.

  Więcej info: https://oneplus.net/pl/student-program


  Reflink - 20€ rabatu na akcesoria kupowane razem z telefonem
  Korzystając z reflinka od znajomego który ma już jakieś urządzenie ze stajni OP możecie dostać 20€ do wydania na akcesoria w trakcie zakupu telefonu. Dodatkowo wasz znajomy dostanie za to punkty, które później będzie mógł wymienić na nagrody w sklepie OnePlus. Gdyby ktoś potrzebował takiego linka i chciał mnie wynagrodzić za pomoc to zostawiam tu swojego: klik


  Te dwie oferty nie łączą się, ale jeśli ktoś planuje zakup to warto o nich pamiętać i wybrać lepszą dla siebie ;)

   

  Cashback
  TopCashback pozwoli wam odzyskać 2% gotówki wydanej na telefon (co przełoży się na 50-60zł oszczędności) i aż 7% gotówki wydanej na akcesoria. Wszystko co trzeba zrobić to zarejestrować się na ich stronie, potwierdzić adres email, zalogować się, w okienku wyszukiwania odnaleźć sklep OnePlus i kliknąć na Get Cashback Now. Zostaniemy przeniesieni do witryny OnePlus na której możemy dokonać zakupu. Ważne jest aby wyłączyć na ten czas AdBlocka (jak i wszystkie inne zapewniające prywatność dodatki do przeglądarki) i najlepiej skorzystać z trybu incognito - tak żeby strona cashbacku mogła bez problemu zarejestrować naszą transakcję.

  Cashback będzie gotowy do wypłaty po kilkudziesięciu dniach (maksymalnie 14 tygodni, ale warto sprawdzać co jakiś czas swoje konto na portalu bo pieniądze mogą pojawić się wcześniej). Można w tym celu wykorzystać PayPal. Warto jednak zaraz po zakupie ustawić w opcjach wypłaty dane swojego konta PayPal. Po dodaniu nowej formy przelewu, wypłaty zostają zablokowane na 24 godziny więc robiąc to teraz będziemy mogli w przyszłości od ręki wypłacić cashback.
  W tym celu:

  1. Klikamy w zakładkę "My profile"
  2. W prawym, górnym rogu w panelu "Navigation" klikamy na "Payout details"
  3. W zakładce "Optional: Payout by PayPal (Free)* " wpisujemy adres email powiązany z naszym kontem PayPal i klikamy na "Update" na samym dole strony.

  Tak jak w przypadku rabatu na akcesoria zostawiam tu swój reflink, z którego możecie zarejestrować się na platformie dając mi dodatkowy bonus: klik

   

  FAQ
  - Co to ten Revolut? Można im ufać?
  Kantor internetowy, którego zaplecze finansowe obsługiwane jest przez brytyjski Lloyds Bank. Usługa jest jak najbardziej godna zaufania.

  - Na czym zarabiają skoro są tacy tani?
  Zarabiają na usługach premium oraz na klientach firmowych. Cennik: https://www.revolut.com/pl/pricing

  - Nie ufam Revolutowi. Czy są jakieś alternatywy?
  Tak, jedną z bardziej popularnych jest karta walutowa Alior Banku

  - Revolut zablokował moją transakcję! O co chodzi?
  Nowe konto i pierwsza transakcja na wysoką kwotę może skutkować blokadą. Nie zdarza się to często, ale jeśli ktoś ma pecha to może to szybko naprawić. Wystarczy w aplikacji Revolut kliknąć na zakładkę "Więcej", tam klikamy znak zapytania z podpisem "Napisz do nas", jeszcze raz klikamy "Napisz do nas" i tu klikamy "Chat to us". Tu w pierwszej kolejności przywita nas bot, któremu opisujemy nasz problem, a po chwili dołączy do nas konsultant, który zweryfikuje naszą tożsamość i odblokuje nasze konto.

  - Płacę z wykorzystaniem karty debetowej/kredytowej i moja płatność jest odrzucana. Co może być przyczyną?
  W pierwszej kolejności polecam sprawdzić dzienny limit transakcji internetowych na karcie. Często domyślnie jest ustawiony na 0zł. W większości banków można go podnieść samemu w bankowości internetowej.

  - Którą przesyłkę wybrać? Standardową czy dopłacić do ekspresowej?
  Wbrew pozorom nie ma dużej różnicy w czasie dostarczenia. Zdarza się nawet, że standardowa przesyłka jest szybsza. Osobiście odradzam dopłacanie do ekspresowej. Obie formy obsługiwane są przez DHL i osobiście uważam, że nie ma sensu dopłacać 40zł do szansy na to, że telefon przyjdzie 1 dzień szybciej... no chyba, że ktoś bardzo nie może się doczekać :D
  Z reguły planowany termin dostawy jest dość asekuracyjny i przesyłki możemy spodziewać się 2-3 dni wcześniej niż zapowiedział to OnePlus.
  Niezależnie od wybranej metody, tuż po zakupie dostaniemy sms od DHL, który  zapowie dostarczenie paczki następnego dnia. Jest to tylko preawizacja, w którą w 95% przypadków nie warto wierzyć.

  Edytowane przez Kelevra1902
  zmiana nazwy tematu na zgodny z treścią wątku
  • Piwko! 3
  • Lubię to! 2

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  KapskY

  Bardzo dobry poradnik

  Gdzieś czytałem, że do zniżki studenckiej nie musi być email z uczelni, tylko wystarczy z domeną- .pl

  Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Ironclad
  Bardzo dobry poradnik

  Gdzieś czytałem, że do zniżki studenckiej nie musi być email z uczelni, tylko wystarczy z domeną- .pl

  Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka


  Dokładnie, nie musi https://www.pepper.pl/promocje/oneplus-6-full-survival-kit-znizka-studencka-i-cashback-104119

  Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Może głupie pytanie, ale jak to zrobić krok po kroku, żeby uzyskać zniżkę na akcesoria i cashback 2% na telefon i 7% akcesoria?
  Najpierw wchodzimy do sklepu Oneplus przez przekierowanie ze strony TopCashback, tam kupujemy telefon i akcesoria? A w którym momencie należy skorzystać z reflinka ,żeby otrzymać kolejną zniżkę 20 EURO?
  Pierwszy raz będę tam kupował i chciałbym wszystko zrobić dobrze.

  Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Reflinka możesz wykorzystać już teraz. Dodasz go do swojego konta i będziesz mógł go wykorzystać przy finalizowaniu zakupu jeszcze na stronie oneplus (przed przejsciem do paypal).
  W skrócie wygląda to tak:

  1. Tworzysz konto na stronie oneplus

  2. Klikasz w ref i dodajesz voucher do konta

  3. W dniu zakupu wchodzisz na strone topcashback i korzystasz z przekierowania na strne OP gdzie dokonujesz zakupu.

  4. W trakcie wyboru metody dostawy i sposobu płatności wskazujesz voucher na akcesoria (będzie to wyraźnie oznaczone, na pewno nie przegapisz)

   

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  KapskY

  Wlasnie założyłem konto na student. Potwierdzam na @o2.pl rejestracja przeszła i zniżka czeka.

  Fajnie, bo kod mam wazny do końca roku

   

  Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

   

   

   

   

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Witam, pytanie głupie jednak kto pyta nie błądzi. Proszę mi wyjaśnić, czy mogę kupić sprzęt z zniżką dla studenta (5%) i wziąć go na firmę?

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  KapskY
  Witam, pytanie głupie jednak kto pyta nie błądzi. Proszę mi wyjaśnić, czy mogę kupić sprzęt z zniżką dla studenta (5%) i wziąć go na firmę?
  Ani ze zniżką, ani bez zniżki. Na oficjalnej stronie nie kupisz na firmę. Jeżeli musi być na firmę to musisz czekać bodajże do 15.11, aż będzie dostepny w polskim sklepie (cena dużo wyższa). Ewentualnie kupno na amazon z niemiec. Tam wystawiają odpowiedni papierek :D

  Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

  • Piwko! 1

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jak mam zniżkę Students Program i Referral program to przy zakupie telefonu i akcesoriów da się obu użyć czy trzeba dokonać zakupu oddzielnie?

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Jak mam zniżkę Students Program i Referral program to przy zakupie telefonu i akcesoriów da się obu użyć czy trzeba dokonać zakupu oddzielnie?
  Albo zniżka studencka albo kupon -20€ na akcesoria przy zakupie telefonu. Obie promocje się nie łączą.

  Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  x