Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 Pro. Etui, case'y i covery.

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, sbapol napisał:

Cześć, jestem tu nowy. Może ktoś ma Nillkin Nature, chowa się chociaż trochę aparat w nim. Można swobodnie położyć telefon na stole?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Etui ma rant wokół aparatu więc spokojnie możesz kłaść na stole nie bojąc się o porysowanie. A dodatkowo po bokach to etui jest szorstkie co bardzo poprawia chwyt. Używam i polecam

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam, być może mój post pomoże komuś w wyborze dobrego case do Mate 20 pro. Przechodząc do meritum. 

Użytkuję 3 case'y. Pierwszym z nich Clear case od Huawei'a (kupiłem na drugi dzień po zakupie telefonu). Drugim jest Hard case od MSVII w kolorze niebieskim. Ostatnim, trzecim jest silikonowy case od PURO w wersji czerwonej (mój totalny faworyt pod każdym względem). 

Clear case od huawei'a - dobrze się go trzyma, materiał z jakiego jest zrobiony nieźle się klei do powierzchni (uważam to za atut a nie wadę gdyż zwiększa to tzw grip'a), można spotkać opinię o nim, że żółknie. Ogólnie case ładnie dopasowany, chroniący ekran i aparat na 4+.

Hard case od MSVII - super {naprawdę!) dopasowany case z paroma wadami. Zacznijmy od zalet - materiał jakim jest pokryty (jest mega przyjemny w dotyku ale nie jakoś mega przyczepny, sprawia wrażenie jak by był pokryty cienką warstwą gumy (która zapewne zejdzie na rogach z czasem :D). Jest naprawdę fajnie spasowany, ma odkryte przyciski. Trzymając go w rękach nie czuć aby jakkolwiek pogrubiał nam telefon. Ale... i tu przechodzimy do wad. NIE chroni wyświetlacza, tak dobrze przeczytaliście. Jest to case, który nie chroni powłoki ekranu z przodu. Aparat na tyle ma dobrą ochronę, ale krawędzie i cała tafla wyświetlacza jest pięknie wyeksponowana przez w/w dopasowanie case do telefonu. Miejsce w których ma odsłonięte przyciski eksponuje krawędź wyświetlacza. Nie wszystkim też może przypaść do gustu materiał z jakiego jest stworzony. Występuje w paru wersjach kolorystycznych (ja mam niebieską)

I mój faworyt Case od Puro. Najwyższy poziom ochrony z całej trójki. Zachodzi ładnie na krawędzie ekranu, wystaje wyraźnie poza obrys tafli szkła, aparaty chroni na 5 z plusem. Pod względem całościowej ochrony mocne 5+ (biorąc pod uwagę case, które nie są zamykane...). Materiał z jakiego jest wykonany jest miły w dotyku, miękki, z mikrofibrą czy czymś podobnym w środku. Ma wzmacniane krawędzie na górze i po bokach. Na dole jest sama guma która ułatwia włożenie telefonu do case. Jest bardzo dobrze spasowany z telefonem, w miejscu przycisków nie ma wzmocnienia, przez co przyciski klika się tak jak by tam nic nie było, a są wciąż chronione wraz z krawędzią wyświetlacza. Z wad, łapie wszystko co jest w kieszeni. Nie zobaczymy na nim odcisków palców, zamiast tego masę drobinek kurzu i innego badziewia co nam wpadnie do kieszeni. Nie mam pojęcia czemu tak zbiera bród. Przetarcie dłonią załatwia sprawę. Występuje tylko w dwóch wersjach kolorystycznych (czerwony i szary) co też można uznać za wadę
    Najlepiej wydane 60PLN i mimo wady w postaci zbierania syfu, polecam go najbardziej z całej trójki. 

Link do albumu z porównaniem PURO vs MSVII:
    Klik

Edytowane przez Paraside
    Klik - odnośnik do zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    erystr

Jednak zdecydowałem się na to etui Supcase Unicorn Beetle Pro. Z plusów to zdecydowanie to że bardzo dobrze chroni telefon z każdej strony, upadki mu raczej niestraszne i jak ktoś potrzebuje uchwytu na pasek to ma go w zestawie (ja akurat nie używam). Bardzo przydaje się też rozsuwany stand żeby można było  Ale nie mogą być tylko plusy więc przejdę do minusów - ochrona ekranu jest tylko ok bo nie jest to żadne szkło hartowane tylko folia która niestety zbiera mikroryski i łatwo się brudzi - można się dokładnie myć dwa razy dziennie, a i tak zostają ślady od potu itp np. po rozmowie telefonicznej :) Poza tym folia wydaje się być mniej dopasowana do ekranu u góry (przy otworach na czujniki i kamerę przednią) i u dołu bo przy mocniejszym tapnięciu palcem słychać uderzanie folii o ekran :) Poza tym patrząc pod światło na zgaszony ekran widać przez środek idący ślad niedopasowania który wygląda jak plama benzyny w kałuży ;) Na szczęście na włączonym ekranie nie widać tego wogóle :) Trochę też szkoda że o ile składając telefon z etui nakładamy na ekran tą folię z ramką, to tył niestety nie siedzi w żadnej gumie jak to było np. przy Love Mei Powerful którego używałem przy zwykłym Mate20 :)

Ostatnim minusem (choć to nie musi być minus bo tak naprawdę zależy od oczekiwań) jest to że niestety etui nie pozwala na ładowanie bezprzewodowe, bo jest za duża przerwa między etui a samym telefonem z tyłu (po to żeby rozkładany stand nie zarysował plecków przy rozkładaniu i składaniu :)

Poza tym ogółem etui fajne, wytrzymałe ale leciutko niedopracowane w kwestii przylegania tej folii do ekranu i dostawania się kurzu itp pod folię przy czujnikach i kamerze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi