Skocz do zawartości
Gwozdek

Honor Magic 2 - opinie i wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Właśnie dziś został zaprezentowany najnowsze model z marki Honor - model Magic 2. Poprzednik może wydawać się Wam nieznany i słusznie. Nigdy nie zawitał on do Europy. Chcielibyście zobaczyć następce na naszym rynku? Póki co, nie ma zaprzeczenia jakoby miał się on pojawić na Starym Kontynencie, ale potwierdzenia też nie ;) 

Magic-2-KV.jpg

Jak widzicie, jest to kolejne urządzenie, które stara się wypełnić front wyświetlaczem. Ale tym razem bez wcięcia! Sensory aparatu i głośnik zostały schowane w panelu , który jest mechanicznie wysuwany. Nie jest to jednak zautomatyzowane rozwiązanie.

Honor Magic 2 zaoferuje:

• Android 9.0 z nakładką Magic UI 2
    • wyświetlacz 6.39' Full HD+ (2340×1080px), AMOLED, o proporcjach 19.5:9
    • potrójny aparat fotograficzny 16MP+ 16MP + 24MP, z czego jedna matryca ma być szerokokątna
    • potrójny aparat do selfie 16MP + 2MP + 2MP, z czego dwa z nich mają służyć do wykrywania głębi
    • pamięć 6GB/128GB lub 8GB/256GB
    • procesor Kirin 980
    • bateria 3400 mAh w Super Charge 40W (10V/4A)
    • czytnik linii papilarnych w ekranie i odblokowanie przez skan twarzy
    • autorski asystent YOYO

Co sądzicie o tym telefonie? Mnie on intrygował już od bardzo dawna. Chętnie bym go nawet wymienił w zamian za swojego Honora 10... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Magic 2 pojawił się na globalnej stronie Honora - https://www.hihonor.com/global/products/smartphone/honormagic2/

Czyżby to mogła być drobna wskazówka, jakoby model miał w niedługim czasie pojawić także w pozostałych regionach świata? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A powiedzcie mi, w przypadku gdyby telefon jednak nie pojawił się w Europie, to z jakim ryzykiem wiąże się kupno z Chin? z tego co widzę w spec. to nie ma B20, ale to mnie tak bardzo nie boli. Czy byłyby np jakieś problemy z oprogramowaniem/regionalizacja? Np nie działałyby jakie apki, albo sklep play w pełni, albo coś jeszcze innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Myślę, że nie powinno być większych problemów. Kolega z tego forum kupił jakiś czas temu Honora Note 10, który nigdy do Europy nie został wprowadzony i żadnych kłopotów nie zgłasza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Tutaj recenzja z XDA: 

Podoba mi się, że ten slider jest rzekomo specjalnie wzmocniony. Fajnie, że dodali tryb dekstop znany z Mate 20 Pro :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aircod

Pytanie czy ten wysuwany mechanizm z przednim aparatem nie będzie po kilkuset użyciach co raz bardziej wadliwy. Pamiętanie o uruchamianiu tego systemu też jest trochę słabe, mogliby to dopracować i zautomatyzować (to aktualne rozwiązanie powiewa trochę dawnymi klimatami telefonów z klapką). Specyfikacja jest bardzo ciekawa, wygląd też - zastanawiające co z ceną ?

Edytowane przez Aircod

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Kilkuset na pewno nie - telefon byłby niezdatny do użytku po miesiącu ;)

Powyżej w wideo jest wspomniane wzmocnienie slidera, więc na pewno wytrzyma minimum te dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aircod

@Gwozdek Potem pojawia się problem z odsprzedażą takiego telefonu. Niezbyt mnie przekonuje nawet wzmocniony slider :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

No niby tak. Ale żeby to porządnie zweryfikować, to trzeba urządzenie najpierw kupić i poużywać dłużej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi