Skocz do zawartości
Żaneta Żak

[G950U z USA] Brak możliwości aktualizacji androida i czy można zainstalować firmware przeznaczony dla SM-G950F

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłam ostatnio na ebayu samsunga galaxy s8 , niestety okazało się, że jest to wersja pod USA (model SM-G950U).

Chodzi o to, że nie mogę zrobić bądź sprawdzić aktualizacji oprogramowania ponieważ wyskakuje mi błąd przetwarzania, ani ściągnąć języka polskiego do klawiatury samsung - błąd pobierania, ogólnie nie mogę ściagnąć prawie żadnego języka, a w już zainstalowanych mam tylko US i parę rodzajów chińskiego. Nie znalazłam rozwiązania tego problemu, więc postanowiłam zainstalować przez odina oficjalny firmware UK(aktualnie mieszkam w UK i używam angielskiej sieci) i tutaj pojawia się moje pytanie. Czy można zainstalować firmware UK (sm-g950f) na modelu (sm-g950u) po coś te modele są więc, jestem ciekawa czy będą jakieś konsekwencje po instalacji, czy śmiało mogę przystępować do działania?  Proszę was o pomoc, z góry dzięki 

Edytowane przez RealEcho
    poprawiam tytuł wątku na bardziej precyzyjny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie jest ogromna szansa na to, że uceglisz telefon wgrywając soft dla innego modelu. Spróbuj podłączyć telefon do PC z zainstalowanym Samsung SmartSwitch i zobacz czy tam nie wykryje Ci jakiejś aktualizacji.

Edytowane przez sgsauser

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

No raczej ucegli. Wersje USA są na Snapdragonie a europejskie na Exynosie. https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G950U/ Coś tam wydają, więc może SS też znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RealEcho

@Żaneta Żak telefony spoza UE nie są w ogóle serwisowane w Polsce. Pozostaje Ci odesłać go do sprzedawcy. 

Firmware od 950F natychmiast ucegli Twój model - różnice hardware. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kies i smart switch, nie rozpoznają urządzenia, próba instalacji firmware przez odina także się nie powodzi.

Komputer także nie widzi telefonu, przeinstalowywanie sterownika nic nie daje.

Czy jest jakaś inna opcja dodania języka klawiatury ręcznie bądź aktualizacji androida?

Edytowane przez Żaneta Żak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos
    peterpp
    W dniu 18.11.2018 o 20:04, Żaneta Żak napisał:

Witam,

Zakupiłam ostatnio na ebayu samsunga galaxy s8 , niestety okazało się, że jest to wersja pod USA (model SM-G950U).

Chodzi o to, że nie mogę zrobić bądź sprawdzić aktualizacji oprogramowania ponieważ wyskakuje mi błąd przetwarzania, ani ściągnąć języka polskiego do klawiatury samsung - błąd pobierania, ogólnie nie mogę ściagnąć prawie żadnego języka, a w już zainstalowanych mam tylko US i parę rodzajów chińskiego. Nie znalazłam rozwiązania tego problemu, więc postanowiłam zainstalować przez odina oficjalny firmware UK(aktualnie mieszkam w UK i używam angielskiej sieci) i tutaj pojawia się moje pytanie. Czy można zainstalować firmware UK (sm-g950f) na modelu (sm-g950u) po coś te modele są więc, jestem ciekawa czy będą jakieś konsekwencje po instalacji, czy śmiało mogę przystępować do działania?  Proszę was o pomoc, z góry dzięki 

Czy na macbook możesz wgrać windows? :) przykro mi koleżanko ale nie da rady :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RealEcho

@peterpp Na MacBook od dawna można instalować Windows - np. poprzez oficjalną aplikację od Apple ?

Ale wątek nie o tym :D 

W zakresie modeli Galaxy S9 z USA i Europy, zmiany sprzętowe są tak duże, że żadne zabiegi nie spowodują zamiany USA na UE czy odwrotnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi