Skocz do zawartości
rifek4_

rom [G96xF/FD/N/DS][ODEX][RC/MODY] Ultimate Pie v11.3 / XXU6CSH6 / 25-Wrzesień-2019

Rekomendowane odpowiedzi

rifek4_
    Napisano (edytowane)

Telefon przestaje pokazywać carrierID kiedy zostaje zrootowany. Poźniej na custom ROMach możesz spowrotem to widzieć ale jest to tylko wizualna poprawka, nie wpływa kompletnie na nic.

Domyślne CSC zmieniasz w /efs/imei/mps_code.dat

Ustaw tam XEO i od teraz twój telefon zawszę będzie XEO.

P.S.
    Nie udostępniaj lepiej tutaj swojego EFS'a, zawiera twój numer IMEI itd... I jak masz to przywróć domyślny EFS i nie mieszaj tam za bardzo bo widzę że namieszałeś tam nieźle ;) Po prostu ustaw XEO w mps_code.dat i tyle... Nic więcej już nie zmieniaj xD

dodana zawartość

v1.3 @babel coś dla Ciebie. Jak byś zmienił CSC (tak jak nawet pisałem koledze wyżej) w /efs/mps_code.dat z KTC na XEO i wrzucił v1.3 to wszystko będzie perfekcyjnie ;)

Edytowane przez Rafael Dzidek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    babel

@up

ok,możesz mi napisać krok  po kroku jak  zmienić, jak będę  miał chwile to zmienię.jak coś nie będę wiedział to napiszę;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    10 minut temu, babel napisał:

@up

ok,możesz mi napisać krok  po kroku jak  zmienić, jak będę  miał chwile to zmienię.jak coś nie będę wiedział to napiszę;)

Będę bardzo wdzięczny 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rifek4_
    Napisano (edytowane)
    17 godzin temu, babel napisał:

@up

16 godzin temu, bazyl1978 napisał:

Będę bardzo wdzięczny 

1.Zrób backup swojej partycji EFS i schowaj ją w bezpiecznym miejscu (najlepiej na komputerze).
    2.Pobierz MiXplorer (App) tutaj : KLIK
    3.Wejdź do ROOT'a do /efs/imei, kliknij na pliku "mps_code.dat" wybierz Open as Text i Edytor po czym zmień tylko 3 będące tam litery na interesujące cię CSC (listę kodów znajdziesz TUTAJ)
    4.Zrób tą samą edycję z plikiem omcnw_code.dat (oraz omcnw_code2.dat jeśli posiadasz dualSIM).
    5.Od teraz wgrywany ROM będzie używał twojego CSC (preferowana czysta instalacja).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teraz, Rafael Dzidek napisał:

Pisałem stronę wcześniej, zobacz ;)

To było do kolegi wyżej xD Ale ty też po prostu cofnij się stronę wcześniej.

Sorki najmocniej przepraszam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rifek4_
    14 minut temu, bazyl1978 napisał:

Sorki najmocniej przepraszam 

Mój błąd tam nic nie było xD teraz dodałem do postu wyżej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    babel

@up

wyskakuje przy próbie zapisu;zmień uprawnienia/ błąd zapisu do pliku......wybieram tak i wyskakuje okienko na dole ze błąd zapisu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rifek4_
    Napisano (edytowane)
    36 minut temu, babel napisał:

@up

wyskakuje przy próbie zapisu;zmień uprawnienia/ błąd zapisu do pliku......wybieram tak i wyskakuje okienko na dole ze błąd zapisu?

Użyj MiXplorer zamiast Total Commandera:
    https://www.apkmirror.com/wp-content/uploads/2018/12/5c2980ebba52a/com.mixplorer_6.31.4-18123110_minAPI5(arm64-v8a,armeabi,mips,x86,x86_64)(nodpi)_apkmirror.com.apk?verify=1546558422-k8yG0VQZyZjhKM9xFrJe2pw%2F5Ef9fL6L3hDX7NXTq%2Fs%3D
    Zaktualizowałem też opis u góry. Jak skończysz i wgrasz na nowo ROM'a wrzuć sshot z informacji o tel jak tam pokazuje CSC i model i czy wszystko śmiga git ;)

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    babel

@UP

zainstalowałem  v1.2, 4g się nie zmieniło na LTE,ale już ikonki VoLTE  i wi-fi Calling   się pojawią po włączeniu czyli teraz dopiero działa.czy to muszę twój najnowszy wypiek zainstalować żeby wszędzie było XEO?

Screenshot_20190104-095651.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rifek4_
    Napisano (edytowane)
    30 minut temu, babel napisał:

@UP

zainstalowałem  v1.2, 4g się nie zmieniło na LTE,ale już ikonki VoLTE  i wi-fi Calling   się pojawią po włączeniu czyli teraz dopiero działa.czy to muszę twój najnowszy wypiek zainstalować żeby wszędzie było XEO?

Screenshot_20190104-095651.jpg

Ehhh... Tak pisałem żeby wgrać v1.3, tam jest to wszystko ładnie ogarnięte dla modeli N :P

P.S.

XEO musisz ustawić tylko w jednym pliku w /efs/imei/mps_code.dat i wgrać v1.3 clean install. Daj znać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi