Skocz do zawartości
fittek

W jaki sposób usunąć malware z telefonu?

Rekomendowane odpowiedzi

fittek

Na moim telefonie zagnieździł się wirus. Jego nazwa to track24 ale wpuścił także wirusa o nazwie art station oraz wirusa podszywającego się pod ustawienia. Wirus samoczynnie otwiera różne strony google chrome, pokazuje reklamy, instaluje różne aplikację na urządzeniu i spamuję powiadomieniami. Potrafi także otworzyć aplikację track 24 która kopiuje aktywną aplikacją/ekran startowy i uniemożliwa dalszą obsługę telefonu przez co muszę go często resetować.

Próbowałem wielu antywirusów, manualnego usuwania wirusów (zwykłego i w trybie safe mode) oraz hard resetu jednak nic nie pomogło ponieważ aplikacja ciągle wraca.

Mam podejrzenia że wirus mógł zainfekować google chrome ponieważ ciągle modyfikuję ustawienia przeglądarki oraz reaguję na zmianę/wyłączenie wi-fi wyświetlające okno zstarą strone google chrome bez internetu a po usunięciu zawsze ponownie się instaluję jednak nie mogę nic z tym zrobić ponieważ przeglądarka chrome to aplikacja systemowa.

Zainfekowane urządzenie to nie rootowany my phone energy black

Edytowane przez mmaciejow
    błędy ortograficzne / poprawa tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Wgraj soft na nowo.

SM-J500FN + Tapatalk

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fittek

jak pisałem , telefon  nie jest zrootowany a ja nie potrafię odblokować bootloadera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Do wgrania softa raczej odblokowanie bootloadera nie jest potrzebne. Poszukaj poradnika na forum, i spróbuj.

SM-J500FN + Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fittek

spróbuje zainstalować i jutro dam znać czy się udało, dzięki za pomoc.

dodana zawartość

Well. Oczywiście nie mogło obejść się bez problemów. Mój telefon nie posiada wejścia na kartę sd a aby zainstalować softa za pomocą komputera potrzebny jest, jakże by inaczej odblokowany bootloader.

Edytowane przez fittek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Dziwne. Nawet, by wgrać ten soft który masz? Rozumiem, że jakbyś chciał go dajmy na to, zdowngradować, to tak, ale do zwykłego wgrania softu? Dziwny telefon...

SM-J500FN + Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fittek

Z telefonem raczej nic dziwnego nie jest ale na czas instalacjii system musi być na karcie sd (chyba z oczywistch przyczyn więc musze to zrobić "przez kabelek" a rzadko co da się zrobić usb debbugerem z zablokowanym bootloaderem. Raczej mnie by dziwiło brak wejścia karty sd. I tak ten telefon jest naprawde dziwny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Reklamuj w sklepie. Wirus siedzi w systemie zapewne.

Zdarzały się już takie sytuacje w cińskich i chińsko-polskich smartfonach.

Ps.

Zgodnie z definicją "wirus"(komputerowy) - nie istnieje coś takiego na Androida.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fittek

Taa też słyszałem o takich sytuacjach ale niestety telefon dostałem po ojcu który posiadał go już przez 2 lata (czas trwania gwarancjii). U mnie na początku też działał ale wiecie jak to jest tu gdzieś przez przypadek klikniesz i już pobieranie leci a po sekundzie już masz porządny powód aby reinstalować soft . Poza tym telefon został zakupiony za granicą więc nie opłaca mi się go wysyłać do ojca po czym reperować go za spory hajs (zakładając że dodatkowo pewnie mi wymienią takie rzeczy jak przyciski czy gumę, telefon jest nieźle zmaltretowany a wiadomo że na takich rzeczach w serwisach sobie lubią dorabiać).

dodana zawartość

Wydaje mi się że do puki nie zbootloaduję tego telefonu (a wątpię by moje "skille" na androidzie był wystarczające) to utknęliśmy w martwej strefie a skoro tak, to wydaje mi się że temat jest do zamknięcia .

Jeszcze raz dzięki chociażby za naprowadzenie na jak się zdaje, dobry trop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi