Skocz do zawartości
Jakub Haftaniuk

Aktualizacja Androida do wersji 9 i niedziałające wi-fi i przesył danych.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 
    Mam problem, otóż 3 dni temu zakupiłem nowy telefon - Xiaomi Mi A2 Lite. Wszystko pięknie działało, aż do dzisiejszej nocy, kiedy zaktualizowalem androida z wersji 8.1.0 do 9.0 (normalnie, za pomocą opcji aktualizacji w ustawieniach). Od wtedy telefon nie jest w stanie połączyc sie z zadnym wifi, dane komorkowe raz dzialaja raz nie, podczas otwierania aparatu wyswietla sie komunikat "Nie można nawiązać połączenia z aparatem, uruchom ponownie telefon" (ponowne uruchamianie nic nie daje).
    Macie jakieś pomysły jak to naprawić? Da się odinstalować aktualizacje czy cos? Czy oddawać telefon na gwarancję?

Edytowane przez _tommy_
    Doprecyzowanie tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raf1943

Przywrócenie ustawień fabrycznych pomoże.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam 

Czy jest jakiś sposób by wrócić do poprzedniej wersji androida? 

Ta wersja niestety zablokowała mi wifi, dźwięki są okropne (głośniki drżą - co przy poprzedniej wersji nie działo się) a to nie jedyne kłopoty.

Proszę o poważne odpowiedzi 

Telefon xioami mi A2 lite

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobne problemy na tym telefonie po aktualizacji. Przestała mi również działać domyślna aplikacja aparatu, Snapchat i oglądanie filmów w przeglądarce. Przywrócenie ustawień fabrycznych pomaga jedynie na jakieś 30 minut

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem. Mi aktualizacja doprowadziła telefon do ruiny, nic nie działa, co miało super działać na 9, a nie było na 8, ciągle są powiadomienia z klawiatury w języku indyjskim, wifi też mi nie działa (tzn parę godzin po tzw twardym resecie działa, a potem zaś nie działa) do tego na płatnym internecie wolniej chodzi, bateria ładuje się ok 2 godzin dłużej a szybciej się rozładowuje. Dźwięki masakra, a opisy jak co ustawic, pokazują coś czego ja nie mam lub po ustawieniu wraca do swoich ustawień. 

Telefon stracił na wartości a mam go miesiąc. Niestety to nie podlega reklamacji. Uznają, że klient sam sobie uszkodził telefon. No mi autor aktualizacji 

Jeśli komuś choć ciut pomoże to trzeba wg instrukcji z internetu zrobić twardy reset

Czy ktoś wie jak wrócić do androida 8? 

Edytowane przez Daria Chmiel
    Uzupełnienie tekstu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andi14

Jeżeli masz takie problemy to pozostaje wykonać ; polecany ; reset  będący lekarstwem na opisywane problemy . W moim przypadku nic takiego niw występuje a resetu nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi tak działa po twardym resecie, więc jedyna opcją wrócić do poprzedniej wersji androida, ale nie wiem jak?

Może panu Jakubowi pomoże twardy reset. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    box33

Niestety po twardym resecíe nadal andek 9 siedzi ale nie liczyłem na nic innego ;) Ktoś wie jakie rozszerzenie ma mieć Rom kiedy chcemy go wgrać bezpośrednio z karty SD? W boot menu jest taka opcja ale za skurkozjada nie widzi mi pliku z romem tgz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bsq500

Ja też miałem problem z Wifi. Pomogło usunięcie sieci oraz skonfigurowanie na nowo, z tym, że moja sieć nie emituje nazwy SSID. W Android 9 Pie pojawiła się dodatkowa opcja przy dodawaniu sieci. Trzeba zaznaczyć, że sieć jest ukryta. Po tym zabiegu wszystko śmiga. Może nie jest to lekarstwo na Twój problem, ale może komuś się przyda. W przypadku sieci ukrytej proszę zwracać uwagę na nową opcję, bo inaczej nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, że aktualizacja nie usprawniła telefonu, nawet z rozmowami mam problem, ja słyszę buczenie głośnika, a druga osoba ciągle chce bym mówiła głośniej eh. 

Tak bardzo chciałabym wrócić do androida 8 Oreo 

Edytowane przez Daria Chmiel
    .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi