Skocz do zawartości
Jakub Haftaniuk

Aktualizacja Androida do wersji 9 i niedziałające wi-fi i przesył danych.

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, meilbox napisał:

Pany na problemy z wifi i danymi kom. po updejcie do andka 9 wystarczy zrobić reset ustawień sieciowych plus restart telefonu... u mnie to wystarczyło ..

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam, w a2 lite mojej mamy też pomogło to rozwiązanie. Wifi ożyło :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@meilbox

@Karol7502

U mnie nie pomógł nawet factory reset, WiFi & BT działają zauważalnie gorzej, niż na Oreo. 

Co powiecie na taki problem. Appki typu YT/Twitter/Twitch kompletnie nie ładują się na WiFi, mimo że ich wersje mobilne działają bez zarzutów na WiFi, przez przeglądarkę. Problem aplikacji? Ale przez sieć mobilną działają normalnie ;)

Inny przykład, to np. 9GAG, posty ładuje normalnie na WiFi, ale komentarzy nie załaduje. Na 3/4G śmiga normalnie. Nie mogę wejść na niektóre strony via WiFi. Problem routera? Nie sądzę - żadne inne urządzenie nie ma z tym problemu.

W mojej opinii coś jest schrzanione w WiFi i tyle. Obstawiałbym problemy z dns, ip v6. Niektórym pomaga łączenie się przez VPN - ale to rozwiązanie równie dobre, co tymczasowe korzystanie z sieci mobilnej przy problematycznych appkach/stronach. 

Bluetooth też działa gorzej. 1m odległości od głośnika, drobne przeszkody  i już problemy z audio. Na oreo zasięg był dużo lepszy. 

Screenshot_20181209-154900.jpg

Na zrzucie, jak widać, odpalona jednocześnie appka twitcha, która się nigdy nie wczyta, niżej twitch w chrome, który chodzi jak burza. 

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bsq500

Wróćmy do pytania: czy ktoś wie jak cofnąć aktualizacje lub przywrócić z powrotem Androida Oreo w Mi A2 Lite? Hard reset nie rozwiązuje tego. Wygląda na to, że ten badziewny Pie poprzez Ota podmienił wszelkie dane niezbędne do przywrócenia oryginalnego systemu, który był pod wszelkimi względami lepszy

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    peterpp

Tak to jest kupując telefony firmy "krzak" teraz płacz i problemy :) pewnie trzeba zrobić  hard reset i wgrać rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    23 godziny temu, bsq500 napisał:

Hard reset

Nigdy nie przywracał pierwszej wersji systemu - to nie laptop z partycją odzyskiwania. 

Opis downgrade jest już w wątku o twoim modelu(u nas i/lub na Xda).

39 minut temu, peterpp napisał:

Tak to jest kupując telefony firmy "krzak"

Ciekaw jestem jak zareagujesz gdy się dowiesz, że Samsung już nie wymienia wypalonych Amoled'ów gwarancyjnie. To dopiero UPS.

• Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bsq500
    12 godzin temu, dzidexx napisał:

Dzięki dzidexx ze wskazówkę. Czarodziejski napój dla Ciebie. Temu "krzakowi" jakim jest Mi A2 Lite, wgranie poprzedniego roma nie stanowi właściwie żadnego problemu, nawet dla takiego świeżaka, jak ja ? Nigdy nie miałem do czynienia z rootowaniem, linuxem itp. ale w tym przypadku jest to całkowicie niepotrzebne. Wystarczy odblokować fastboot i ściągnąć roma wraz z apką do flashowania. Wszystko jest na Xda ? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    peterpp
    W dniu 10.12.2018 o 20:23, dzidexx napisał:

Nigdy nie przywracał pierwszej wersji systemu - to nie laptop z partycją odzyskiwania. 

Ciekaw jestem jak zareagujesz gdy się dowiesz, że Samsung już nie wymienia wypalonych Amoled'ów gwarancyjnie. To dopiero UPS.

Oczywiście :) hmm. zobaczymy jak trzeba będzie oddać na gwarancje :) jak mam 40km od siebie a ty? W Hongkongu :) ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 8.12.2018 o 20:58, meilbox napisał:

Pany na problemy z wifi i danymi kom. po updejcie do andka 9 wystarczy zrobić reset ustawień sieciowych plus restart telefonu... u mnie to wystarczyło ..

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Pisałam, że u mnie nie podziełało, także twardy reset. 

Ale może to komuś pomoże. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eddie71

Miesiąc temu zastanawiałem się, czy aktualizować do wersji Android 9.  Trochę obawiałem się poprawiać coś, co działa idealnie.

Przejrzałem więc wpisy w internecie. Okazało się, że większość (albo wszystkie) telefony działają gorzej: rozmowy, bateria, WiFi, kamera.

Pojawiła się oficjalna  informacja, aby nie cofać Androida do wersji 8.1., gdyż pewne zmiany nastąpiły bezpowrotnie i lepiej poczekać na poprawki, które prawdopodobnie pokażą się w styczniu 2019.

Inna ciekawa sprawa, to mała ilość krajów, które otrzymały Android PIE. : Polska, Indonezja, Belgia (być może cały Benelux).

Jest to zastanawiające, a wielu ludzi z innych krajów, tak się napaliło na "9", że aktualizowało poprzez VPN podając swoją lokalizację, jako kraj, który już ma oficjalną aktualizację, czyli np. Polska, Belgia, itd.

Po aktualizacji niemiłe zaskoczenie i kombinowanie z przywróceniem do "8.1"

Wydaje mi się, że wybrali tylko kilka krajów, jako testerów niedopracowanego Androida 9- Pie.

Edytowane przez eddie71
    Błędny rok 2017 poprawiłem na prawidłowy 2019

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raf1943

To czekamy na poprawki.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi