Skocz do zawartości
Azarius

Volte i agregacja pasm

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z honorem play bo nie ma opcji volte w ustawieniach a wiem że ten model obsługuje volte. Kolejna sprawa nie działa agregacja pasm, nie pokazuje się ikonka lte+ numer mam w sieci Play czy ktoś z Was ma numer w play i też ma taki problem? Czy ma ktoś w innej sieci ten telefon i volte i agregacja mu działają bez problemu? I jak wejść do menu serwisowego żeby sprawdzić z jakim pasmem łączy się telefon? Bo kody które znalazłem nie działają =/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A sprawdzałeś innym telefonem czy w ogóle w twojej okolicy to działa? Ogólnie przymierzam się do zakupu i agregacja jest dla mnie dosyć ważna

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W mojej okolicy jest jedna stacja z 3 pasmami i druga z 4 pasmami do których mam najbliżej nie sprawdzałem innym telefonem ale włożyłem kartę z plusa i również nie pokazuje volte chociaż z tego co wyczytałem to tą usługę testują i nie ma do niej dostępu ale LTE+ się nie pokazało dlatego czekam aż ktoś inny się wypowie z forum kto posiada honor play ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie mam ten sam problem z agregacją, VoLTE narazie nie ma ten telefon w żadnej sieci, sam w sobie wspiera tę usługę ale oczekuje na wsparcie operatora a czy operator da mu wsparcie to już nie wiadomo znając naszych operatorów to będzie lipa a zwłaszcza w Play ponieważ patrząc na ich listę to żadnego Huaweia / Honora nie ma. Co do agregacji ja również sprawdzałem wszystkie karty. W Honorze 10 agregacja działa a w Honorze Play nie działa, jest to zwykle oszustwo ze strony Honora, pisałem do nich robiłem zgłoszenia, dostałem od nich wiadomość że Honor Play wspiera kategorie 18 oraz te niższe kategorie tak samo Honor 10 oczywiście winę zwalają na operatorów chociaż w to im nie wierzę bo co ma operator do tego modelu skoro w Honorze 10 działa agregacja. Jednym słowem żałuję że kupiłem ten telefon nawet nie myślę o tym że to naprawią oni twierdzą dalej że to nie wina telefonu, odradzam kupna Honora Play oraz nie polecam też kontaktować się z działem obsługi klienta Honora i Huaweia, przed kupnem podali mi błędne informacje twierdząc że napewno telefon będzie agregował w Polsce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il

a co daje ta Agregacja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szybsza transmisja danych, czyli łączenie pasm ze sobą co daje większe osiągi oraz większą pojemność poczytaj o LTE Advanced albo LTE Ultra, kiedy telefon ci agreguje na wyświetlaczu pojawia się napis LTE+, Honor Play ma pobieranie do 400 mbps czyli jak się nie mylę to kategoria 9 bo taką mamy w Polsce, ale telefon nie wyświetla LTE+ i nie agreguje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie w klubie ten sam problem . A co najlepsze honor 10 agreguje i ma tę samą kategorię co Play w czym może tkwić problem nawet sam producent nie wie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co znalazłem na forum plusa to pewne honory mają inną technologię lte+ której Polscy operatorzy nie wspierają 

Cytat

Honor 8 posiada LTE kategorii 6 obsługujące agregację dwóch pasm.

EDIT: Ten model obsługuje tylko agregacje w konfiguracji Intraband Contiguous, z której Polscy operatorzy nie korzystają.

https://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=22533

Edytowane przez Azarius
    Agregacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 godzin temu, Azarius napisał:

Z tego co znalazłem na forum plusa to pewne honory mają inną technologię lte+ której Polscy operatorzy nie wspierają 

https://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=22533

Po kontakcie z Honor powiedziano mi że Honor Play powinien agregować w Polsce. Oni nie mają pojęcia jak ich smartfony działają, nienormalna firma 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja dostałem taką informację 

Cytat

jeśli telefon obsługuje funkcję LTE+ i jest ona włączona, sieć określa, czy ją aktywować. Jeśli szybkość dostępu do Internetu w telefonie osiąga pewną wartość, następuje konfiguracja większej ilości zasobów sieciowych, a funkcja LTE+ aktywuje się bez względu na siłę sygnału. Jeśli więc nie wykorzystuje się usługi transmisji danych lub korzysta się tylko z usług o niskim przepływie danych takich jak przeglądanie stron internetowych, aktywacja funkcji LTE+ nie nastąpi i nie wyświetli się ikona tego sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi