Skocz do zawartości
Gwozdek

Wady i usterki wyświetlacza/panelu dotykowego.

Rekomendowane odpowiedzi

liftlodz

Nie oddajesz na gwarancje tylko na niezgodność telefonu z umową i masz na to 14 dni, nie ważne czy płaciłeś w sklepie czy przelewem, czy towar był indywidualnie kupowany czy na firmę.

tapnięte z Mate 20 Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sklep ma 14 dni kalendarzowych na rozpatrzenie Twojego pisma o niezgodność towaru z umową. Możesz w nim zawrzeć informację o chęci wymiany telefonu na nowy, natomiast sklep może odmówić i z racji nieopłacalności wysłać towar do naprawy.

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/zwrot-towaru/

Niestety przerabiałem to wielokrotnie, nawet w porozumieniu z UOKiKiem i zawsze kończy się w ten sam sposób.

Edytowane przez DJcOOkieee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liftlodz

Owszem jest taki zapis, ale w ciągu 14 dni od daty masz prawo do zwrotu towaru nawet bez podania przyczyny

tapnięte z Mate 20 Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Wyjątek stanowi sytuacja, w której towar został kupiony poza lokalem przedsiębiorstwa (np. podczas pokazu organizowanego w hotelu) lub na odległość (np. w sklepie internetowym). Konsument ma wtedy prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni i obowiązek zwrotu towaru w ciągu kolejnych 14 dni."

Tak jak pisałem wcześniej - w sklepie internetowym dokonałem rezerwacji towaru, a umowa kupna sprzedaży telefonu została zawarta w siedzibie sklepu.

Nie przysługuje mi prawo do zwrotu towaru. Próbując załatwić temat w Euro, będę zmuszony oddać telefon do naprawy.

Ostatnią deską ratunku pozostaje Huawei. Mam nadzieję, że sprawa zostanie nagłośniona na tyle, że zdecydują się pójść na rękę klientom i wymienić wadliwe egzemplarze na nowe (tak, wiem, że prawdopodobieństwo jest bliskie zeru).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku
    5 godzin temu, DJcOOkieee napisał:

wiem, że prawdopodobieństwo jest bliskie zeru

Niekoniecznie. Dużo zależy też od tego czy sprawa będzie nagłośniona ;) ... 

Całkiem niedawno czytałem na TT posta posiadacza Note8. Wypaliły się mu piksele, oddał do serwisu, serwis nie przyjął zgłoszenia. Kolega całą sytuację opisał na TT oczywiście odpowiednio je # oraz wpisując adresatów samsung, rzecznik itp. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Sam Olaf zajął się sprawą, tel poszedł do serwisu i wymienili wyświetlacz. Potęga internetu... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie sytuacja jest taka, że pomimo świadomości ryzyka trafienia trefnego ekranu zamówiłem przez stronę Play z umową przeniesienia numeru. Przeczytałem regulamin i mam prawo odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni. Pytanie tylko co w przypadku rozpakowania sprzętu? Czy najlepiej sprawdzić od kogo ekran , nie zrywać folii pobawić się kilka dni i zobaczyć czy syf wyjdzie i wtedy odstąpić?

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacze

A ja mam już kilka dni i nie narzekam

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobrze. Jestem już po chacie z konsultantem Huaweia, który zaproponował udanie się z telefonem do serwisu celem naprawy. Dałem Panu delikatnie do zrozumienia, że naprawa nowego telefonu z wadą fabryczną nie wchodzi w grę.

Sprawa została przekazana do "Centrali" oraz działu reklamacji. Odpowiedź mam uzyskać najpóźniej w poniedziałek 5.11. Tego dnia zaatakuję również Euro i zapytam, czy przewidują wymianę trefnej sztuki na nową, wolną od wad.

Trzymajcie kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj odbieram swój w play. Powiem szczerze że temat nabrał rozpędu na forach typu xda. Już chyba 30 stron. Wszystkie wady dotycza ekranów od LG. Huawei podobno umywa ręce a z wielu serwisow komentarze są kasowane. Niezle zaczynają.. Niektóre foty tego defektu są fatalne. Najlepsze określenie to radioaktywnosc. Wadą się pogłębia z każdym dniem używania. Pytanie czy to klej czy coś innego. Powiem szczerze że spojrzałem na szarym tle na swój s7 edge po prawie 3 latach używania i tutaj ani jednej poswiaty. Możecie sprawdzić od kogo macie ekran w swoich modelach? LG czy boe? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam z playa z ekranem LG od poniedziałku. Na razie jest wszytko ok i brak jakiś problemów z ekranem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi