Skocz do zawartości
Gwozdek

Wady i usterki wyświetlacza/panelu dotykowego.

Rekomendowane odpowiedzi

Pawlo421

Ja mam telefon z play w wtorek odebrany, ekran od LG i rowniez zadnych problemów nie widze narazie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czytaliscie jakie warunki muszą zaistnieć? Sciemnianie ekranu prawie na zero, słabe oświetlenie w pomieszczeniu, najlepiej szara tapeta i wysuniecie belki powiadomień. Zdjęcia które przeglądam na xda i hardwarezone to mnie wczoraj z butów wysadzily. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpowiedź Huaweia:

Mate 20 Pro wykorzystuje wiodący w branży, elastyczny ekran OLED ze specjalnymi, zakrzywionymi krawędziami, zapewniającymi lepszą jakość obrazu i wygodę. Może to prowadzić do nieznacznych przebarwień, patrząc pod różnymi kątami. W skrajnie słabym oświetleniu, gdy jasność ekranu jest zbyt niska lub w przypadku korzystania z ciemnych tapet, różnice te mogą być większe . Jeśli kolorystyka ma wpływ na normalne użytkowanie, należy zanieść telefon do autoryzowanego centrum obsługi klienta w celu uzyskania pomocy. "

@bartos38 ja kartę włożyłem po zakupie i była widoczna od początku nic nie musiałem robić

Edytowane przez rygiel1974
    • haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie to przeczytałem i to jest to, czego niestety można było się spodziewać...

W moim odczuciu, tego typu komentarzem zamykają kwestię akcji serwisowej i dają do zrozumienia, że przypadki nadmiernego rozświetlenia krawędzi są marginalne i jeżeli chcesz coś z tym robić to idź sobie do serwisu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wysyp informacji w różnych serwisach spowodował reakcje skosnookich przyjaciół w postaci stwierdzenia że tttm. Bardzo słaba linia obrony w telefonie który miał taki hype i marketing i przede wszystkim kosztuje tyle kasy. Nie doczekamy się czasów w których jak ktoś coś spier... to się przyzna i weźmie na siebie winę za fuszerke. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od wczoraj siedzę i szukam wady wyświetlacza , no nic nie mogę znaleźć  przynajmniej na tę chwilę. Zamknąłem się teraz w całkowitych ciemnościach sprawdzałem na Zedge i na Chromie - wyświetlacz równomiernie podświetlony.

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

@Paulihno samsung przyznał się z Note7

@DJcOOkieee no nie spodziewałem się innej odpowiedzi. Ważne tylko by serwis to uznał. Masz FB, TT? Opisz to na oficjalnych stronach Huawei, otaguj. Nie zaszkodzi, a może pomoże ...  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zygiboos
    37 minut temu, bartos38 napisał:

Mam pytanie dostałem w zestawie ta nową kartę sd ale telefon jej nie widzi jest jakiś sposób aby ją jakoś aktywować 

Ta karta działa tylko w jednym ze slotów podpisanym NM. Upewnij się też, że zarówno karta pamięci jak i karta SIM jest blaszkami do Ciebie (na zewnątrz). Karta nie wymagało u mnie żadnej aktywacji normalnie pokazuje się w menadżerze plików.

Co do odpowiedzi o OLED to myślę że tajemnica rozwiązana, wszystko układa się w logiczną całość. Mate 20 Pro pozwala przyciemnić ekran dużo bardziej niż większość telefonów z AMOLED (pisali o tym w niejednej recejzji). Jako że w technologii tej każdy piksel świeci własnym światłem do tej pory było to dosyć dużym problemem. Podejrzewam że chcieli to ominąć wygaszający niektóre sub piksele. dlatego też zauważamy dużą większą gradacja kolorów przy bardzo ciemnym ekranie i bardzo ciemny w tapetach. na dodatek zakrzywienie sprawia że nie całe światło idzie bezpośrednio do nas co jeszcze bardziej przyciemnia. Taki efekt byłby pewnie na każdej matrycy gdyby schodziły aż tak nisko jak ta. Pewnie w aktualce sterownik nie pozwoli już na niższą jasność, w BOE pewnie już tak jest.

Edytowane przez zygiboos
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak było w zeszłym roku :

Wyprodukowany przez LG 6-calowy ekran P-OLED o formacie 18:9 miał być jedną z największych zalet modelu Google Pixel 2 XL ale póki co zalicza się go do głównych wad tego urządzenia.

• nierówne "świecenie" ekranu — pojawiały się jaśniejsze plamki (fragmenty panelu);
    • przekłamania kolorów, które widoczne były np. na białych ikonach;
    • pojawianie się ziarnistości przy ustawionych niższych poziomach jasności.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

@rygiel1974 nie popadajmy w paranoje ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi