Skocz do zawartości
Xantor

[ROM] Pixel Experience Android 9.0

Rekomendowane odpowiedzi

Xantor

Kochani, szukając coś dla mojego (i Waszego) staruszka Note 3 (hlte) natknąłem się na ten ROM:

Pixel Experience Download N9005 (hlte)

Link do tematu na forum XDA

Nic lepszego nie mogło mi się trafić, po zainstalowaniu jestem oczarowany, nie dość że najnowszy Android 9, to jeszcze działa jak marzenie, i ten Lineage OS niech się chowa ze swoimi masami bugów, bo tutaj tylko instalujesz, nie wgrywasz żadnych dodatków, nawet nie trzeba się bawić w grywanie dodatkowo Gapps, bo wszystko działa po wgraniu zip z recovery bez żadnych błędów. Jedynie co dodatkowo, to wgrałem sobie Magiska, bo root domyślnie oczywiście nie było :)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że temat w takiej postaci mogę napisać, jeśli nie, to niech ktoś kto umie odpowiednio pisać tematy zrobi to za mnie :)

Znane bugi:

Cytat

No NFC (drain battery)
    Bluetooth call issues
    Every time you reboot, clean cache & dalvik cache, or device will splashloop. This is a stock kernel issue, happens on all pie builds with stock rom, working on it
    Hotspot

Instalacja:
    Clean flash/Przechodzenie z innego ROM'u:
    1. Pobierz najnowszy build

2. Reboot do recovery
    3. Backup (oczywiście nieobowiązkowe)
    4. Wipe system, data, cache, dalvik
    5. Flash
    6. Reboot

Dirty flash/update:
    1. Pobierz najnowszy build
    2. Reboot do recovery
    3. Wipe cache, system, dalvik
    4. Flash (Magisk, jeżeli używasz)
    5. Reboot

Edytowane przez GeoHot
    poprawiam tytuł, dodaje instrukcje instalacji i znane bugi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos

@Xantor
    co z baterią , zasięgiem
    wsio lata poprawnie?

dodana zawartość

a i jakie twrp ma być?
    wersja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze odczytuję tutaj:

Known issues:
    No NFC (drain battery)
    Bluetooth call issues
    Every time you reboot, clean cache & dalvik cache, or device will splashloop. This is a stock kernel issue, happens on all pie builds with stock rom, working on it
    Hotspot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xantor

Osobiście nie widzę żadnych błędów, poza jednym przykrym. Jak wyłączam telefon podłączony do ładowarki wchodzi w tryb BootLoop, tak więc ładować się musi włączony... 

Bateria działa lepiej niż na Stocku, jakość dotyku działa porównywalnie do stocka czyli o niebo lepiej niż na Lineage OS. Dodatkowo na Lineage OS nie działał mi pilot Hykker do okularów VR, na tym systemie działa poprawnie. Rysik ma kółeczko podobnie jak w stocku bez tego wkurzającego programu który się uruchamiał przy wyjmowaniu rysika.

Sam system działa bardzo dobrze i płynnie, brakuje mi tylko opcji ustawienia paska górnego czyli np sekund przy zegarku, właściwie ten pasek w ogóle nie jest prawie konfigurowalny.

Rom wgrałem najnowszym TWRP bez problemu. Nie wgrywajcie Gapps, bo nie pojawi się klawiatura, ja tak miałem za pierwszym razem. 

EDIT:

Najbardziej jednak podoba mi się tekst na końcu tematu: Version Information ; Status: Stable

Edytowane przez Xantor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos

@Xantor
    daj jakieś zrzuty z tego systemu,
    może z baterii też
    poglądowo coby popaczać :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Noooo szczególnie ta bateria mnie interesuje. A miał ktoś ta baterie z Alle ta grubsza z plecami. Ciekawe czy to kolejny kit czy się sprawdza.

Wysłane z mojego SM-A710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xantor

Przesyłam zrzuty ekranu z tego systemu przesłane na mój Dropbox

W danych systemu celowo wymazałem moje prywatne dane. 

Folder screenshots

A bateria? Sam nie wiem, wydaje mi się że jest to wersja najbardziej wydajnej pracy Lineage OS, o niebo lepsza praca niż na Stocku. Wkurza tylko że nie można wyłączyć telefonu pod ładowarką, przyzwyczaiłem się zostawiać telefon w trybie samolotowym jak idę spać, zamiast wyłączać jak wcześniej. Niestety wyłączony telefon pod ładowarką dostaje ciągły BootLoop... Dodatkową rzecz jaką znalazłem która mnie denerwuje i innych też może, zdjęcia robi z zielonymi paskami po bokach, jakby zapisywało je ze złą synchronizacją kolorów, w środku zdjęcia też widać jakieś rozmazanie kolorów, akurat na Lineage OS i Stock niczego takiego nie było. 

Edytowane przez Xantor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A u mnie błąd 7. Po zmianie skrypt błąd 6 i nie chce się zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bzyq81

Zacząłem dziś testy. Wygląda to obiecująco. Poza boot loop przy restarcie jest ok . Lineage już za bardzo mnie zgrzał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu na moim N9005 LTE nie idzie tego zainstalować? Wróciłem do 4.4 bo 5.0 ciągle rzuca błędem zatrzymania jakieś apki przez zdjęcia które mam na karcie pamięci. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi