Skocz do zawartości
bartekc00

OxygenOS Open Beta (Android Pie) dla OnePlus 5T

Rekomendowane odpowiedzi

yaatzek

Już nie napalam się na aktualizację jak kiedyś, ale lecą w kulki trochę. Ewidentnie widać że chodzi o sprzedaż i kasę. Trochę do kitu to wygląda, tym bardziej że się afiszują gdzie tylko się da jako firma która słucha użytkowników itp. poza tym można było przypuszczać że treble plus prawie czysty Android to gwarancja szybkich aktualizacji. Tym bardziej jest to frustrujące, że inne firmy takie jak nokia, htc i chyba Sony wypuściły już pie. No cóż, dostać dostaniemy, ale na dłuższą metę takie podejście zniechęci wielu użytkowników na przyszłość.

• Piwko! 1
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ruszok

Także tego... Robią sprzedaż 6T przed świętami - jak nic. HydrogenOS open beta 20 działa z Pie normalnie, a tu niby bugi takie że nie da się używać.

Screenshot_20181211-174826__01.jpg

• Lubię to! 1
    • haha! 1
    • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaatzek

"Potencjalne błędy"... Ręce opadają, każdy software może mieć takie. Po to jest beta, a wynika z tego że pod przykrywką bety bawią się z nami w kotka i myszkę.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mastefix

Czyli na 100% pie w tym roku nie zobaczymy, oj lecą w kulki!!! A to nie wróży dobrze! ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Ewidentnie walą w wała i chcą aby ludzie z 5 i 5T (o 3 i 3T nie wspominam [emoji849]) przesiedli się na nowe smartfony. Takim postępowaniem wg mnie na pewno sobie nie polepszają sytuacji. Swoją drogą mam dziwne wrażenie, że jak już łaskawie Pie wyjdzie (o ile w ogóle [emoji90]) to będzie masakrycznie niedorobione. Tak coś czuję. Swoją drogą myślałem, że OnePlus jest jednak nieco bardziej poważny i nie robi ludzi ewidentnie w wała. Jak widać się myliłem.

Ja obstawiam, że Pie w formie beta będzie pod koniec stycznia, a stable pod koniec lutego.

OnePlus 5ᵀ

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

[mention=153263]DaN995[/mention]

Zgadzam się, że lecą w kulki. Ale generalnie na szczęście przesadzasz. Niestety brak bety od ponad miesiąca powoduje, że mamy prawo narzekać... no i to już Grudzień.

1. Nie będzie niedorobione uwierz mi. Korzystam od ponad tygodnia z bety H2OS. H2OS to OOS z paroma chińskimi apkami i bez aplikacji google. Nie robiłem nawet wipe a więc to był dirty flash. Wszystko generalnie działa.

2. Na xda w temacie o becie jest trochę ciekawych informacji. Mamy generalnie potwierdzone, że beta będzie przed Świętami to raz. Mamy też potwierdzone, że chodzi o CTS. Ploty też chodzą, że był jakiś problem z jego przejściem i dlatego tyle to trwa. A prawda jaka jest to się nie dowiemy ale beta H2OS uwiarygadnia hipotezę o CTS. Albo chcą coś poprawić jeszcze. Albo są niepoważni i ją celowo opóźniają ale to już domysły i mam nadzieję, że to nie jest prawda. No i dlaczego by opóźnili OOS a H2OS nie?

3. Na OP6 też najpierw wyszedł H2OS. Dopiero 2 tyg. później OOS.

"Potencjalne błędy"... Ręce opadają, każdy software może mieć takie. Po to jest beta, a wynika z tego że pod przykrywką bety bawią się z nami w kotka i myszkę.

Jest jednak różnica między otwartą a zamkniętą betą. Zamknięta to tak naprawdę alpha. Publiczna musi być jako tako stabilna. Ludzie używają bety do codziennego użytku...

Nie bronię OP, bo za długo to wszystko trwa ale chęć dostarczenia stabilnej bety jakkolwiek to brzmi można zrozumieć. Nie zrozum mnie źle ja też jestem zawiedziony, że jeszcze nie ma Pie.

@ruszok

Kto chce przejść na 6T to przejdzie i tak. Ludzi, którzy by przeszli tylko ze względu na wersję androida jest mało. Co więcej są zazwyczaj na tyle świadomi, że nie wezmą tej samej marki, bo wiedzą, że za rok może być to samo. Takie jest moje zdanie ;)

Wysłane z mojego OnePlus 5 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaatzek

Nie zmienia to faktu, że dali ciała. Tak jak wcześniej wspominałem, mamy treble, na prawdę w niewielkim stopniu zmodyfikowany czysty android, a beta h2os wyszła tydzień temu... Nie ważne jakie będą ich przekazy na forach, w mediach, ewidentnie lecą na kasę.
    Przeważająca większość użytkowników smartfonów nie ma bladego pojęcia jaką ma wersję Androida, jednak przeważająca większość użytkowników op wręcz przeciwnie, bo jest to mimo wszystko telefon dla mniejszości. I na dłuższą metę taka polityka raczej nie przysporzy im zwolenników.

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

@yaatzek
    Na otarcie łez wam powiem, że zaawansowany restart wrócił :)
    Alert slider też działa trochę inaczej, moim zdaniem sensowniej.
    Mamy też equalizer dla bt i ustawienia pod słuchawki OP typ c i bt.
    Aparatu niestety nie ruszyli :(

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mastefix

Nie dodali trybu nocnego do aparatu?! Suwadło jak teraz działa? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97
    Nie dodali trybu nocnego do aparatu?! Suwadło jak teraz działa? 
    Wcześniej był dzwonek, nie przeszkadzać, wibracja/wyciszenie (w zależności od tego jak ustawiłeś). Teraz jest po prostu dzwonek, wibracja, wyciszenie. Nie przeszkadzać możesz włączyć swoją drogą w szybkich ustawieniach.
    Animacja też się zmieniła.

d15a541d997a86982a0484382bd89a9c.jpg

Nie, nie ma trybu nocnego. Camera api też nie poprawili więc z gcam są takie same problemy jakie były wcześniej :/

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi