Skocz do zawartości
Gwozdek

Dual SIM - pytania, dyskusja i problemy.

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Temat przeznaczony do pytań związanych z funkcjonalnością Dual SIM w Honor 10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich. Miałbym do was dwa pytania odnośnie smartfonu Honor 8x i Dual SIM

Pytanie nr. 1

Czy smartfon Honor 8x  z Dual SIM w standardzie Dual Standby - http://techfresh.pl/dual-sim-standby-czym-jest-i-do-czego-sluzy/ - można skonfigurować tak abym przy każdorazowym uruchamianiu internetu mobilnego ( Dane Komórkowe ), miał możliwość wyboru z której karty SIM owe dane komórkowe mają się uruchomić ?
    Pytam dlatego bo obie używane przeze mnie karty SIM obsługują LTE i na obu mam pakiet internetowy, więc gdyby na przykład: Na jednej z tych kart taki pakiet uległ wyczerpaniu to bez wchodzenia w ustawienia telefonu miałbym możliwość wyboru drugiej karty SIM jako tej z której pakietu internetowego bym korzystał.

Pytanie nr. 2

Czy w smartfonie z Dual SIM obie karty SIM muszą mieć osobne piny - np: SIM 1 to 1111, a SIM 2 to 2222 - czy też obie mogą mieć ten sam pin - np: SIM 1 i SIM 2 to 3333

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Scaner15

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artekm
    15 minut temu, Scaner15 napisał:

Czy smartfon Honor 8x  z Dual SIM w standardzie Dual Standby - http://techfresh.pl/dual-sim-standby-czym-jest-i-do-czego-sluzy/ - można skonfigurować tak abym przy każdorazowym uruchamianiu internetu mobilnego ( Dane Komórkowe ), miał możliwość wyboru z której karty SIM owe dane komórkowe mają się uruchomić ?
    Pytam dlatego bo obie używane przeze mnie karty SIM obsługują LTE i na obu mam pakiet internetowy, więc gdyby na przykład: Na jednej z tych kart taki pakiet uległ wyczerpaniu to bez wchodzenia w ustawienia telefonu miałbym możliwość wyboru drugiej karty SIM jako tej z której pakietu internetowego bym korzystał.

Pytanie nr. 2

Czy w smartfonie z Dual SIM obie karty SIM muszą mieć osobne piny - np: SIM 1 to 1111, a SIM 2 to 2222 - czy też obie mogą mieć ten sam pin - np: SIM 1 i SIM 2 to 3333

ad 1

Tak, można wybrać która karta obsługuje dane komórkowe.

ad 2

PIN przypisany jest do karty SIM a nie telefonu. Nie ma więc przeszkód,żeby ustawić taki sam dla obu kart. Ale czy to w ogóle jest potrzebne? Zahasłowanie telefonu zadziała tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    37 minut temu, Artekm napisał:

Tak, można wybrać która karta obsługuje dane komórkowe.

Nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy, ja pytałem o to czy przy każdym włączeniu internetu w telefonie ( Dane Komórkowe) będę miał pytanie z którego numeru ( Z której karty SIM ) te dane komórkowe mają się włączyć czy nie ? Bo, że można - przypisać na stałe, że się tak wyrażę - którąś z kart SIM tylko do obsługi danych komórkowych, to wiem. Mi chodzi o to czy na przykład w przypadku gdy na jednej z kart SIM pakiet internetowy zostanie wyczerpany to czy aby korzystać z pakietu internetowego z drugiej kart SIM znów będę musiał wchodzić w ustawienia telefonu i to ją będę musiał ustawić jako tą do korzystania z danych komórkowych, czy też po prostu zostanę zapytany przy uruchamianiu danych komórkowych o numer telefonu lub numer karty SIM z  której chcę ten Internet włączyć ?

Trochę to zagmatwane ale jeśli chodzi o te sprawy to jestem całkowicie zielony. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artekm
    Godzinę temu, Scaner15 napisał:

Nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy, ja pytałem o to czy przy każdym włączeniu internetu w telefonie ( Dane Komórkowe) będę miał pytanie z którego numeru ( Z której karty SIM ) te dane komórkowe mają się włączyć czy nie ? Bo, że można - przypisać na stałe, że się tak wyrażę - którąś z kart SIM tylko do obsługi danych komórkowych, to wiem. Mi chodzi o to czy na przykład w przypadku gdy na jednej z kart SIM pakiet internetowy zostanie wyczerpany to czy aby korzystać z pakietu internetowego z drugiej kart SIM znów będę musiał wchodzić w ustawienia telefonu i to ją będę musiał ustawić jako tą do korzystania z danych komórkowych, czy też po prostu zostanę zapytany przy uruchamianiu danych komórkowych o numer telefonu lub numer karty SIM z  której chcę ten Internet włączyć

Trzeba przełączać w ustawieniach. Nie ma takiej opcji jak w przypadku połączeń głosowych czy wiadomości, żeby telefon przy każdym użyciu pytał, z której karty SIM ma skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, Artekm napisał:

Trzeba przełączać w ustawieniach. Nie ma takiej opcji jak w przypadku połączeń głosowych czy wiadomości, żeby telefon przy każdym użyciu pytał, z której karty SIM ma skorzystać.

Ok. Dzięki za informacje. Jednak jedna z opcji konfiguracyjnych Dual SIM a mianowicie "Dual SIM 4G" nie dawała mi spokoju, więc troszkę potrzebowałem i znalazłem coś takiego

https://www.androidcentral.com/what-dual-4g-lte-and-why-should-you-care?amp

Jeśli dobrze rozumiem, to po zaznaczeniu tej opcji jest możliwe to o czym mówię. Mój smartfon Honor 8x ma taką funkcję

Mam rację czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi