Skocz do zawartości
Coders Lab

androidx - migracja z android.support

Rekomendowane odpowiedzi

Czy już ktoś z Was migrował swój projekt do androidx? Sam Android Jetpack wygląda interesująco:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ris
    Czy już ktoś z Was migrował swój projekt do androidx? Sam Android Jetpack wygląda interesująco:

trudno migrować skoro dużo rzeczy jest w stanie alfa [emoji846]

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 19.12.2018 o 12:53, ris napisał:

trudno migrować skoro dużo rzeczy jest w stanie alfa emoji846.png

Masz na myśli bajery Jetpacka jak na przykład tworzenie nawigacji po aplikacji w edytorze graficznym? Czy też biblioteki zewnętrzne, których twórcy nie zdążyli się jeszcze dostosować do nowości od googla? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Coneys

Mam już za sobą migrację kilku średniej wielkości projektów na androidx i ze swojej strony mogę powiedzieć jedno, narzędzie dostępne w Android Studio nie zawsze działa tak, jakby można się tego spodziewać. 

Na szczęście na oficjalnej stronie o migracji są dostarczone pliki csv, na podstawie których napisałem krótki task do gradle, który załatwił migrację bardzo sprawnie.

Co więcej, narzędzie z AS migruje do po prostu "najnowszych" wersji wszystkich bibliotek (w tym constraint layout 2.0 w fazie alfa) przez co często są problemy z kompatybilnością bibliotek. Trzeba też pamiętać o ustawieniu gradle.properties zgodnie z dokumentacją, a po wszystkim użyć "invalidate cache and restart" i wszystko będzie śmigać :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, Coneys napisał:

Na szczęście na oficjalnej stronie o migracji są dostarczone pliki csv, na podstawie których napisałem krótki task do gradle, który załatwił migrację bardzo sprawnie. 

Co konkretnie robi ten task? Ustawia prawidłowe wersje bibliotek? Czy rozwiązuje jeszcze jakiś inny problem z narzędziem do migracji w Android Studio? Bo nie zauważyłem innych problemów oprócz tych, związanych z kompatybilnością bibliotek ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mqat

Chrome Custom Tabs nie działa po migracji :P Trzeba robić obejścia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ris
    W dniu 24.12.2018 o 14:30, Coders Lab napisał:

Masz na myśli bajery Jetpacka jak na przykład tworzenie nawigacji po aplikacji w edytorze graficznym? Czy też biblioteki zewnętrzne, których twórcy nie zdążyli się jeszcze dostosować do nowości od googla? 

Chciałem sobie skorzystać w projekcie z komponentu room (do bazy sqlite) bo wygląda świetnie. Mniej kodu, itp. Czytam a wersja jest oznaczona "2.1.0-alpha03" więc mam wątpliwość używać czegoś co nie jest nawet w wersji beta :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    12 godzin temu, ris napisał:

Chciałem sobie skorzystać w projekcie z komponentu room (do bazy sqlite) bo wygląda świetnie. Mniej kodu, itp. Czytam a wersja jest oznaczona "2.1.0-alpha03" więc mam wątpliwość używać czegoś co nie jest nawet w wersji beta :)

Zawsze możesz nie używać jeszcze androidx i skorzystać ze starszej, stabilnej wersji rooma:

implementation 'android.arch.persistence.room:runtime:1.1.1'

// i jeżeli korzystasz z kotlina
    kapt "android.arch.persistence.room:compiler:1.1.1"

//jeżeli nie
    annotationProcessor 'android.arch.persistence.room:compiler:1.1.1' 

Edytowane przez Coders Lab

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi