Skocz do zawartości
DeathMagnetic

[TUTORIAL] Aktualizacja Huawei P10 za pomocą metody DNS w Firmware Finder

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalna procedura użytkownika 0alfred0 z portalu xda dla Mate 10 LINK

Sprawdziłem osobiście na VTR-L29 i metoda również działa.

W razie pytań wołajcie, w pierwszej kolejności dokładnie przeczytajcie procedurę i zapoznajcie się ze znanymi problemami ;)

Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia telefonu, wszelkie operacje wykonujesz NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!

Działa tylko na małe aktualizacje OTA, FullOTA nie. Wymaga laptopa z siecią Wi-Fi, oba urządzenia muszą być w tej samej sieci

Procedura:

1. Odinstaluj z komputera oraz telefonu aktualną wersję HiSuite (Ustawienia -> Aplikacje) a następnie zrestartuj oba urządzenia

2. Zainstaluj na komputerze wersję -> HiSuite 5.0.2.300

3. Zainstaluj identyczną wersję na telefonie korzystając z pliku apk -> ApkMirror

4. Zainstaluj na telefonie aplikację Firmware Finder, sprawdź która wersja oprogramowania jest zatwierdzona dla Twojego numeru IMEI i zgodna z modelem telefonu

5. Wybierz opcję "Uzyskaj aktualizację przez DNS" -> metoda "Ręcznie" -> spisz adres IP DNS -> "Zarejestruj Aktualizację"

6. Na komputerze: Wejdź w ustawienia karty sieciowej (Panel Sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> Zmień ustawienia karty -> prawym przyciskiem myszy na kartę sieciową i wybierz "Właściwości")

7. wybierz protokół TCP/IPv4 i kliknij "Właściwości"

8. Na dole zaznacz, żeby używało innego adresu DNS i wpisz tam adres DNS, który został spisany z Firmware Finder w punkcie 5 i zamknij okno.

9. Odznacz używanie protokołu TCP/IPv6 !!

10. Podłącz telefon do komputera i uruchom HiSuite, w niektórych przypadkach może być konieczne uruchomienie jako Administrator. Na telefonie wybierz typ połączenia "przesyłanie plików". Jeśli nie masz zrobione: Aktywuj Debugowanie USB w opcjach programisty.

NIE AKCEPTUJ WSZELKICH AKTUALIZACJI OPROGRAMOWANIA HISUITE NA WERSJĘ INNĄ NIŻ PODANE W PKT 1 I 2 !! W przeciwnym wypadku procedurę będzie trzeba rozpocząć od nowa.

11. Gdy telefon połączy się z komputerem kliknij w aplikacji HiSuite na komputerze "Aktualizacja systemu". Oprogramowanie powinno zacząć pobierać się na komputer. Zignoruj wersję oprogramowania, czasami zamiast wersji mogą pojawić się chińskie krzaczki (ja tak miałem)

12. Po zakończonej aktualizacji, Przywróć automatyczne pobieranie adresu serwera DNS (punkt 8 )w przeciwnym wypadku nie będą działać strony internetowe na komputerze.

Znane problemy:

- Połączenie LAN na komputerze powoduje błąd połączenia z Internetem w HiSuite. Użyj laptopa bądź komputera z Wi-Fi.

- FullOTA nie działa, można wykonywać tylko aktualizacje OTA

- Czasami gdy nie można połączyc telefonu z komputerem, odwołaj autoryzację debugowania USB i włącz ją ponownie autoryzując na nowo komputer

- Jeśli używasz VPN, wyłącz go.

System powinien być wgrywany "wersja po wersji" czyli na przykład będąc na B376 i chcąc wgrać B380, najpierw trzeba wgrać jeszcze B379.

Pozdrawiam!

Edytowane przez DeathMagnetic
    • Piwko! 4
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wszystkie dane i ustawienia na telefonie zostają po tej operacji?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Luka5z88 Oczywiście, że tak :)

Tapatalk | Huawei P10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po aktualizacji zmieniając na jakikolwiek motyw ikony w ustawieniach i pasku powiadomień nie zmieniają się... Jeśli kogoś to interesuje to dla sieci nju jest wi-fi calling 6e8765a98e01c361194a1569ffe295fc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to trochę lipa bo nie mogę zainstalować u siebie HiSuite ponieważ korzystam z Linuxa [emoji6] więc będę musiał czekać na łaskę Huawei [emoji3]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się nie chce zainstalować Hisuite, oczywiście ten z tutoriala  5.0.2.300, jakieś pomysły ;) ?
    Od razu kiedy naciskam (0.5 sekundy) instaluj wyskakuje poniższa informacja 

Jeżeli chodzi o PC to też mam problem, zainstalowałem wersje z tutka lecz po uruchomieniu usilnie namawia mnie do aktualizacji Hisuit-a, jak zamykam aktualizacje to zamyka tez aplikacje 

Oczywiście poprzednie wersje odinstalowane, sprzęty porestartowane i du*a 

p10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyłącz Wi-Fi, podłącz telefon, włącz Wi-Fi. Będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiltel
    W dniu 21.12.2018 o 22:06, Luka5z88 napisał:

Po aktualizacji zmieniając na jakikolwiek motyw ikony w ustawieniach i pasku powiadomień nie zmieniają się... Jeśli kogoś to interesuje to dla sieci nju jest wi-fi calling 6e8765a98e01c361194a1569ffe295fc.jpg

Rzeczywiście wifi calling działało mi w nju ale po ponownym wgraniu aktualizacji przestało działać mimo włączenia tej opcji w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie działa dopiero od wersji 380. Wcześniej nigdy nie działało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiltel

U mnie  na 379 tez działało tylko potem zrobiłem jeszcze raz aktualizcję ta samą wersją i przestało działać. Teraz wgrywam 380 zobacze czy zacznie działać. Wiadomo czy wificalling działa w nju na 382? Jeśli tak to zaktualizowałbym do 382.

Edit. Po wgraniu 380 działa wifi calling w nju. Pytanie o wersję 382 nadal aktualne.

Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi