Skocz do zawartości
janek11

Ciągły tryb wybudzenia - Redmi Note 4X Pro - nic nie pomaga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niestety nie znalazłem nigdzie rozwiązania mojego problemu.

Kilka dni temu jeszcze z telefonem było wszystko ok - 2 dni na baterii przy normalnym użytkowaniu było normą (w pracy mam bardzo słaby zasięg więc potrafi zjeść naprawdę sporo baterii - stąd 2 dni), przez noc znikało kilka % (na włączonym Wi-fi i danych komórkowych przy jednoczesnym włączonym oszczędzaniu baterii).

Coś się ostatnio zadziało, i bateria trzyma bardzo krótko - 24h to maks przy niewielkim użytkowaniu, a wskaźniki pokazują, że telefon jest cały czas wybudzony.

Do tej pory co zrobiłem (i nie pomogło):

- wyłączenie powiadomień aplikacji, wyłączanie wi-fi, danych komórkowych, usunięcie zbędnych aplikacji

- instalowałem programy: deep sleep battery saver, greenify

- ustawienie czasu uśpienia na 15s, wyłączenie danych mobilnych w czasie wyłączonego ekranu, wyczyszczenie pamięci podręcznej zaraz po zablokowaniu

- usunięcie zbędnych aplikacji - fb, messenger

- tryb zasilania zrównoważony, zachowanie w tle dla aplikacji - wyłączone albo z oszczędzaniem baterii.

- wczoraj w ostateczności w ustawieniach fabrycznych kliknąłem resetuj telefon i wszystko usunąłem..

... niestety po uruchomieniu i skonfigurowaniu telefonu (jedynie konto google i ustawienie odcisku palca telefon) telefon nadal pozostaje cały czas wybudzony.

Później zaktualizowałem wszystkie aplikacje o które poprosił system - niestety to na nic.

Po dzisiejszej nocy na telefonie pojawił się komunikat o drenowaniu baterii, jednak bez wskazania konkretnej aplikacji.

Wcześniej już pojawił się problem z padającą baterią - jednak wymiana karty sim z "Ery" na nową T-mobile załatwiła sprawę i wszystko wróciło do normy.

Nie ukrywam, że pod względem programowania, wygrywania systemów itp jestem "zielony". Telefon służy mi jedynie do nawigacji, fb, messenger, internet - nic więcej.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Screenshot_2019-01-06-08-33-56-597_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-01-06-08-34-04-807_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-01-06-08-35-25-293_com.android.settings.png

Screenshot_2019-01-06-08-34-02-151_com.miui.securitycenter.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie słyszałem jeszcze o wersji "pro" do redmi note 4x, ale patrząc na wersję androida domyślam się, że posiadasz po prostu wersję MTK.  Proponuję ponowne wgranie systemu za pomocą MiFlash bądź fastboot. Jednak z racji tego, że jak sam napisałeś jesteś "zielony", to sugeruję skorzystać z tej pierwszej opcji. Czy potrzebujesz do tego jakichś instrukcji? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

Gdzie kupiłeś telefon? Chyba ten soft jest jakiś motany.... 

Mi flash nie używaj przypadkiem do telefonu z MTK. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@bergmen

Faktycznie, mój błąd. Nie używaj MiFlash.

Co do tematu - wydaję mi się, że problem leży w 3G. Wyczytałem, że wersja MTK z nieznanych powodów nieustannie próbuje połączyć się z siecią 3G, co powoduje problem wejścia w deepsleep. Wychodzi na to, że musisz korzystać z 4G.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wersja Pro charakteryzuje się 4Gb ramu i 64Gb pamięci wbudowanej. Telefon zakupiony u Goldwaya.

Problem wystąpił z dnia na dzień - gdzie nie miałem żadnych aktualizacji systemu. I występował po restarcie do ustawień fabrycznych.

Obecnie korzystam z Lte. Problem wystąpił wcześniej na kracie która nie obsługiwała 4G - także z dnia na dzień. Bateria wytrzymywała dosłownie 6h i telefon był cały czas gorący. Po zmianie karty problem zniknął.

Od wczoraj telefon wchodzi w deep sleep. Przyczyny naprawy nie znam - jedynie co zrobiłem to fabryczną ładowarką naładowałem telefon do 100% i problem zniknął (wątpię aby to rozwiązało problem).

Proszę o nie zamykanie tematu - może komuś się jeszcze przyda. A na chwilę obecną dziękuję za zainteresowanie i propozycje pomocy,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi