Skocz do zawartości
Dextra

Radio PX3 nie współpracuje z czujnikami cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Dextra
    Napisano (edytowane)

Witam szukam pomocy Zostałem posiadaczem radia na androidzie PX3 z systemem 7.1.2 i zamontowałem je w ford smax polift. Problem dotyczy czujników cofania nie piszczą wcześniej odbywało się to przez radio Sony. Moj licznik convers+ umarł wraz z wymianą radia nic się nie wyświetla. Te dwie rzeczy najbardziej mnie bolą nie działa również głośnik na desce rozdzielczej ale z tym sobie jakoś poradzę i tu moje pytanie czy jest jakiś upgrade aby to działało????

Edytowane przez spec-naz1
    Korekta nazwy tematu. Tytuł tematu musi w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lyby

Nie wiem jak masz rozwiązane czujniki cofania, ale problem z licznikiem wygląda jakby radio mieszało Ci w CAN-ie.

Na początek sprawdź w ustawieniach MCU (chyba ustawienia systemowe hasło 126) czy masz prawidłowe ustawienia CAN do tego samochodu. Jak nie pomoże to odłącz dekoder CAN (osobna chińska kostka/pudełko dyndająca przy radiu). i sprawdź czy coś się zmieni Ostatecznie: ustal, który kabel po stronie samochodu podaje dane CAN do radia i zobacz co się stanie po odpięciu go od "kostki".

Na pocieszenie powiem, że u mnie w Citroenie po podpięciu takiego radia wycięło tekst RDS z wyświetlacza przy wskaźnikach i gliczuje komunikaty od komputera pokładowego :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dextra

Sprawdzałem w canie w ustawieniach jest ponad 120 pozycji ale mojego samochodu nie ma więc próbowałem na każdym innym efekt był taki że przy zmianach nie działały przyciski z kierownicy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lyby

No to niestety musisz pytać dalej... :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większość Chińczyków nie współpracuje z C+, czasem pomaga podmiana tej kostki do canbus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi