Skocz do zawartości
122Sebsn

J 500 Przyciana głos rozmówcy, lub rozwmówca nie słyszy mnie, SMS dochodzą dzień po np jak rozwmóca wysle kolejnego etc.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam spory problem niezależnie od sieci zmaniłem z Plusa na Nju.(na obu to samo, druga osoba w tym samym miejscu nie ma problemu na innym samsungu a potem na Huaweiu) Ta sama konfiguracja sieci.

Podczas rozmowy rozmówca przestaje mnie słyszeć albo ja jego, czasem rwie słowa.  Pomaga rozłączenie i połączenie lub przemieszczanie się z telefonem.  Sms przychodzą czasem na drugi dzień np razem z kolejnym od tego nadawcy.

Zmieniłem ustawienia sieci z  LTE na niższe nie pomogło.   Telefon po gwarancji bo w Plusie myślałem że to wina sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot
    Napisano (edytowane)

@122Sebsn Podejrzewam, że w takim wypadku nie mamy dużej ilości rozwiązań. Na początku możesz spróbować przeflashować odinem.

Soft możesz łatwo pobrać przez aplikację SamFirm.

Edytowane przez GeoHot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Flaszowanie i zmiany systemu odpuszczę.  Telefon to nośnik zbyt wielu cennych danych i dostępu do kont bankowych(hasła sms etc), a nie ma pewności co do bezpieczeństwa takich softów. 

Edytowane przez Gwozdek
    Przeniosłem część posta tutaj: https://forum.android.com.pl/topic/332263-smartphone-w-okolicach-1000-z%C5%82-p%C5%82ynna-praca-dobra-bateria/?do=findComment&comment=5507880

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot
    W dniu 22.01.2019 o 12:36, 122Sebsn napisał:

FLaszowanie i zmiany systemu odpuszczę.  Telefon to nośnik zbyt wielu cennych danych i dostępu do kont bankowych(hasła sms etc), a nie ma pewności co do bezpieczeństwa takich softów. 

Dlatego zrób kopię zapasową danych, możesz je stracić nawet jeżeli tego systemu nie przeflashujesz. Padnie płyta i po danych, wszystkich tych, których nie zbackupowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis
    Napisano (edytowane)
    W dniu 22.01.2019 o 12:36, 122Sebsn napisał:

co update działa gorzej

Się cieszyć trzeba, że w ogóle działa ;) To już, umówmy się, staruszek. Na te modele to już chyba najlepiej, custom romy. Co do samych kłopotów z połączeniami, sprawdzałeś jak się zachowuje siła sygnału? Druga rzecz, to czasem po aktualizacji OTA, niestety trzeba wykonać tzw hard reset. Najpewniejszy jest rom, pobrany np ze strony, bądź aplikacji i, wgrany aplikacją Odin. Jeszcze inna rzecz, to dostawca update'u też może skrewić. Kilka romów dla j3(16) w 2017 w ogóle nie nadawało się do użytku.

Edytowane przez melis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 23.01.2019 o 18:02, melis napisał:

Się cieszyć trzeba, że w ogóle działa ;) To już, umówmy się, staruszek. Na te modele to już chyba najlepiej, custom romy. Co do samych kłopotów z połączeniami, sprawdzałeś jak się zachowuje siła sygnału? Druga rzecz, to czasem po aktualizacji OTA, niestety trzeba wykonać tzw hard reset. Najpewniejszy jest rom, pobrany np ze strony, bądź aplikacji i, wgrany aplikacją Odin. Jeszcze inna rzecz, to dostawca update'u też może skrewić. Kilka romów dla j3(16) w 2017 w ogóle nie nadawało się do użytku.

Dlatego decyzja zapadła Kupiłem zenfona max pro 1 z czystym androidem i tyle :) Żadnych nakładek psujących telefon przez producenta. Xiaomi nie nie przekonało słabą baterią w Mi2.  A s...giem bawi sie córeczka jak telefonem zabawką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi