Skocz do zawartości
gianni_zambrotta

GCam dla OP6 - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

sos3n
    Ktora wersje Gcam dla OP6 uwazacie za najlepsza ? Tyle tego jest, ze czlowiek sie pogubil.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Najnowszą ¯\_(ツ)_/¯
    Ma najwięcej ustawień i możliwość importu konfiguracji z plików xml.

https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.3d_TlnNeun_2.apk

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętajcie, aby zmienić libs na eszdman 2. Te od gugla takie średnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    schreder

@trampowsky

Jak się te libsy zmienia? Google camera jakiś folder tworzy? Czy trzeba rootem zmieniać?

I ogólnie pytanie - jak zrobię fotkę i chcę bezpośrednio z aparatu do niej przejść to działa wam to? Jak mam apkę zdjęcia google to mi chyba szybko w niej otwiera fotkę, ale jak jej nie mam to nie pamiętam co się dzieje, ale raczej nic płynnego i generalnie kiepsko to działa. No i ogólnie ja odnoszę wrażenie jakby ten Night Sight praktycznie nie działał. Na porównaniach na yt gcam dla Op6 różnice kolosalne z trybem nocnym i bez a u mnie bym powiedział, że efekty prawie niewidoczne. No i zdjęcie się robi tak samo szybko jak na zwykłym ? Sprawdzałem wersje różne, na pewno z początku grudnia też sprawdzałem, a tam na pewno powinien działać. Może to trzeba w jakichś ustawieniach włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sos3n

@up

Na screenie zaznaczone obie opcje o które pytaszc341bd0ecdf0d84dd7b6f15c0f1bac63.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    schreder
    Napisano (edytowane)

@sos3n Dzięki. A co to za wersja? Bo ja chyba od Arnovy instalowałem ale kurna nie mogłem znaleźć takich ustawień rozbudowanych. Jak na OP3 z rok temu używałem to było do wyboru dużo ustawień a teraz albo jestem ślepy albo nie ma.

Masz może link do tych libsów? 

Edytowane przez schreder

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sos3n

Co do night sight, to już grubsza zabawa ustawieniami. A to poświata zielona, pomarańczowa czy niebieska, szumy, szczegóły... Jak dla mnie działa spoko, chociaż sam nie znalazłem jeszcze idealnie pasujących dla mnie ustawień, korzystam też z gotowych plików xml z konfiguracjami bardziej doświadczonych testerów. Trzeba poświęcić trochę czasu, żeby dobrać coś dla siebie (a to i tak wyższa szkoła jazdy, której sam nie ogarniam), ewentualnie zostają wspomniane wcześniej pliki xml zmieniane zależnie od warunków oświetleniowych, ale to na pewno zniechęci część użytkowników, którzy chcą wyjąć telefon, odpalić apkę i szybko cyknąć foto, niezależnie od pory dnia czy nocy.

dodana zawartość

@schreder
    Dosłownie kilka postów wyżej wrzuciłem link do tej wersji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@schreder

1.3d final. Na tej stronie z gcamami intetesuje Cię tylko wersja od Arnovy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    schreder
    Napisano (edytowane)

@sos3n Dzięki, tak to jest jak się w pracy po cichaczu pisze na forum :P

@trampowsky Ok, ja zawsze patrze na wątku na xda w postach od arnovy, bo te nazwy plików są mylące jak dla mnie. W nazwie jakby 4 kolesi było wymienionych ?

EDIT: Kurde, ta 1.3D mi nie działa. Obraz się freezuje, apka się wyłącza czasem. Jestem na stable 9.0.2 bez root.

Edytowane przez schreder

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@schreder

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Na tej stronie interesują Cię buildy od Arnovy i nic więcej. Przykładowo obecnie najnowszy dostępny build to:

MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.3d_TlnNeun_2.apk(Arnova8G2, 2018-12-30, changelog

;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najnowszy build na automacie na zdjeciach nocnych daje rade ? Mam jakas wersje z 27 listopada i na automacie robie zdjecia nocne i sa dobre. Tutaj tez oczywiscie nie chcialbym ustawiac przed robieniem kazdego zdjecia nocnego tylko miec juz ustawione :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi