Skocz do zawartości
gianni_zambrotta

GCam dla OP6 - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

schreder
    Napisano (edytowane)

@trampowsky Jaki soft masz? Bo u mnie się otwiera apka, widzę że złapie obraz ale jest on jak zdjęcie, zero ruchu. Niby tam mogę tryb zmienic ale się wywala apka. Ściągnąłem to co napisałeś.

Dobra znalazłem fixa na xda. Dla potomnych: Check if your viewfinder format (more > settings > advanced in the quick settings section > FIX ) is set to JPEG.

Edytowane przez schreder

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Najnowszą ¯\_(ツ)_/¯
    Ma najwięcej ustawień i możliwość importu konfiguracji z plików xml.

https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.3d_TlnNeun_2.apk

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

No wlasnie kiedy wlaczam po zainstalowaniu ta wersje to sama robi zdjecie i zawiesza sie czyli jest niezdatna fo uzycia.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sos3n
    No wlasnie kiedy wlaczam po zainstalowaniu ta wersje to sama robi zdjecie i zawiesza sie czyli jest niezdatna fo uzycia.

U mnie bangla bez problemu...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    schreder

@gianni_zambrotta Post wyżej masz rozwiązanie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    [mention=353887]gianni_zambrotta[/mention] Post wyżej masz rozwiązanie problemu.
    Czy zainstalowana wczesniej apka moze krzaczyc nowa ? Co mam rozumiec pod nazwa "viewfinder" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy zainstalowana wczesniej apka moze krzaczyc nowa ? Co mam rozumiec pod nazwa "viewfinder" ?

Tak, zawsze instalujemy na czysto, czyli czyścimy wszystkie dane aplikacji, odinstaluj, zainstaluj nową wersję. Poszperaj w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tak, zawsze instalujemy na czysto, czyli czyścimy wszystkie dane aplikacji, odinstaluj, zainstaluj nową wersję. Poszperaj w ustawieniach.
    Dziekuje. Wszystko smiga. Sa gdzies pliki z najlepszymi ustawieniami dla OP6 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xrobcio
    Napisano (edytowane)

A czym rozni sie:

GCam_Pixel3Mod_1.2beta_build.6.1.013.apk (Arnova8G2, 2018-11-20, changelog)

od  

MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.3d_TlnNeun_2.apk (Arnova8G2, 2018-12-30, changelog)

Nie mam na mysli tego co zostalo zmienione w samej aplikacji, ale interesuje mnie nazewnictwo plikow (GCAM, MGC, BSG... to ze w jednym pliku jest Pixel3mod oznacza ze to port konkretnie z aplikacji aparatu Pixela3? ) tak aby w przyszlosci pobierac najlepsza/najodpowiedniejsza wersja "aparatu" dla OP6 wraz z dedykowanymi ustawieniami.

Obecnie najnowsza to ta MGC i ta uzywam, ale kiedys pewnie sie to zmieni i chcialbym wiedziec co pobierac a czego nie :)

Gdzies tam nizej jest rowniez cos takiego GCam_6.1.013_stable_OP6.apk (Arnova8G2, 2018-10-30, changelog) i zastanawiam sie czy przy pobieraniu z https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2/ nie zwracac uwagi na nazewnictwo, a sugerowac sie tylko tym aby pobierac najnowsza wersje?

I jeszcze pytanie o "zapisuj mniejsze filmy" (uzywanie kodeka H.265 zamiast H.264), testowal to ktos, warto uzywac tego H.265? Teoretycznie filmy zajmuja sporo mniej miejsca, ale czy nie ma jakis bugow?

Edytowane przez xrobcio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcia dla porównania z (1) OnePlus 6 kamera 3.0.15  i (2) Gcam "MGC_6.1.021_BSG_Arnova_TlnNeun_1.2_Final"

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi