Skocz do zawartości
mojojek

P3100 root i zmiana recovery bez USB

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie

Mam następujący problem. Posiadam tablet Samsunga Galaxy Tab 2 P3100, w którym najprawdopodobniej uszkodzone jest gniazdo. Tablet się ładuje bez problemu jednak po podłączeniu do kompa (słychać dźwięk w urządzeniu sygnalizujący podpięcie) na baterii pojawia się przekreślony piorun a komputer go nie widzi. To samo jest z podłączoną ładowarką. Tablet działa ale nie ładuje. Tylko jeden raz udało mi się zobaczyć na tablecie informacje, że jest ładowany.

Chciałem zmienić roma na slimkat jednak z tego co się orientuję do tego wymagany jest custom recovery. Aby wgrać custom recovery potrzeba odina (online czy jakoś tak), który z kolei wymaga roota. Jak w takim razie to ogarnąć bez podłączania pod USB?

Wymagane pliki mogę sobie skopiować na urządzenie przez bluetooth.

Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.

Edytowane przez mojojek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez działającego portu nie dasz rady wgrać recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

ODIN nie wymaga root.

Możesz próbować tak, ale to tylko teoria, i powodzenie kolejnego kroku zależy od tego czy poprzedni zadziała.

Rotujesz kingrootem

Mając root używasz flashFire/mobileOdin do wgrania recovery. Jestem prawie pewien że na to pozwalały. Ale używałem ich kilka lat wstecz.

Mając recovery robisz fullWipe i wgrywasz rom jaki chcesz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Żeby była jasność to recovery mam oryginalne w tablecie. Robiłem już nim wipe. Nie wiem tylko czy to obecne recovery umożliwia mi wrzucenie roota i slimkata. Poza tym już się trochę pogubiłem czy do slimkata potrzebuję TWRP, czy wystarczy mi to co mam. Nie chciałbym uceglić tabletu bo po wejściu w tryb download nie będę miał połączenia z kompem (w razie gdyby coś poszło nie tak).

Rozumiem, że roota tym kingroot robię za pomocą aplikacji zainstalowanej na tablecie?

Czy mogę zamiast kingroota użyć supersu?

Czy do wgrania innego recovery i nowego roma konieczne jest posiadanie karty pamięci czy mogę to wrzucić na pamięć urządzenia?

Edytowane przez mojojek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

Normalne recovery nie pozwala wgrywać romów. Musisz mieć inne wgrane.

Teoretycznie tak, powinno zrobić roota.

Niektóre romy(doczytaj w temacie romu) wymagają wyczyszczenia wszystkiego. Wtedy to co masz w pamięci może polecieć. Jak nie wymaga, to karta SD nie będzie potrzebna.

Nie ma ryzyka, nie ma zabawy. Do samego wgrania romu daleko. Poszukaj na necie czy FlashFire wgrywało recovery no ja nie pamiętam. Tak mi się wydawało, jednak jeżeli to tylko moje urojenia to i tak nic nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dzięki. Pokombinuję najpierw z rootem i mobile odinem. Jak to się uda to będę kombinował z romami.

Rozumiem, że na obecnym romie jak zrobię roota to będę miał możliwość wywalenia niechcianych aplikacji?

Znasz jeszcze jakieś programy którymi mogę zrobić roota? Czy ewentualnie jest możliwość aby wrzucić roota przez moje obecne recovery? Gdzieś widziałem jak ktoś chyba instalował roota z poziomu recovery (tak jak sie wgrywa roma).

EDIT:

Kingroot zrobił roota. Mogę wywalać co chcę. Teraz czas na odina i custom recovery.

Jakie recovery wgrać? Czy najnowsze recovery nie obsługują romów slimkat? Szukam również slimkat 4.4.4 official build ale wszędzie są tylko już unofficial. Wie ktoś gdzie znajdę official?

Czy przy flaszowaniu recovery mogę uwalić obecny rom? Rozumiem, że jak nawet coś pójdzie nie tak to obecny rom będę miał dalej funkcjonalny?

EDIT2:

Mobile odin w wersji lite wymaga wgrania kernela. Ściągnąłem zarówno aplikację jak i kernel. Ten kernel mam wgrać poprzez recovery a później zainstalować odin lite?  Nie uwali mi się obecny rom poprzez wgranie tego kernela?

Edytowane przez mojojek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 30.01.2019 o 12:08, mojojek napisał:

Tablet się ładuje bez problemu

W dniu 30.01.2019 o 12:08, mojojek napisał:

Tablet działa ale nie ładuje.

????

Sam sobie zaprzeczasz..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi