Skocz do zawartości
maciopa

Pomimo odblokowania bootloadera w telefonie, nie jestem w stanie nic wgrać

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hey,

postanowiłem, że dam swoim starym słuchawkom Huawei i Honor nowe życie i zainstaluję na nich alternatywne oprogramowanie. Oczywiście "przeoczyłem" możliwość fabrycznego odblokowania bootloadera o jakieś pół roku :) aczkolwiek stosując metodę downgrade do A5.0 udało mi się odblokować bootloader i uzyskać kod odblokowywujący w Huawei P8 (metoda z rootem via Kingroot ->

Próbowałem tą samą metodą uzyskać kod w Honor 7 i ... niestety ale nie zwraca żadnego kodu z tym, że obrazek bootloadera z robocikiem twierdzi, że Phone is unlocked. Niestety każda operacja czy próba wgrania czegokolwiek kończy się na failed - tak jak by bootloader był zablokowany. Po podłączeniu telefonu do Huawei Multi Tool w zakłądce Bootloader pojawił mi się sam z siebie jakiś 16 cyfrowy kod, który jednakże nie jest moim kodem (ręczne jego wpisanie via ADB zwraca kod błędu invalid code). Multitool zgłąsza też, że Bootloader state is : null ale program sam z siebie nie jest w stanie zweryfikować stanu bootloadera ponieważ zwraca komunikat : Error! Unable to execute command, check the status of Bootloader and FRP (Phone Finder).

Owszem, mogę zawsze odłożyć telefon do pudełka i o nim zapomnieć ale nie lubię się poddawać :) czy macie jakieś pomysły? 

Edytowane przez wojtekkha
    Doprecyzowałem nazwę wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi