Skocz do zawartości
jeronimo

Bateria w S7 - Statystyki zużycia baterii.

Rekomendowane odpowiedzi

@@cra89

Oczywiści po pełnym cyklu prześlę Ci screna ze statystykami a Ty publicznie na tym forum to skomentujesz ok ? IP6 S plus miał 50h w gotowości i użycie przekraczające 9 h. Ja w przeciwieństwie do innych przerzuciłem tych telefonów sporo i nie obieram się o testy z internetu. Każdy używałem w bardzo podobny sposób. To trochę spór o pietruszkę. Gdyby lepiej wypadł Samsung to otwarcie bym to napisał. Ja pisze jak jest a nie teoretyzuje.

Edytowane przez Mariusz Grabowski_361877
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wegier!
    Fakt, iPhone ma lepsze zarządzanie baterią m. in. dlatego że jest bardziej "zamkniętym" systemem.

ludzie przestańcie się wszyscy grzać z tym zarządzaniem aplikacjami i czasem czuwania-większość z Was ma telefon jeden może dwa dni i narzeka-to samo było w dziale s6 po przesiadce na marshmallow po full wipe-wszyscy narzekali jaki to słaby system i zarządzanie do kitu

ALE nikt nie doczytał,że aplikacja która wyłącza zbędne aplikacje/procesy analizuje przez 3 dni które są zbędne/nie używane i wtedy podejmuje decyzje o ich odcięciu. inna sprawa,że w marshmallow po pierwszym włączeniu/aktualizacji nie występuje "optymalizacja aplikacji" przy pierwszym uruchomieniu natomiast odbywa się stopniowo przez kilkanaście godzin w "tle" i to tez może wpływać na czas pracy baterii swieżego telefonu.

mi w s6 a to jest zbliżony system bateria przez pierwszy dzień po aktualizacji leciała w oczach a 4-5 dnia stała się JASNOŚĆ :D i czas czuwania się wydłużył jakby bateria miała z 2x większą pojemność

dajcie androidowi Was się nauczyć-Waszych preferencji odnośnie korzystania z aplikacji/używania telefonu i wtedy zacznie pod Was optymalizować sysytem ale na naukę potrzebuje kilka dni czasu co jest naturalne

Edytowane przez wegier!
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gacy02

@up

Czy gdzieś napisałem że samsung źle trzyma na baterii? Chodziło mi o to tylko że na iOS system lepiej (łatwiej) zarządza baterią bo jest bardziej zamknięty i nie daje użytkownikowi pola do popisu pod względem modyfikacji.

BTW.

Tak się składa że mam też S6 na MM i wiem o czym piszesz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Masta

@@cra89

Oczywiści po pełnym cyklu prześlę Ci screna ze statystykami a Ty publicznie na tym forum to skomentujesz ok ? IP6 S plus miał 50h w gotowości i użycie przekraczające 9 h. Ja w przeciwieństwie do innych przerzuciłem tych telefonów sporo i nie obieram się o testy z internetu. Każdy używałem w bardzo podobny sposób. To trochę spór o pietruszkę. Gdyby lepiej wypadł Samsung to otwarcie bym to napisał. Ja pisze jak jest a nie teoretyzuje.

Dopóki nie zrobisz dokładnego testu porównawczego obydwu telefonów na raz, to możemy tutaj tylko pogadać o twoich odczuciach.

Niby czemu test internetowy dajmy np. długość odtwarzania wideo, ma się tak mocno różnić od tego co byśmy sami zrobili w domu? Nie wspominając już o długości rozmów. Dla mnie nie jest to żadne teoretyzowanie, tylko fakty czarno na białym. To nie są dane pokazywane przez producenta, który testy przeprowadza w laboratorium.

Ja nie mówię tutaj już że czepiam się każdej minuty, ale jak widzę różnicę w czasie rozmowy, która jest dwu krotnie dłuższa na samsungu to o czym my tu jeszcze gadamy?

U mnie na imprezie wszyscy ajfonowcy po pierwszej flaszce wódki szukają gniazdek z prądem, i nikt mi nie wciśnie, że optymalizacja, że sramto tamto. Ja mam przykłady na żywo.

Edytowane przez Masta
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dajcie androidowi Was się nauczyć-Waszych preferencji odnośnie korzystania z aplikacji/używania telefonu i wtedy zacznie pod Was optymalizować sysytem ale na naukę potrzebuje kilka dni czasu co jest naturalne

Dzięki za info. Będziemy obserwować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokaz mi na swoim ip6s 24h w tym sot 4h i zeby zostalo jeszcze 39% baterii... juz dawno musisz siegac po ladowarke :) nie wi jak wersja flat ale edge z swoja bateria daje rade :)

Nie ma sie czym podniecać, najlepszą baterie miał galaxy s5 tylko nie wiedzieć czemu nikt nie robił jej testów, battery kit 3500mAh   i ekran full hd, robiłęm kiedyś test   mój   trzymał 2dni 7h przy 3h ekran,  s7 trzyma mi 13h ekran 4h   ta sama konfiguracja synchronizacji i zasięg sieci.

ps.telefon był tylko 1,9mm grubszy    od zwykłej baterii.

Edytowane przez cyroniok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cra89

S5 nie mial 2800mAh?

Nie wiem bo w tym czasie siedzialem na LG G2 i bateria dawala rade ale po 2.5 roku uzywania musialem chodzic z powerbankiem. Offtop Brakuje mi tapania po ekranie (blokowanoe, odblokowanie) :P a dwa powiadomien sms z odp bez otwierania aplikacji sms :)

Edytowane przez cra89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@cra89Samsung Extra Battery Kit, to był taki zestaw wymieniało sie baterie na grubszą o 2mm i dodatkowo aparat chował sie całkowicie

s7 bateria ciągła syn slaby zasieg lte

4 ładowanie wiec jeszcze nie ułozone

275ba0729593.png16d92d953220.png

Edytowane przez cyroniok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cra89

@@cyroniok nie bede wrzucal znowu screenow ale mam teraz 85% baterii, zasilanie 4h 15min i SOT 1,5h.

Nie moge sie bezposrednio odniesc bo mam wersje edge a z tego co widze ty masz flat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@cra89 nie ma co porównywać   kazdy bedzie miał inny wynik, wszystko zalerzy co kto ma właczone i jaki ma zasięg, jak wyłacze lte (mam max 1 lub 2 kreski) to zyskuje od ręki kilka godzin, wyłącze synchronizację   kolejne minuty itd...

Edytowane przez cyroniok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi