Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 X. Pytania do posiadaczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem. A czy różnica w czasie działania na tak dużym wyświetlaczu między np. Mate 20 pro a Mate 20 X jest znaczna? Jak oceniasz moc i jakość głośników zewnętrznych i dźwięku na słuchawkach względem Mate 20 pro czy Samsungów lub IPhone? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Oj, ja nie posiadam tego telefonu, info zaczerpnąłem z sieci ;) Może ten link Ci coś rozjaśni https://forum.xda-developers.com/mate-20-x/review

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vostok
    21 godzin temu, kustosz12 napisał:

Rozumiem. A czy różnica w czasie działania na tak dużym wyświetlaczu między np. Mate 20 pro a Mate 20 X jest znaczna? Jak oceniasz moc i jakość głośników zewnętrznych i dźwięku na słuchawkach względem Mate 20 pro czy Samsungów lub IPhone? 

Podejrzewam, że M20Pro nie dorówna M20X, jesli chodzi o SOT i czas działania. Przy typowym używaniu: rozmowy i przeglądanie treści w sieci, to M20X wyciąga 8 - 10 SOT i ładuję go co 3 dzień. No chyba, że gram, wtedy częściej.

Ma oddzielne głośniki stereo, które wspierają Dolby Atmos, więc i tu jest lepiej, niż dobrze. Zarówno jeśli chodzi o dźwięk, jak i głośność. Na słuchawkach nie mam porównania z M20Pro czy samsungami, ale masz tu jacka, więc jest bardzo dobrze (bez obróbek cyfrowych).

Ekran: nie ma się do czego przyczepić, chociaż podejrzewam, że M20Pro będzie miał ciut lepszy z racji lepszego zagęszczenia pikseli. Za to w M20X jest mniejsze wcięcie, no i większa przekątna.

I jeszcze zaleta, o której mało kto wspomina, M20X ma jakiś tam lepszy system chłodzenia, więc podczas obciążenia mniej się grzeje, a taktowanie procka nie jest tak przycinane.

Ogólnie polecam. Jedyne co bym w nim zmienił, to dał większe ppi (ale i tak obraz jest świetny) i wstawił czytnik w ekranie. Wtedy byłby idealny.

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    facet_

Ja bym jeszcze zmienił bootloader ;)

Wysłane z mojego EVR-AL00 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde byłem dzisiaj w x-komie i widziałem Xiaomi Mi Mmax 3 i to wielka patelnia a Mate 20 X jest prawie identycznych rozmiarów i teraz sam już nie wiem bo Mate 20 pro przy tym Xiaomi to było maleństwo jakieś ?Z drugiej strony oglądanie treści, filmów, czytanie książek na takim dużym ekranie jest pewnie bardzo spoko eeeeech sam nie wiem co robić. 

A co do zmiany bootloader-u, to chyba nie da się tego zrobić w Chińskiej wersji z 8 GB Ramu tak? 

@vostok

A jaką Ty masz wersję "EUROPE CZY CZAJNA"? ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vostok

Nie ma wersji tylko na Europę, a jest "International" i taką właśnie mam.
    Rozmiar faktycznie spory, ale błyskawicznie można się przyzwyczaić, bo w combo z baterią i procem masz niezły kombajn. Tak jak w M10 Pro nosiłem w torbie power bank, tak tu jest niepotrzebny. Przynajmniej mi.
    Jeśli Ci się nie spieszy, to możesz poczekać na Xiaomi Max 4, też ma mieć 7 cali czy 7.2 i może będzie całkiem ciekawą (i tańszą) alternatywą. Jest też jeszcze Samsung, bodaj A70, który też ma spory ekran. Niemniej w 7 calach chyba nie ma nic lepszego od M20X...

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    facet_
    Kurde byłem dzisiaj w x-komie i widziałem Xiaomi Mi Mmax 3 i to wielka patelnia a Mate 20 X jest prawie identycznych rozmiarów i teraz sam już nie wiem bo Mate 20 pro przy tym Xiaomi to było maleństwo jakieś Z drugiej strony oglądanie treści, filmów, czytanie książek na takim dużym ekranie jest pewnie bardzo spoko eeeeech sam nie wiem co robić. 
    A co do zmiany bootloader-u, to chyba nie da się tego zrobić w Chińskiej wersji z 8 GB Ramu tak? 
    [mention=37770]vostok[/mention]
    A jaką Ty masz wersję "EUROPE CZY CZAJNA"?
    W żadnej się nie da, Huawei kody skitrał i się nie dzieli. Max 3 ma gorsze parametry więc ciężko porównywać , nie ta półka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Miałem Max 3, nie polecam. Poza dużym ekranem to co najwyżej słaby średniak.

Mate 20 X za to podpasował mi idealnie, bebechy praktycznie z Mate 20 Pro, kapitalne aparaty  a ekran chociaż o mniejszej rozdzielczości to płaski, mam dość tych krzywulców ?

Najpierw kupiłem wersją chińską AL00 a potem zmieniłem na L29, tak na wszelki wypadek, żeby mieć serwis jakby co. Jak ktoś chce dużego ekranu, świetnego aparatu i mocnych głośników  to jest bezkonkurencyjny.

Najlepsze porównania to chyba w tym portalu: https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9369&idPhone2=9343&idPhone3=9106#evr-l29,lya-l29,clt-l29

Przy okazji są też testy, klikać na "Review"

Można też zmieniać modele w porównaniu, np. wstawić Max 3.

Edytowane przez Woytec60
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@Woytec60

A powiedz czy po zmianie na wersję International odczuwasz ta mniejsza ilość Ramu? 

Czy wersja AL00 jest równie prosta w obsłudze co ta L29 czy też czymś się różni. Jak to oceniasz, bo właśnie nie wiem która wersję wybrać bo może ta L00 8gb Ramu będzie bardziej przyszłościowa? 

Trochę szkoda że nie ma czytnika w ekranie tak jak Mate 20 pro bo z tyłu trochę nie wygodnie mając telefon w uchwycie samochodu lub na stole. 

Edytowane przez kustosz12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    facet_

Z czytnikiem przy szybie nie ma problemu , zawsze wystaje poza uchwyt więc łatwo sięgnąć palcem za telefon. Jest jeszcze rozpoznawanie twarzy. Działa średnio. Różnic raczej w użytkowaniu nie będzie . Poprzednio mailem też honor note 8 tam było 4GB i teraz porównując nie wiele widzę różnicy

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi