Skocz do zawartości
Merauder

S9+ oraz DJI OSMMO MOBILE 2

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać czy ktoś korzystał z tego zestawu do nagrywania filmów jak i również do robienia zdjęć. Nie pytam o recenzje samego gimbala, bo tego w necie trochę jest. Zdecydowanie chodzi mi o kompatybilność z naszymi S9+ pod względem aplikacja z gimbala i S9+ jako sprzęt. Do tego jak sobie radzi ten gimbal mając na uwadze rozmiar i ciężar telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osmo Mobile 2 używałem we wrześniu z s7, było w miarę ok, poza lekką galaretą i brakiem 4k w dedykowanej aplikacji.

Teraz mam Zhiyun Smooth Q i działa ok mimo, że nie da się całkiem dobrze wyważyć - s9 plus jest nieco za duży i za ciężki, ale działa poprawnie. Co ciekawe nawet aplikacja od Zhiyun zaczyna jako tako działać - w s9 plus jest nawet 4k.

Czy Osmo 2 będzie działać poprawnie to nie wiem.

Przetestowałem jeszcze z S7 kilka gimbali i koniec końców najlepiej spisywał się starszy Zhiyun (Smooth Q) z oryginalną aplikacja aparatu.

Osmo 2 miał najlepszą aplikacje, ale i tak daleką od doskonałości.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie mi zależy, żeby nie ograniczać się natywną aplikacją aparatu, soft DJI ma pare fajnych bajerów. Wiem, że w marcu 2018 ludzie pisali, że apka nie jest wymieniana jako kompatybilna z S9+ co może rodzić jej pewną dysfunkcyjność. Pytanie jaka to dysfunkcyjność i czy czasem po roku czasu aktualizacje softu od DJI nie sprawiły, że owa kompatybilność już jest. 4K w 60kl/s fajne, choć zadowoliłbym się Full HD i 60 kl/s. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też jestem ciekaw czy działa OK, ja swój po kilku dniach oddałem głównie z powodu efektu galarety.

Teraz mam Zhiyun Smooth Q i przed chwilą brałem go na spacer i jestem pozytywnie zaskoczony. Działają funkcje, które poprzednio były zupełna fikcją. Ale mamy chyba maks 4k@30Hz.

Najlepiej weź w jakimś sklepie umożliwiającym bezproblemowe zwroty. Mi konsultanci w x-kom zaproponowali bym kupił wszystkie 3, które rozważałem i może któryś się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co masz na myśli przez galaretę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dixx37

jeśli chodzi o apkę do dj ozmo mobile 2, to polecam kupić FilmiPro. Fakt 50zł kosztuje, ale wspiera dji i ma dużo więcej ustawienia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeśli chodzi o apkę do dj ozmo mobile 2, to polecam kupić FilmiPro. Fakt 50zł kosztuje, ale wspiera dji i ma dużo więcej ustawienia. 

Dzięki za info, jednak z komentarzy wynika, że do pełnej funkcjonalności trzeba dopłacić kolejne 36 zł, a sama apka to 56 zł czyli prawie 100 zł. Cena dość wysoka zwłaszcza, że średnia ocen ledwo 3.2. Pocieszający jest jeden komentarz do oceny z września 2018, iż po aktualizacji jest w pełni kompatybilna z S9+.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Co masz na myśli przez galaretę?
    Drgajacy obraz, co jest prawdopodobnie efektem równocześnie działającej stabilizacji w aparacie i gimbala. Nie występowało zawsze, ale niestety było dosyć irytujące.

Podobne efekty widać czasem na filmach z dronów z gimbalem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    padree

Mam  dji osmo 2 i według mnie całkiem dobrze to działa z s9+

Fakt, że telefon jest spory i dlatego wyjmuję go z etui zanim umieszczę w gimbalu. Wyważyć też można go całkiem dobrze, przy odrobinie wyobraźni :)

Natywna apka w sumie tez działa ok, być może to kwestia aktualizacji.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi. Zamówiłem DJI OSMO i będę w takim razie testował. Polecacie jakieś apki współpracujące z gimbalem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi