Skocz do zawartości
Merauder

S9+ oraz DJI OSMMO MOBILE 2

Rekomendowane odpowiedzi

@Bushman z tego co można znaleźć w internecie to sporo osób używa ładowarek samsunga Fast Charge.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bushman

@the_naturat_com To bardzo dziwne.
    Mam dwie ładowarki, o tych samych parametrach od samsunga. Jedna biała do Note4, druga czarna do Note9  [9v - 1.67a do 5v - 2a] Od białej - ładowarka była gorąca z przewodem usb, a od czarnej, osmo się "wyłączył" (zgasły ledy ładowania ), myślałem że uwaliłem gimbale.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Siever
    Napisano (edytowane)

USB to jest standard (w tym zasilania) więc na tej płaszczyźnie nie ma czegoś takiego jak "konflikty" urządzeń.
    Ładowarka co najwyżej może być za słaba przez co urządzenie będzie ładowało się bardzo wolno albo w ogóle ale te ładowarki co podałeś to mają aż nadto "mocy" na gimbala i powinno wszystko śmigać na każdej.

ps.
    Kabel USB nie może się grzać od natężenia 2A, a jeżeli tak robi to jest albo uszkodzony albo baaardzo słabej jakości i ja bym go wywalił. Może zagrzał się od gorącej ładowarki (co jest normalne)?

Edytowane przez Siever

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy też masz problem z zoom ? Jak robię zbliżenie na s9+ to mam wrażenie że nie jest płynne. Z iPhone wszystko działa ok. Już nie wiem co można zrobić, czy może zmienić aplikacje na inna np. filmic pro ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Siever

Wziąłem na testy tego gimbala i mam dobrą i złą wiadomość (mam zwykłego S9 ale na 99% dotyczy też S9+). Dobra jest taka, że apka od DJI zaczęła w pełni wspierać 4K - kręci filmy w 4K i robi motion timelapsy w 4K:) Co prawda do zwykłych filmów i tak lepiej uzywać natywnej aplikacji ale motion timelapsy wychodzą świetnie w super jakości.

Natomiast zła jest taka, że mimo zapewnień DJI, że S9 jest w pełni kompatybilny z tym gimbalem to to nie jest prawda. Aparat jest za daleko od krawędzi telefonu przez co przy wyśrodkowanym telefonie w kadr łapie się gimbal:/ DJI wie o problemie i zaleca większe wysunięcie telefonu ale wtedy jest zupełnie źle rozłożona waga przez co apka krzyczy, że jest błąd pozycjonowania urządzenia.

Inne apki nie krzyczą ale gimbal męczy się żeby utrzymać telefon poziomo i żżera więcej baterii czyli ogólnie lipa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arczi184

Jak tam testy DJi osmo mobile@ z galaxy s9+. Nadaje się?. Zalety?, wady?. obsługa aplikacji bez problemów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arczi184

Kupiłem w media expert. Sprzęt działa super ale aplikacja to gorzej niż katastrofa. filmy 720p w 30fps? żart? patrzyłem testy na yt to podobno ktoś nagrywał 1080p ale jak?????.

No i brak możliwości obsługi wbudowanej apki samsunga?? żal. Zwykły dongl z chin obsługuje ale i na to znalazłem sposób 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bushman

Można sparować przez bt i będzie nagrywanie w 4k.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Siever
    13 godzin temu, arczi184 napisał:

Kupiłem w media expert. Sprzęt działa super ale aplikacja to gorzej niż katastrofa. filmy 720p w 30fps? żart? patrzyłem testy na yt to podobno ktoś nagrywał 1080p ale jak?????.

No i brak możliwości obsługi wbudowanej apki samsunga?? żal. Zwykły dongl z chin obsługuje ale i na to znalazłem sposób 

Dobrze ci się sparowały? Mi na S9 nagrywa w 4K@30FPS. Inna sprawa, że jakość tego wideo jest taka-se i lepiej nagrywać normalnie apką Samsunga w 4K@60FPS, wtedy jakościowo jest bajka ale co z tego jak gimbal wchodzi w kadr.

Apka DJI za to sprawuje się całkiem nieźle w timelapsach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arczi184
    W dniu 25.07.2019 o 13:12, Siever napisał:

Dobrze ci się sparowały? Mi na S9 nagrywa w 4K@30FPS. Inna sprawa, że jakość tego wideo jest taka-se i lepiej nagrywać normalnie apką Samsunga w 4K@60FPS, wtedy jakościowo jest bajka ale co z tego jak gimbal wchodzi w kadr.

Apka DJI za to sprawuje się całkiem nieźle w timelapsach

Tak jak napisałem nie jestem zadowolony z aplikacji. Nagrywa mi w 720p 30fps i nie mogę tego zmienić nawet po sparowaniu. Gimnal w kadr nie wchodzi bo mam s9+ jest większy może dlatego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi