Skocz do zawartości
jojo87

Co mi się nie podoba w Androidzie 9

Rekomendowane odpowiedzi

TomPL2
    3 godziny temu, dzidexx napisał:

Po prostu mylisz pojęcia - to jest opcja Launchera a nie Android Pie. Tu piszemy/cie o: "co się nie podoba w Pie".

Ja, i pewnie wielu innych, ten Launcher traktuję jako część Pie - przecież go nie mogę wymienić na inny, choćby ten z Androida 8. Mogę co najwyżej wgrać na niego jakiś launcher innej firmy, ale nie o to przecież chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Wychodzi więc, że źle dobrałeś model dla siebie.

@TomPL2

Tak jak piszałem wcześniej: nie każdy Pie ma ten sam launcher co ty. Nie jest to jego cecha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kusy1
    Napisano (edytowane)
    W dniu 25.02.2019 o 20:24, jojo87 napisał:
    1. po naciśnięciu przycisku Volume +/- rozwija się suwak, sęk w tym, że położenie zmieniło się na bok ekranu (co jeszcze mógłbym przetrawić), trochę gorsze jest to, że suwak jest teraz mniejszy ale najgorsze jest to, że wyświetla się tylko suwak od głośności multimediów. Natomiast jest przycisk od wyłączenia dźwięku dzwonka, włączenia wibracji i włączenia dzwonka. Ale w dowolnym miejscu już nie ma możliwości zmiany poziomu głośności dzwonka.

Witam.

Jak rozwiniesz pasek głośności w dół, ukażą się pozostałe suwaki.

Spoiler

1649152020_Screenshot_20190323-194514_OneUIHome.thumb.jpg.dddf161c1fb774f6cf9c901441eb1817.jpg

Spoiler

2020710394_Screenshot_20190323-194520_OneUIHome.thumb.jpg.ea0ccd9ac9e512f3994f3e50c360797f.jpg

Cytat

zniknęła aplikacja "Pobrane" (systemowy menedżer plików) z listy aplikacji i ekranu startowego. 

Pobrane też mam:

Spoiler

1409523769_Screenshot_20190323-194844_MyFiles.thumb.jpg.de9a621f7a1c265ea5a4e3ee6e05e462.jpg

Sprzęt: Samsung Galaxy S10

Motyw: Dark Mint

Pozdrawiam.

Edytowane przez _tommy_
    Grafika w spoilery dla poprawy czytelności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enigme
    W dniu 20.03.2019 o 09:58, _tommy_ napisał:

Nie w każdym modelu pasek można usunąć.
    Poprzednio w Sony nie dało się paska usunąć. Teraz w Motoroli wszystko jest edytowalne.

Wysłane z Moto G(7) Power przy użyciu Tapatalka

Ja w Motoroli One nie mogę go za nic w świecie usunąć. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_
    3 godziny temu, enigme napisał:

Motoroli One nie mogę go za nic w świecie usunąć

Być może to efekt programu Android One. Tak jak pisałem wyżej, zależy od modelu telefonu. Z kolei w Sony poradziłem sobie z tym ale musiało być recovery.

W mojej G7 Power pasek powędrował na ostatnią kartę, dało się. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zibi6

A nikogo nie wkurza, że wstawili na stałe (nie da się usunąć!!!) na ekranie głównym "google search bar"? Toż to zajmuje wielki kawał ekranu a przecież nie używa się tego codziennie! Okropność...
    Podobnie jak z tym zegarem w pasku

Mnie to nie przeszkadza. Ale powinna być opcja wyłączenia.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak można wrócić do starszego androida??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Napisano (edytowane)

Tzw "nieusuwalny pasek Google" mają tylko ci, którzy mają czystego (w miarę Androida) - jest do domyślny Pixel Launcher od Google, który nawiastem mówiąc, istnieje już od 4 lat i zawsze tak miał. Komuś po prostu producent wraz  z aktualizacją do Pie dał też Pixel Launchera i dlatego przyszło to dopiero wraz z aktualizacją Pie, a taki użytkownik pisze "Ale Android 8 nie miał takich kwiatków". W sklepie jest masa różnych launcherów, ale lepiej wylewać żale zamiast użyć innego.

"Menedżer aplikacji" - nie ma czegoś takiego w Androidzie Pie, a to co jest, nie wygląda tak jak opisuje autor. Znów radosna twórczość producenta tego konkretnego telefonu (autor nie raczył nawet napisać, jaki ma telefon bo po co?).

"Zniknęła opcja Pobrane" - znów analogiczna sytuacja jak w przypadku launchera. Ta opcja "zniknęła" już wiele lat temu, bodajże w Androidzie 7. Zasadniczo, nie zniknęła, jest teraz aplikacja "Pliki" i tam można wyświetlić też "Pobrane". Decyzja słuszna, skoro jest wbudowany menedżer plików, to bez sensu dalej utrzymywać opcję "Pobrane", która robiłaby to samo. 

Kolejna osoba skarży się znów na to, że ma informację o obsłudze VoLTE (pewnie nie wie co to). To też nie jest nowość Androida Pie, no ale pomijająć to, tak samo można skarżyć sie na ikonkę baterii - "Zawsze jest ikonka baterii, to słabo). Moja rada: zadzwoń do operatora i powiedz, żeby ci wyłączyli obsługę VoLTE (albo sam sobie wyłącz, niespodzianka - da się). Możesz też np wyrzucić twój router, to ci nie będzie się pojawiać ikonka wifi, itd.

Edytowane przez _tommy_
    Usunięcie agresywnego tonu wypowiedzi + korekta wpisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_
    Napisano (edytowane)

W dniu 15.04.2019 o 13:19, giaur500 napisał:

Tzw "nieusuwalny pasek Google" mają tylko ci, którzy mają czystego (w miarę Androida) - jest do domyślny Pixel Launcher od Google, który nawiastem mówiąc, istnieje już od 4 lat i zawsze tak miał. Komuś po prostu producent wraz  z aktualizacją do Pie dał też Pixel Launchera i dlatego przyszło to dopiero wraz z aktualizacją Pie

Co do Pixel Launcher i paska wyszukiwania, wszystko można usunąć z systemu, nawet jak jest to integralną częścią systemu. Wszystko polega na umiejętności szukania i chęci, plus do tego minimum wiedzy i chęci spróbowania i czytania ze zrozumieniem lecz nie każdy jest na tyle oblatany w temacie aby to ogarnął ;) 
    Mając pasek Google usunąłem go bez roota, używając telefonu podpiętego do komputera. Metoda do znalezienia w sieci.

Edytowane przez _tommy_
    Usunięcie zbędnej treści.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zibi6

Była niedawno aktualizacja (przynajmniej na mi a2).
    Po aktualizacji zniknął mi folder z plikami w którym miałem min. pobrane pliki.
    Ktoś coś wie jak to teraz można odnaleźć?

dodana zawartość

Była niedawno aktualizacja (przynajmniej na mi a2).
    Po aktualizacji zniknął mi folder z plikami w którym miałem min. pobrane pliki.
    Ktoś coś wie jak to teraz można odnaleźć?

A jest. Jako files.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi