Skocz do zawartości
MonicaBe

Place za smsy ktorych nie wysylam :-(

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam motorole G6 Play.Moze ktos z Was da mi jakakolwiek wskazowke bo juz za duzo
    stresu zjadl  mi ten moj nieszczesny telefon.Wychodze juz z siebie.
    Kilka dni temu telefon zaczal mi pobierac pieniadze za internet ,ktorego nie uzywam.Poszlam do
    sieci i zostala mi na probe wymieniona karta sim ale niestety to nic nie pomoglo.Korzystam z
    internetu ale uzywajac tylko sieci domowej.Kazano mi wylaczyc uzycie danych.Ustawilam wiec do zera.Pieniadze za 3 dni ''uzywania''netu zostaly mi zwrocone(nie mam kontraktu)

Dzisiaj rano ledwo dotknelam telefon,tylko go zdazylam wlaczyc i od razu wyskoczyla mi
    wiadomosc ,ze pobrane zostaly pieniadze za wyslanie smsa,ktorego oczywiscie nie wyslalam.
    Skontaktowalam sie z siecia i oni potwierdzili ,ze sms zostal wyslany.Szlag mnie o malo nie
    trafil bo oni nic nie moga zrobic.Jedynie dowiedzialam sie,ze wiadomosc zostala wyslana na nr nie z mojej sieci.
    Nie wiem na razie jeszcze czy siec moze mi ujawnic nr telefonu na ktory niby cos wyslalam.

Jest tez dziwna sprawa ,ze zostaly mi pieniadze pobrane a ja w folderze wiadomosci nie mam
    zadnej wiadomosci,ktora niby wyslalam.
    W folderze wiadomosci nie mam rowniez smsow informujacych mnie ,ze pieniadze za smsy byly
    pobrane.I o to tez mnie w sieci pytali a ja nic nie umialam pokazac bo skad moge wiedziec
    czemu ich tam nie ma.Jak moge sprawdzic gdzie zostala wyslana wiadomosc skoro jej nie mam.

Te wiadomosci o pobranych pieniadzach pojawialy sie na ekranie i to wszystko,nie byly zapisywane.Zrobilam tylko zdjecie tej wiadomosci ale co mi z tego.
    Wiadomosci od znajomych sa zapisywane.
    Juz nawet zastanawialam sie czy mozliwe jest,ze zostalam zhakowana.
    I juz nawet mysle,zeby sprzedac telefon i kupic jakis starodawny z klapka :-(
    Dziwne ,ze w styczniu nic mi nie zabierali.

Oczywiscie dodam,ze zadnych podejrzanych wiadomosci  nie dostawalam  i w zadne linki nie klikalam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Natan
    Napisano (edytowane)

Wygląda to jakby jakaś usługa wysyłała Ci smsy na numery premium - na nic się nie zapisywałaś, na żadne ''oferty''? 

Inna sprawa ze moze to być równie dobrze jakieś malware, od kiedy dokładnie te problemy występują, nie było instalowanych zadnych ''dziwnych'' aplikacji? Google Play moze sprawiać wrażenie bezpiecznego, ale też jest siedliskiem właśnie takiego malware. To samo tyczy się internetu i wchodzenia na podejrzane strony, na Androida wbrew pozorom nie tak trudno złapać wirusa. 

Edytowane przez Natan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie wina telefonu ale tego co na nim jest zainstalowane. Może to być jakaś aplikacja, gra, portal, który ma zaszyty w sobie ,, rozkaz ' ' wysyłania cyklicznie wiadomości na numer hakera.  Jedyny ratunek to przejść się do serwisu i poprosić o wyczyszczenie telefonu do podstaw i wgranie jeszcze raz oprogramowania. Stracisz wszystko co wgrałaś. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Blokada na numery premium (rozmowy i smsy) też powinna pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Koleżanko najpierw sprawdź czy nie masz jakiejś nie znanej przez ciebie zainstalowanej aplikacji, druga sprawa to przejzyj sobie wchodzenie do internetu, moze byłaś na jakiejsc stronce i gdzieś kliknełaś "pobież" i teraz masz problem.

Jedno co na tą chwile przychodzi mi do głowy to zrobić full wipe systemu ( tylko nie przywrócenia fabryczne) lub instalacja systemu od nowa, bez przywracania żadnych danych z archiwum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za odpowiedzi.Pobieranie za smsy zaczelo sie w tym tygodniu.Nic nie instalowalam jednak w tym miesiacu.Mam zainstalowane rozne gry w formie bubble breaker i piknik.

Nie zapisywalam  sie na zadne oferty.Ja prawie tego telefonu nie zaczelam uzywac ,mam na mysli smsy i rozmowy tez bo mam jeszcze stary telefon ktory musze wydzwonic i dlatego jestem pewna,ze nie wysylam nic kompletnie.

Czy odinstalowanie wszystkich gier mogloby pomoc czy powinnam przywrocic ustawienia fabryczne?

Nie mam blokady na numery premium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Natan

Blokadę numerów premium mozna bez problemu włączyć udając się do salonu. 

Teraz najlepiej zrobić backup danych i wykonać full wipe, lub zlecić to w serwisie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis
    Napisano (edytowane)

@MonicaBe W jakiej sieci jesteś? W Orange jest dostępny biling z poziomu aplikacji. Również bardzo łatwo jest wprowadzić wszelakie blokady związane z numerami premium. Ok. Z profilu wynika, że korzystasz z sieci T-mobile?

Edytowane przez melis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pt3k
    Napisano (edytowane)

Sam miałem problemy z pobieraniem hajsu w t-mobile za nic, taryfa "za 1 zł dziennie bez limitu" (pobiera tylko wtedy gdy wyślesz sms, zadzwonisz, przekroczysz 5mb internetu).

Problem polegał na tym, że nawet gdy wcale nie korzystałem z telefonu pobierał tą złotówkę dziennie, za "0.00mb" zużytego internetu. Pobierało losowo, kilka dni nic mogło nie pobrać, a zdarzało się że codziennie pod rząd 10 dni mogło brać. 

Problem występował gdy sieć ustawiona była na lte. Ogólnie siedzę stale na 2g.  

Nie wiem czy dziś nadal jest konkretnie z tym problem, ponieważ nie używam 4g.

Edytowane przez Pt3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Melis,ja mieszkam w Anglii.Jestem w sieci 02.

Pt3k,uzywam tylko sieci domowej.Nie korzystam z netu  poza domem bo zarobiona jestem:-)

Dziwi mnie tylko to,ze w sieci nie wiedza co jest grane.Przeciez nie jestem jedyna osoba,ktora ma ten problem.Z poczatku nawet myslalam,ze siec mi oddala a teraz podkrada ale widze,ze problem jest z telefonem.Jak sciagalam gry to na probe sciagnelam chyba z 30 a potem gorsze odinstalowalam.Nie pozostaje mi wiec nic innego jak odinstalowac wszystkie.W sumie mam tylko 9.

A nie da sie jakos sprawdzic wiarygodnosci i bezpieczenstwa okreslonej gry?

Edytowane przez MonicaBe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi