Skocz do zawartości
Fog

NOKIA 7.1 dual Sim - Opinie i wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Fog
    Napisano (edytowane)

Używająć od 4 miesiecy mogę się pokusić o mały opis - działa tak jak powinna, szybko, pewnie a akku wystarcza na 2-4 dni. Android 9.0 z poprawkami za luty. No brakuje jednej rzeczy: ładowania bezprzewodowego. Może komuś w oko wpadły np: plecki z dodatkowym akku i ładowaniem bezprzewodowym...?  Nikt z tym telefonem nie ma problemów? Nikt go nie kupuje? Tematów z telefonem nie ma  ;]

Edytowane przez jeronimo
    doprecyzowano tytul

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cimon

Ano nie ma.. dziwne. Dla mnie 7.1 w tym przedziale cenowym to bomba słuchawka ale co tam Apple Guy może wiedzieć [emoji14]

Btw. Znalazłem ostatnio piękne i tanie szkło hartowane które w PEŁNI zabezpiecza cały ekran. Daj znać jakbyś chciał namiary. Jeszcze miesiąc temu był problem żeby coś rozsądnego znaleźć.

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Również posiadam od ponad tygodnia nokia 7.1 i jest rewelacyjna. Przesiadłem się z Huawei P9 i jak dla mnie jest zmiana na plus tym bardziej, że udało mi sie wyrwać nową sztukę z polskiej dystrybucji z 600zł.

Mam tylko problem z powiadomieniamia. Chodzi o to, że są przyciete gdy ustawie rozmiar czcionki na mały i rozmiar ekrany na domyślny. Gdy zmienie ustawienia na rozmiar czcionki normalny i rozmiar ekranu na maly wszystko jest ok.  
    Tutaj rozwiązanie i opis problemu: https://community.phones.nokia.com/discussion/38793/notification-problem

Chętnie przygarne link do szkła na cały ekran.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cimon
    Napisano (edytowane)

Parę fotek szkła na telefonie.

39148644d1473be24f61044f9064b1af.jpg
    e2ecacf01e810765ff7cccb843cc2788.jpg

No i samego szkła.

d0c7b1abc4160fc6fbe4e500142e6df7.jpg
    f2fa738476da737ea49bd79e1f6fb2d0.jpg
    7bc9e95f8c75f9e424695361a6c12d29.jpg

Kupione na eBay.co.uk (nie podaje linku, bo mnie jeszcze ktoś rozstrzela za reklamę).

Super jakość jak za tak banalną cenę.

poOzdrawiam

dodana zawartość

5 godzin temu, Turystyk napisał:

udało mi sie wyrwać nową sztukę z polskiej dystrybucji z 600zł.

Rewelacja! Ja w przeliczeniu na złotówki dalem ok. 650. Dla mnie BOMBA! Srajfon służy teraz za iPod'a do muzyki ;)

Edytowane przez cimon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja właśnie nabyłem takową Nokię. Powiedzcie, macie jakiś patent na personalizację pulpitu ? Nie wiem czy nie ogarniam czystego androida (ostatni był nexus) czy po prostu się nie da. Mam tu na myśli widget google na dole telefonu, czy też ten do góry z datą.

Wysłane z mojego Nokia 7.1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam nova launcher. Stockowy launcher jest dość ubogi. Próbowałem sie nim bawić, ale nie miało to większego sensu jeśli chcesz dość mocno spersonalizować telefon.

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko, dzięki za info. Zastanawia mnie tylko dlaczego siedzę na poprawkach 01.01.19. Nie ma nic nowszego ? Sorry za gradobicie pytań, ale to mój pierwszy telefon AO tak naprawdę. Przesiadłem się z sgs s9+, testuje markę, jak mi się spodoba, to kupię flagowca od Nokii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cimon

.53b01a44e20d83bce19ec5bc5e3183e3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam.

Również posiadam od ponad tygodnia nokia 7.1 i jest rewelacyjna. Przesiadłem się z Huawei P9 i jak dla mnie jest zmiana na plus tym bardziej, że udało mi sie wyrwać nową sztukę z polskiej dystrybucji z 600zł.

Mam tylko problem z powiadomieniamia. Chodzi o to, że są przyciete gdy ustawie rozmiar czcionki na mały i rozmiar ekrany na domyślny. Gdy zmienie ustawienia na rozmiar czcionki normalny i rozmiar ekranu na maly wszystko jest ok.  
    Tutaj rozwiązanie i opis problemu: https://community.phones.nokia.com/discussion/38793/notification-problem
    Chętnie przygarne link do szkła na cały ekran.
    Pozdrawiam
    Mógłbyś napisać kilka słów więcej? Też mam P9 i chcę przesiąść się na Nokię7.1. Co na plus, co na minus po przejściu na 7.1?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mógłbyś napisać kilka słów więcej? Też mam P9 i chcę przesiąść się na Nokię7.1. Co na plus, co na minus po przejściu na 7.1?
    Ja kolego szczerze Ci odradzam telefon tej marki. Nie wiem jakim budżetem dysponujesz, ale w Biedronce widziałem rewelacyjny Xiaomi Mi A2 lite za 649 zł i to będzie o wiele lepszy wybór niż ta śmieszna Nokia 7.1, jeżeli poszukujesz czegoś z czystym Androidem.

Ten telefon to żart producenta. Jedynie ładnie wygląda i jest dobrze wykonany. I na tym się plusy kończą.

Oprogramowanie beznadziejne, problemy z połączeniem z urządzeniami bluetooth (gear S3) (JBL e25 bt) (Galaxy buds) , ciągle zrywa, procesor lubi "freeze'ować"
    Ekran samoistnie się podświetla i gaśnie, czasami z ładowaniem szybkim jest problem, połączenia rozłącza czasami, tnie się generalnie ten telefon, a czasami pracuje płynnie.
    Generalnie to odnoszę wrażenie jakbym na jakimś custom romie siedział a nie oficjalnym sofcie.

Daj sobie spokój z Nokią, ja chciałem kupić nawet ich flagowca ale nie ma sensu wiązać się z tą firmą na dłużej.
    Z resztą masz idealne odniesienie tutaj na forum. Skoro nie ma postów i tematów to znaczy że nikt tego nie używa, a ja wcale nie jestem zdziwiony tym faktem i myślę że to się nie zmieni.
    Jeżeli nie ma konsumentów na produkty Nokii no to można wyciągnąć daleko idące wnioski, ale to już pozostawiam bez komentarza.

Jeszcze raz podkreślam, nie kupuj za żadne skarby, chyba że chcesz w ramach eksperymentu pouzywac tak jak ja. Ja kupiłem tylko i wyłącznie z sentymentu do tej marki, bo gdzieś tam w pamięci miałem genialne telefony z Symbian' em z serii N czy E.
    Jak szukasz czegoś z AO to lepiej Xiaomi, Motorola.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi