Skocz do zawartości
Philip070979

[Huawei Y5 II] Brak miejsca na pamięci wewnętrznej urządzenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. 

Huawei CUN-21

Nie mogę dojść z wykorzystaniem pamięci przez urządzenie. Teoretycznie powinienem sobie przejrzeć zainstalowane aplikacje, usunąć śmieci itd. Jednak wygląda to tak jakby cześć pamięci istniała tylko na "papierze". Na załączonym screenie widać iż zainstalowane aplikacje zajmują praktycznie całą pamięć urządzenia. W praktyce, nie powinny zajmować nawet połowy (nie mówiąc już o danych aplikacji trzymanych na zew karcie SD). 

Nie mogę z tym dojść do ładu. Nie mam włączonych kopii zapasowych, archiwizacji danych etc., nie trzymam dużych plików i multimediów w pamięci wew., wsz możliwe aplikacje mają ustawione trzymanie danych na karcie SD. O aplikacjach czyszczacych w stylu clean master, nie wspomnę. 

W czym może być jeszcze problem? 

Czy może jakaś apka dzięki której dokładnie sprawdzę zawartość pam. Wew. Telefonu? Lub jakieś inne rozwiązania. 

Pozdrawiam. 

pamiec Screenshot_2019-03-06-06-04-37.png

tel Screenshot_2019-03-06-06-08-51.png

Edytowane przez _tommy_
    Doprecyzowanie tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

8gb to pamięć całkowita telefonu. Po przeliczeniu jednostek jest to około 7.2gb dla użytkownika. Od tego trzeba odjąć wszystkie partycje, które dla użytkownika nie są dostępne, takie jak /system, /cache, /boot, /recovery i masa innych. Po ich odjęciu zostaje około 4gb dla użytkownika na dane i aplikacje. Wszystko się zgadza, żadnych błędów nigdzie nie ma, jest tak jak powinno być.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Aplikacje do sprawdzania to np. diskinfo, diskusage...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    4 godziny temu, paveu241 napisał:

8gb to pamięć całkowita telefonu. Po przeliczeniu jednostek jest to około 7.2gb dla użytkownika. Od tego trzeba odjąć wszystkie partycje, które dla użytkownika nie są dostępne, takie jak /system, /cache, /boot, /recovery i masa innych. Po ich odjęciu zostaje około 4gb dla użytkownika na dane i aplikacje. Wszystko się zgadza, żadnych błędów nigdzie nie ma, jest tak jak powinno być.

Tak, racja. 

Karta zewn. Sd 7giga tylko właśnie chodzi o tą pamięć wew. Tel. Nie mam tylu aplikacji które zajmują aż 4 GB, biorąc jeszcze pod uwagę że pliki aplikacji (np pliki obb gier, multimedia i pozostałe wieksze pliki) znajdują się na zew karcie SD. Właśnie Dlatego coś mi nie gra. 

A Ile Mogą zajmować w przybliżeniu pliki systemowe, sam Android, oraz cały syf związany z Google których nie da się usunąć bądź przemiescic na nie zrootowanym telefonie? 

Próbowałem go zrootować normalnie i przez USB, przy pomocy kingoroot.  ale mam jakieś błędy, podczas procesu rootowania. Na wszystkich poprzednich tel robiłem root i porządek ręcznie. Teraz szlag mnie trafia.

O ile dobrze pamiętam to już jak dostałem prawie czysty tel to 2gb na starcie było zjedzone. 

Propo screena który podałem, czy system wlicza się w 4gb pam wew? Natomiast aplikacje widać na 2 screenie. Zaledwie 1.15gb. Co może zajmować reszte? Nie biorąc pod uwagę żadnych multimediów etc.? 

Screenshot_2019-03-06-12-52-05.png

Screenshot_2019-03-06-13-01-17.png

Edytowane przez Philip070979

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

Xplore nie pokazuje rozmiaru aplikacji, tylko rozmiar plików apk, od tego zacznijmy. Rozmiar aplikacji razem z ich danymi pokazuje Ci DiskInfo, dokładnie wiersz z partycją Data. System nie wlicza się do partycji Data, jest od tego partycją system, także widoczna w DiskInfo.

Powtarzam - wszystko jest tak jak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba rzeczywiście racja. Czyli sam system to ponad 700mb?

Screenshot_2019-03-06-22-25-00.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Napisano (edytowane)
    11 minut temu, Philip070979 napisał:

system to

Screen z diskinfo - 2.3 GB, zajęte 1.8, 500 to rezerwa - nie wykorzystasz.

Screen z disk usage - system data - dodatkowe dane systemowe, ok. 726 MB(m.in. dalvik cache).

Dla użytkownika w twoim fonie jest 4GB(współdzielone z danymi syst.).

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki serdeczne zawsze mialem problem ze zrozumieniem podziału pamięci wew w tel. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi