Skocz do zawartości
lasica

Bateria - dyskusja ogólna i statystyki

Rekomendowane odpowiedzi

No przecież nie kupiłem na "bazarku chińskiego badziewia" tylko jeden z najlepszych telefonów na rynku więc nie powinienem myśleć o tym że tel. będzie dobry ale nie do końca bo bateria trzyma połowę dnia, coś za coś.. hehe 

Jak wam się tak podoba baterią to ok.,a ja tylko wyrażam opinię, że co do baterii to jest porażka szczególnie za te pieniądze i tyle.

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    10 minut temu, marcinq24 napisał:

No przecież nie kupiłem na "bazarku chińskiego badziewia" tylko jeden z najlepszych telefonów na rynku więc nie powinienem myśleć o tym że tel. będzie dobry ale nie do końca bo bateria trzyma połowę dnia, coś za coś.. hehe 

Jak wam się tak podoba baterią to ok.,a ja tylko wyrażam opinię, że co do baterii to jest porażka szczególnie za te pieniądze i tyle.

moim zdaniem to masz coś nie tak z poborem energii, bawiłeś sie ustawieniami? na twoim miejscu zresetował bym do ustawień fabrycznych i powywalał kilka aplikacji od google jeśli ich nie używasz np zdjęcia, oraz wyłączył gps itp nie musi być cały czas włączony, spróbuj pouzywac telefon tak jak samsung go "dostroil" po wyjeciu z pudelka, uslyszalem te słowa w jakimś filmie na yt i jak na razie się sprawdza 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Telefon na ustawieniach jak pozostałe Samsungi, ogólnie wszystko wyłączam zbędnego typu AoD, GPS, NFC...aplikacje uśpione a tel przez noc tzn tylko 6 godzin w nocy zdrenował 12% baterii.

/ciach

Screenshot_20190311-060606_Settings.jpg

Screenshot_20190311-060546_Device care.jpg

Edytowane przez Pawlo421
    Wyciąłem fragment nie na temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    monroe

U mnie podobnie, po 5h w nocy ubywa ok. 9%, kilka procent więcej niż wcześniej w S8 na prawie 2-letniej baterii i podobnych ustawieniach. Przyzwyczaić się, że ten typ tak niestety ma??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cark7

Ja też jestem zdania,że pobór energii jest za wysoki,wcześniej miałem wszystkie samsungi z serii S i ten bije rekordy pod względem drenażu baterii

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rafal55
    U mnie podobnie, po 5h w nocy ubywa ok. 9%, kilka procent więcej niż wcześniej w S8 na prawie 2-letniej baterii i podobnych ustawieniach. Przyzwyczaić się, że ten typ tak niestety ma??
    Kto powiedział że musi być włączony w nocy?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam, mam s10 od piątku czyli 5 dni niecałe i bateria w porównaniu do s9+ czy s8+ to porażka.
    Screenshot_20190312-164315_Settings.jpeg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    monroe
    Kto powiedział że musi być włączony w nocy?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

A co to zmienia w kontekście baterii bo nie rozumiem Twojej wypowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez pozbyłem się s10 przez baterie. Podobna masakra jak w S9. Samsung niczego się nie nauczył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    olo320i

Dołożę swoje 5gr. Wczoraj pojechałem na mały wypad nad morze z kumplami i jak to na takich wyprawach bywa zrobiliśmy ok 6km na piechotę po klifach. Zawsze włączam aplikację Komoot która mierzy mi dystans i czas. Ponieważ w miejscu gdzie byliśmy nie ma zasięgu sieci po opuszczeniu auta dałem tryb samolotowy i zostawiłem tylko gps. Miałem 2 telefony. S8 i S10 jeden w jednej kieszeni spodni, drugi w drugiej. Oba telefony przy opuszczaniu auta miały baterię naładowane na 96%. Samochód opuszczaliśmy ok 12.30 a wróciliśmy do auta przed 19tą. Bateria w 2 letnim S8 z androidem 9 o 19tej miała 72% a w kilku dniowym s10 54%. Różnica dość duża biorąc pod uwagę że obydwa telefony były w trybie samolotowym. Różnica jest jeszcze w dystansie jakie oba telefony naliczyły. Ta sama wersja apk Komoot z pobranymi wcześniej mapami rejonu w którym przebywaliśmy S10 naliczył 6.08km a S8 7.73km. Dodatkowo wszedłem na chwilę do jednej jaskini w której s8 zgubił sygnał gps i już go nie znalazł po wyjściu z niej. Wszedłem do tej dziury w klifie może na max pół minuty. Trochę dziwne to bo s8 nigdy ani na andr 7, ani 8 nie robił takich akcji, a wiele razy podczas jakiejś wycieczki wchodziłem do marketu kupić pifko i po wyjściu po chwili odnajdywał sygnał gps bez problemu. Co do baterii to mogę tylko powiedzieć że na korzyść S8 przemawia to że w S10 mam kartę pamięci 256gb, i może to wina tej karty która jakby nie było powoduje wzrost zużycia energii. Sama aplikacja gdy odpalam widok mapy i chcę zobaczyć gdzie byłem, pokazuje trochę inaczej. W S10 pokazuje że chodziłem idealnie po brzegu morza a zapis z S8 że chodziłem w morzu obok klifu. Wcześniej nie było takich akcji z s8 a byłem w tym samym miejscu już kilka razy.

Spoiler

Screenshot_20190312-190018_Komoot.thumb.jpg.72501ef094a2b221017bbee1dda459b3.jpg

Screenshot_20190312-185949_Komoot.thumb.jpg.84187392dadcec36843205d9a61b3506.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi