Skocz do zawartości
kamil.ole

Brak usługi, nie ma zasięgu, brak możliwości dzwonienia

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam mam taki problem po wgrania innego romu nie mogę korzystać z telefonu ani dzwonić ani korzystać przez internet bez wifi

robiłem kilka razy czyszczenie przez twrp ale nic nie pomogło wgrałem kilka razy rom i też nic

po wejściu do menu serwisowego  *#*#4636#*#*

moto.thumb.png.413b484f299edd7ee557149aca8f6ce2.png

Edytowane przez Kitten
    Poprawiłem literówkę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Masz 2 numery widoczne imei czy tylko jeden w ustawieniach (Informacje o telefonie-Stan telefonu-numer imei)

Czy wgrywałeś jakieś oprogramowanie na zablokowanym bootloadrze lub wracałeś z 8.1 do 7.1 androida?

Jakie oprogramowanie wgrywałeś gdy utraciłeś możliwość wykonywania połączeń?

Oprogramowanie wgrywałeś tylko przez twrp?

Czy miałeś wymieniany ekran dotykowy?

Edytowane przez Snajper2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Numery imei są widodocznę dwa , zrobiłem aktualizację do 8.1 ze względu na nieoryginalny dotyk czego nie byłem świadomy musiałem wrócić do 7.1 nad odblokowanym bootloadrze i od tego czasu coś było nie tak najpierw nie było imei a później działało tylko jedno gniazdo sim , więc zrobiłem format w twrp i przestały działać oba. : aktualna wersja systemu to 7.1.1 NPp26.102-49

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Kupiłeś używany telefon z wymienianym ekranem i nie działającymi kartami sim?

Czemu tutaj szukasz rozwiązania zamiast u sprzedawcy lub na Policji(oszustwo).

1. Sprawdź nry Imei - zgodność z tymi na pudełku lub na stronie imei.info.

2. Wgraj najnowszy Oreo z użyciem fastboot. Komenda "fastboot getvar all" wyrzuci ci wszystkie potrzebne informacje.

Moto(i nie tylko) nie lubią downgrade. Miałeś w zasadzie szczęście, że jeszcze żyje.

@up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kamil.ole

https://forum.xda-developers.com/moto-g5s/help/touch-upgrading-to-android-8-1-moto-g5s-t3900364

Czy czasem nie próbowałeś postępować według tego tematu bo aż trudno dokładnie odczytać jakie tam kombinacje były i nie zdziwił bym się jakby takie problemy były po takim zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało się wgrałem rom z tej strony https://forum.xda-developers.com/moto-g5s/development/flash-official-firmware-moto-g5s-montana-t3687768

przez fastboota tylko teraz mam problem mianowicie karta jest wykrywana w dwóch gniazdach ale w pierszym działa tylko transmisja danych , ale rozmowy głosowe juz nie ale to szczegół ważne z w 2 gnieździe jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź ustawienia dla kart SIM

Ustawienia-sieć i internet-karty SIM

I np. 1 karte SIM ustaw na internet a drugą na SMS i połączenia i sprawdź czy działa

Sprawdź też wyłączając gniazdo SIM 1 czy połączenia działają a następnie SIM 2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

próbowałem już wszystkiego przekładania wkładani ale i tak korzystam z jednej karty sim tylko że w tym gnieździe gdzie teraz siedzi karta sim czyli gniazdo 2 , po obróceniu wchodziła karta pamięci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi