Skocz do zawartości
roman muka

Jak łączyć się z radiem Bluetooth bez konieczności potwierdzania?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie,

mam taki problem , MOTO G5 łączę z radiem Pioneer SPH-10BT przez Bt. W smartfonie jest zainstalowana dodatkowo apka Smart Sync do zarządzania radiem.

Do niedawna było tak że za każdym razem telefon łączył się ,,bez pytania" z radiem , a obecnie prawie za każdym razem muszę ręcznie łączyć sprzęty.

Radio przy każdym uruchomieniu silnika wyłącza się i włącza i w tym momencie tracę połączenie BT i znów musze ,,odnawiać " je ręcznie.

Belka w dół BT , wybieram jedno jedyne na liście urządzenie radio SPH , połącz i muszę potwierdzić kod i w smartfonie i w radio. Piszę że prawie za każdym razem gdyż zdarza się że smartfon łączy się również sam bez konieczności potwierdzania.

Jak zrobić żeby łączył się zawsze sam bez pytania z takim zaufanym urządzeniem :)

To co sam przerobiłem: skasowałem w pamięci radia inne telefony, skasowałem usunąłem z pamięci telefonu radio i połączyłem wszystko na nowo. Efekt jak wyżej opisany.

Dodam jeszcze że smartfon jest nie rootowany na androidzie 7.0 , poziom poprawek 1 marca 2018.

Z ciekawostek telefon zgłasza co jakiś czas że jest nowa wersja systemu do pobrania , ale kiedy aktualizuję proces rozpoczyna się i po jakiś 5 s jest informacja że aktualizacja nie powiodła się i tel sie restartuje.  Do 1 marca aktualizacje pobierały się i instalowały bez problemowo.

Jeśli ktoś wie jak zaradzić na mój ,,ból" będę wdzięczny i zacznę spać spokojniej :)

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi