Skocz do zawartości
kubulwg

Czy warto zmienić OP5 na RN5?

Rekomendowane odpowiedzi

kubulwg

Witam, przymierzam się do wymiany mojego obecnego OnePlus 5 6/64 na Redmi Note 5 4/64. Co zyskam, a co stracę? Na pewno ramu mi nie zabraknie, bo użycie wynosi u mnie max 3.5 GB. W przeciągu ostatnich kilkunastu tygodni wyglądało to tak: OP 5 8/128 -> iPhone 7 -> Redmi 4x -> S9+ (biometria leży i kwiczy, bateria i aparat słabo, audio mega spoko) -> OP 6T 8/256 (czytnik padaka po kilku dniach, aparat bdb) i powrót do OP5 6/64 (chyba telefon, z którym jestem najdłużej - wydaje mi się że jest najbardziej kompletnym telefonem który miałem). Bateria u mnie to średnio 5h sotu przy graniu w Brawl Stars na LTE, ale szczerze mówiąc wolałbym 8-10h + wolne ładowanie niż to co jest w OP. Dlaczego chcę się przesiąść? Bardzo podoba mi się 18:9 i lubię zmieniać telefony [emoji1] Kiedyś priorytetem była wydajność żeby w PUBG było 60 fps, ale na szczęście mi się znudziło [emoji14] Interesuje mnie jeszcze kwestia audio w Xiaomi, przykładowo S9+ kozacki głośnik i dźwięk na słuchawkach z zestawu, niestety na tych samych słuchawkach 6T i 5 grają blado. Oczywiście zamiana nie będzie 1:1, bo to by był absurd. Po planowanej wymianie ekranu na gwarancji (wypalenie) go sprzedam, kilka stówek wleci do portfela i będzie tańszy telefon

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

Bateria będzie na pewno lepsza od OP5. Jeśli chodzi o ilość RAM'u to nie wiem czy się zawiedziesz. Raczej mógłbyś się zawieść, bo to ciężka nakładka. Jakość dźwięku bez ustawienia innego regionu niż Polska jest dobra całkiem. Na regionie Polska jest do niczego, aż człowieka coś bierze jak słyszy tą słabiznę. Ekran też raczej będzie gorszy od OP5. To w końcu średniak, a nie flagowiec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Szczerze, to pomysł lekko poroniony :) Stracisz aparat, wydajność,  bardzo szybkie ładowanie (dash, które kompletnie nie wpływa na baterię) no i wsparcie (2 lata software + poprawki, 3 lata poprawki). Zyskasz lepszą baterię, większy, ale gorszy ekran i nowocześniejszy wygląd. Dodam, że w moim przypadku RN5 był mega nieporęczny - zdecydowanie za duża wysokość. Kwestia na czym Ci zależy. Na moje to oddaj na gwarancję OP i na wymianę baterii i używaj jeszcze przez rok - dwa ;)

Edytowane przez trampowsky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kubulwg

Raczej bym wrzucił inny rom niż miui, aczkolwiek kumpel ma Redmi 5 Plus 3/32 i nie narzeka na zapchanie pamięci. W czym ekran będzie gorszy? Testowałem swój obok Redmi 5 Plus i oczywiście różnica w czerni ips vs amoled jest, ale nie wyglądało to wcale źle

dodana zawartość

Tak jak mówiłem, na wydajności mi nie zależy - i tak jej nie wykorzystuje nawet w 50% dlatego z highendu schodzę coraz niżej. Napisałem również że preferuję lepszą baterię z wolnym ładowaniem aniżeli odwrotnie, bo i tak telefon ładuje w nocy

dodana zawartość

Zapomniałem dodać, niech nie wypowiadają się osoby które nie miały obu telefonów, bo używanie kilka minut w sklepie nijak ma się do realnego używania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

Owszem OP5 nie miałem, ale mam RN5 i uważam, że ekran tutaj będzie gorszy. Wrzucenie innego ROM'u niż MIUI jest bardzo dobrym pomysłem. Polecam COSP, którego sam używam i kompiluję go też na razie w bólach dla Moto X Play. Bardzo dobry i stabilny ROM robiony przez polaka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kubulwg

Jak możesz oceniać drugi telefon nie mając go w ręce? Takie opinie są bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem OP5, a z RN5 3/32 mam styczność na codzień, więc nie macałem go kilka minut w sklepie ;) W wariancie 4/64 dało się to jakoś używać, ale nawet z animacjami na poziomie 0.5x zdecydowanie wolniej działa od takiego OP5 - weź to pod uwagę, też myślałem, że taki RN5 4/64 mi wystarczy, ale no czuć tą gorszą wydajność. Dodatkowo problem z powiadomieniami, mimo ustawienia powiadomień dla każdej pojedynczej aplikacji (a trochę ich używam), nie otrzymywałem powiadomień. Na OOS wszystkie powiadomienia są i nie trzeba nic ustawiać - jak wrzucisz inny ROM to pozbędziesz się tego problemu. Oprócz czarnego koloru to inne kolory też wyglądają inaczej - np. ikonka ING jest pomarańczowa, a na RN5 wygląda jakby wpadała w czerwień. Ustawiałem kilka trybów ekranu z mizernym skutkiem, AMOLED to AMOLED. 

Druga sprawa - ile zaoszczędzisz? OP5 idzie kupić za 800-1100zł, jest sens? Moim zdaniem używałbym OP5 dopóki nie wyzionie ducha. Dopiero później przejść na średnią półkę, osobiście gdybym miał taką rozterkę wybrałbym coś najmniej na s660.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kubulwg

Spoko, spoko ale SD660 to SD636 z RN5 z lekko obniżonym taktowaniem które można podbić innym kernelem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Doskonale o tym wiem, ale preferuje bazujące taktowania, a nie zabawy w OC.

Krótka piłka nie potrzebujesz wydajności, to wymieniaj, ale to zły pomysł.

Edytowane przez trampowsky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi