Skocz do zawartości
lasica

Bateria - dyskusja ogólna i statystyki

Rekomendowane odpowiedzi

DaN995

Bateria jest słaba. Co tu dużo mówić. Ewidentnie nie daje rady. Mój pierwszy cykl.
    Odłączony o 8:15, od tej godziny na LTE ciągle używany. Od 20:30 na WiFi. Zasięg w zasadzie max przez większość czasu, od 20:30 1 kreska. W tym czasie mam jakąś godzinę podróży autem, gdzie z telefonu nie korzystałem. Generalnie nie grałem w gry, nie słuchałem muzyki, z 5 min połączeń, synchronizacja 3 kont e-mail, brak oszczędzania baterii, jasny motyw, jasność na auto, NFC, Bluetooth wyłączone. Głównie SMS, Tapatalk, Whatsapp, Twitter, trochę Messenger. Kilka zdjęć. Jak dla mnie słabo. Roczny OnePlus 5T ma lekko 6h SOT przy takim użytkowaniu. Dam S10e jeszcze szansę ale jak to ma tak wyglądać to się pożegnamy pewnie.daa14976b2672de5c0c12293fc058608.jpg

SGS10e

dodana zawartość

Też tak macie, że w ciągu pół godziny od odłączenia ładowarki ubywa Wam 2% baterii, nawet jeśli nic nie robicie na telefonie, a potem już jest ok?

SGS10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kr!stov

No faktycznie, na pierwszy rzut oka nie wygląda to za dobrze.
    Daj mu jednak trochę czasu na uformowanie baterii pod Ciebie.
    Po tym czasie ewentualnie zrób wipe cache i ponownie klika dni na uczenie.
    No na ten moment jestem z Pixela 3 zadowolony, bateria ledwie 3 tys jednak co czysty soft to czysty.
    Sprawdź może ustawienia związane z baterią.
    Na moim S8 przez dwa lata nie schodziłem poniżej 4h, przeważnie 5h sotu miałem.
    W razie co ho do #teampixel xD

Google Pixel 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też przesiadam się z OnePlusa 5T i pod względem baterii jestem niesamowicie rozczarowany S10e.
    Telefon odłączony od ładowarki dzisiaj rano o 5:30, SOT nieco ponad 2 godziny, a ma teraz 52% baterii. 

Byłoby ok, gdyby nie fakt, że:
    - nie używam Facebooka, Instagrama, Whatsappa, snapchata, z takich appek tylko Messenger Lite a i to bez powiadomień + bez zezwolenia na działanie w tle
    - wyłączyłem masę wbudowanych rzeczy (Always on Display, wybudzanie dotykiem, podświetlenie krawędziowe)
    - wyłączyłem coś, co dla mnie jest bloatware tj. pakiet office, Samsunga Health itd.
    - korzystam głównie z Chrome, nieco z poczty, nie jest to nic intensywnego, w ogóle nie gram
    - na niczym oprócz telefonu/sms nie mam powiadomień, dodatkowo na niektóre narzucone restrykcje od działania w tle

Ogólnie mówiąc, użytkuję bardzo, bardzo skromnie...

Nieco ponad roczny 5T pozwalał przy takim użytkowaniu zrobić 6 godzin SOT przy działaniu 48 godzin od ładowania. 

Na chwilę obecną pod względem baterii S10e jest dla mnie porażką po całości :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mad3ros

Jak długo już masz ten telefon?

Wysłane z S10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rot

Bateria jest słaba jak w większości flagowych modeli Samsunga. Oczywiście w porównaniu do konkurencji, bo dla mnie dramatu nie ma. To jest smartfon dla ludzi, którzy przez cały dzień mają blisko do ładowarki ;)
    Ja zmieniłem Mate 20 na s10e - tutaj dopiero jest przepaść :) ale wiedziałem na co się piszę.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    10 godzin temu, mad3ros napisał:

Jak długo już masz ten telefon?

Raptem kilka dni, ale jakie to ma znaczenie?

Formowanie baterii - nie ma czegoś takiego.

Ułożenie systemu - nie kupuję tej kwestii. OnePlus 5T też ma Androida 9 który ma adaptacyjną baterię (bardzo wątpię, aby Samsung robił tutaj coś swojego, skoro AOSP udostępnia to natywnie) i tego problemu nie ma, ustawiałem co chciałem i czas pracy był ok. Dodajmy, że OnePlus ma nieco większy ekran, starszy proces w większym procesie technologicznym, a baterię tylko minimalnie pojemniejszą (3300 mAh). Obwiniam tutaj raczej soft Samsunga jako mocno zwalony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

I procesor Exynos, który zużywa niebotyczne ilości energii [emoji52]

SGS10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Micho78

@DaN995 mi 2% schodzi przez 3h leżenia ze 100% na 98%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie dzisiaj poleciało z 97% na 88% przez jakieś 4 godziny nieużywania - telefon był w kieszonce kolarskiej bluzy i tyle.

Włączone wifi, włączone LTE i tyle, nic specjalnego nie mam. Największe użycie niby wykazały usługi Google Play - i to brzmi źle, jakbym w androidzie wracał do problemów, które miały w nim miejsce dobre kilka lat temu...

Wiem, że brzmi jakbym mega marudził - ale nie, bo wszystko oprócz baterii na razie bardzo mi pasuje i telefon jest spoko. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi