Skocz do zawartości
_tommy_

Motorola G7 Power - opinie i wrażenia z użytkowania.

Rekomendowane odpowiedzi

T30

Cześć ! 
     Mam zamiar przesiąść się z Redmi note 7 na Moto g7 power. Jestem troszke zawiedziony baterią w redmi mimo baterii 4000 mha,maxxx 6h Sot( ale to  przypuszczenia,5h na pewno udaje sie wyciągnąć. I nie jest to jakies granie ,tylko nawigacja 1h dziennie ,internet i muzyka)
    Mam jednak kilka pytań co do G7 P ,bo widzę rozbieżności w specyfikacji na stronach,a na wszystkie pytanie nie mogę znaleźć odpowiedzi.
    - czy posiada magnetometr/kompas ( zależy mi żeby na mapach był pokazany kierunek w którym jest skierowany telefon a nie punkt- zdj poniżej,chodzi o ten gradient)
    - czy gps szybko łapie fixa i nie ma problemu ze zrywaniem sygnału
    - czy można jakieś inne motywy pobrać,żeby np luncher wyglądał jak powiedzmy w redmi czy huaweiu
    - czy przy przeglądaniui internetu powiedzmy godzinie nawigacji i jakimś drobnym słuchaniu muzyki ten telefon wytrzyma ok 8-10 h sot ?
    - kojenja sprawa  głośnik na froncie-jeżeli telefon jest w kieszeni słychać dzwonek ? wiem,śmieszne pytanie ,ale kiedyś miałem telefon w któym dzwonków z tego powodu nie słyszałem
      Chyba wszystko o co chciałem podytać,resztę znalazłem w internetach :)  choć jak cos mi się przypomni to pewno dopytam. Najbardziej zależy mi na nawigacji,momentami sporoo z niej korzystam, i w samochodzie i w terenie,i dlatego zależy mi żeby kierunek pokazywało ;)

Screenshot_2019-10-03-04-50-29-329_com.google.android.apps.maps.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma kompasu.

https://forums.lenovo.com/t5/moto-g7-play-moto-g7-moto-g7/Moto-G7-Power-compass-not-working-if-it-even-exists/td-p/4455849

Motywów nie ma - to akurat zaleta.

Czas sot 8 do 10h jest jak najbardziej osiągalny. Ja takie notuje, co prawda nawigacje używam sporadycznie.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    T30

No szkoda z tym czujnikiem :(

liczę na to,ze w najblizszym czasie wypuszczą kolejną G power z lepszą specyfikacją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NicK_a

Nie ma problemu jeśli poruszasz się samochodem, natomiast pieszo wygląda to niestety tak jak na grafice powyżej - "idziesz" jako punkt na mapie.

Też się nad tym zastanawiałem, że kierunek przy jeździe jest pokazywany prawidłowo, a przy wolnym poruszaniu się na piechotę, nie widzę na mapach google strzałki kierunkowej.

Edytowane przez NicK_a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

Ogólnie G7 Power to dobry telefon. Kompletny jak dla mnie, bez zbędnych pierdół. Motywy są zbędne bo sam Android jest bardzo ładny na tym telefonie, nie potrzeba mu upiększania. 

Moduł GPS działa poprawnie na nawigacji podczas jazdy, podczas pieszego ruchu jest już gorzej, ale nie wiem czy to nie wina samych Map Google'a... 

Co do pracy na wyświetlaczu... Akurat ze względu na piękną tapetę ? jaką mam mam ustawiony dłuższy czas na ekranie bez blokowania (było 15 sekund, obecnie 10 minut) i bateria zjeżdża mi do połowy po dość intensywnym użytkowaniu wciągu dnia - FB, MSG, Instagram, Spotify, SMSy (ponad setka dziennie), dzwonienie, obróbka zdjęć na szybko, Internet. Nie oszczędzam baterii bo po co? Katuję telefon bardzo mocno. Czy 8-10 h wytrzyma? Powinien ale warunkiem jest pełne naładowanie. U mnie od rana do wieczora zjazd baterii jest różny, ostatnio od 5 do 22 pry dość intensywnym korzystaniu zjechałem do ok. 15%. 

Edytowane przez _tommy_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NicK_a
    W dniu 6.10.2019 o 13:48, _tommy_ napisał:

Ogólnie G7 Power to dobry telefon. Kompletny jak dla mnie, bez zbędnych pierdół. Motywy są zbędne bo sam Android jest bardzo ładny na tym telefonie, nie potrzeba mu upiększania. 

Chyba najlepszy telefon jaki do tej pory miałem. Zależy mi przede wszystkim na czasie pracy, solidności i stabilności. Telefon leży pewnie w ręce, sprawia wrażenie może nie pancernego, ale bardzo solidnego. System też działa stabilnie, nic się nie zawiesza, nie resetuje, etc. Bateria to jak niebo i ziemia w porównaniu do poprzedników.

Oczywiście czasem są jakieś drobne zgrzyty, o których już wspominałem - z uwagi na niestandardową rozdzielczość ekranu może jakiś widget mieć złe proporcje wyświetlania, albo wspomniany już tutaj problem na mapach google przy chodzeniu pieszo. Nie mniej te drobne problemy to jest nic, w porównaniu do faktu, że mogę bez problemu używać telefonu cały dzień bez martwienia się o stan naładowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    T30

Dzięki chłopaki za wskazówki i opinie. Żal mi trochę  będzie się pozbyć RN7 note,gdyby nie bateria.....został bym przy nim,ekran ,gps( ostatnio nie szwankuje,działa błyskawicznie,dziwne ) jakość zdjęć przez GCam- mistrzostwo. Ale zależy mi na baterii głównie ;) więc poczekam jeszcze troszkę,może z 50 zł motki pójdą na dół :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi