Skocz do zawartości
spooky777

[Samsung Galaxy S10e] Ochrona ekranu - szkła, folie

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, gdzieś w Warszawie macie jakiś punkt gdzie by szkiełko UV przykleili? Może nie whitestone dome od razu ale żeby jednak nie było tej czarnej obwódki dookoła. Bo nakleiłem 3mk hadglass max i jednak mi ta obwódka co jest pod nią klei zmniejszyła obszar roboczy i to widzę i mnie denerwuje, do tego bąble powietrza przy obwódce, które za chiny nie chcą zejść. A przed chwila chciałem jednego paprocha dustfixem od 3mk osunąć co mi wskoczył przy montażu i teraz mam ich znacznie więcej :D Na szczęście szkło dorwałem za 30 zł więc po kieszeni nie boli..

Także, jako że obrotny w te klocki nie jestem, kilka folii/szkieł nakładałem i nigdy się to dobrze nie skończyło to wole zapłacić i oddać żeby ktoś to zrobił dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opisze moją sytuację, może komuś pomoże.

W pierwszej kolejności zakupiłem na telefon case silikonowe przeźroczyste.

Następnie zakupiłem na jednej z wysp z akcesoriami w Galerii Handlowej szkło hartowane  - Pani bardzo długo walczyła z poprawnym naklejeniem i po około 25 min stwierdziła, że powietrze wokół szkła powinno zniknąć w ciągu 48h. Oczywiście nie znikło, a przy okazji użytkowania telefonu zauważyłem, że czarna obwódka mocno zawęża pole robocze, natomiast najbardziej irytował mnie fakt, że świecące kółko wokół przedniego aparatu (jako dioda powiadomień) jest w połowie ucięta właśnie przez tą obwódkę.

Zareklamowałem szkło i montaż, po zmarnowaniu kolejnego Pani postanowiła zwrócić mi pieniądze.

Poszedłem do stoiska 3mk. Pani nakleiła tam szkło hybrydowe (też ma minimalną obwódkę, ale praktycznie teraz jest to niezauważalne). Dodatkowo plecki i boki urządzenia w całości zabezpieczyła folią. Na tylne aparaty nakleiła szkiełko ochronne. Całość zrobiona profesjonalnie, więc nie ma mowy o denerwujących pęcherzach powietrza oraz zanieczyszczeniu. Telefon trzymam mimo wszystko w case. Za całość z montażem zapłaciłem 130 zł - myślę, że przy wartości telefonu takie zabezpieczenie nie jest drogie - polecam.

INFORMACYJNIE - pierwsze szkło, które kupiłem na "innym" stoisku było reklamowane jako 3mk. W oficjalnym stoisku 3mk zostałem poinformowany, że wycofali te szkła ze sprzedaży, ponieważ się nie nadawały, były źle dopasowane do modelu oraz w przypadku s10 i s10+ pojawiał się problem z czytnikiem linii papilarnych w ekranie. Otrzymałem również info, że na chwile obecną nie ma szkieł hartowanych w 100% dopasowanych do naszej generacji smartfonów, a jedynie występują szkła hybrydowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    laki007

Jak się ma oryginalna folia od Samsunga do tej fabrycznie założonej, są jakieś różnice?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    astelix

Mam na telefonie fabryczną folie i jest ona zaskakująco dobra. Nie palcuje się strasznie i jest dość cienka. Korci mnie żeby ją ściągnąć i doświadczyć użytkowania bez folii. Pytanie, czym ją później ewntualnie zastąpić?

Wysłane z S10e

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co sądzicie o szkle na aparat? Czy nie obnizy jakości zdjęć? Moze ktos już używa? Dzięki

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan
    Napisano (edytowane)
    W dniu 23.05.2019 o 17:35, S5Fan napisał:

Dziś dokupiłem szkło na aparat  (Mocolo TG+)

@Kamilo83 U mnie bez problemów

Edytowane przez S5Fan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Robi29
    Napisano (edytowane)

Szukam właśnie szkła ale nie mogę nigdzie znaleźć jakiegoś UV do S10e. Znalazłem takie szkło Galaxy S10e . Słyszałem, że jak założy się szkło UV to nie ma problemu z dopasowaniem do niego etui. A w tym szkle nie wiem czy zwyczajnie mi nie odpadnie jak założę etui a jednak do tanich nie należy :D

Ewentualnie ktoś ma do polecenia jakieś dobre szkło UV ?

Edytowane przez Robi29

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wegier!
    W dniu 5.08.2019 o 15:05, Kamilo83 napisał:

Co sądzicie o szkle na aparat? Czy nie obnizy jakości zdjęć? Moze ktos już używa? Dzięki

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

na forum S10 czy też S10 plus koleś pokazał zdjęcia zrobione nocą jeżowi z fleszem i jak było szkło na aparacie to te zdjęcie bardzo mleczne było z flarami-bez szkła wszystko ok. szkło działa trochę jak światłowód .

ja bym nie zakładał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi