Skocz do zawartości
jaszek7777

myPhone FUN 18x9 - wyłączenie uaktywnienia ekranu podwójnym kliknięciem w ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam od kilku dni smartfon myPhone FUN 18x9, kontrowany przez czysty Android 7. Mam jeden problem. Urządzenie domyślnie jest ustawione tak, że dwukrotne puknięcie w ekran powoduje podświetlenie ekranu. Przez tę funkcję problem jest w czasie rozmów telefonicznych. Choć czujnik zbliżeniowy działa poprawnie, ekran w czasie rozmowy wzbudzany jest przez dotyk ciała (ucho, policzek). Po prostu nagle wykrywa podwójne kliknięcie i się podświetla. Efekt wiadomy - włączanie się różnych dziwnych rzeczy podczas rozmowy telefonicznej na odblokowanym ekranie.

Moje pytanie brzmi - jak wyłączyć tę opcję w czystym Androidzie 7? W myPhone MAGNUS mam opcję zarządzania inteligentnymi gestami, gdzie mam odznaczoną tę opcję. w FUN 18x9 w ogóle nie ma takiej opcji w Ustawieniach.

Pomoże ktoś? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znajdź w Googlach stronę MyPhone {bo przecież to polska firma z chińskimi zabawkami }, być może mają konsultantów którzy Ci odpowiedzą na dręczące Cię pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już na to wpadłem zanim tu napisałem :) Nie mają infolinii wsparcia technicznego, zaś na pytanie zadane za pośrednictwem formularza kontaktowego nie odpowiedzieli. Piszę tu, ponieważ to funkcja Androida. Zapewne muszę coś doinstalować, ale nie wiem co, a nie interesują mnie zewnętrzne aplikacje, obciążające urządzenie i sypiące reklamami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TomPL2

W czystym (AndroidOne) ale w nowszej wersji 9 (Pie) jest opcja wyłączająca, choć nie pamiętam w tej chwili w których ustawieniach. Sprawdzę...

dodana zawartość

Sprawdziłem: Ustawienia->Wyświetlacz a więc to wcale nie dotyczy zarządzania gestami!

Poza tym jak się tak zastanowić, to czy to na pewno jest przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdy podczas rozmowy przysłonię czujnik zbliżeniowy palcem, ekran się wygasza, ale dwukrotne puknięcie w niego podświetla go i odblokowuje. Jak podczas rozmowy nie dotykam telefonem ucha ani twarzy, jest ok (wystarczy kilka mm odległości), ekran jest cały czas wygaszony. Jak podczas rozmowy trzymam cały czas ekran palcem, też jest ok nawet podczas trzymania telefonu normalnie przy uchu (system wtedy nie jest w stanie wykryć podwójnego kliknięcia). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi