Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P30. Aparat - dyskusja ogólna i zdjęcia wykonane telefonem.

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Zapraszam do dyskusji na temat aparatu P30 oraz wstawiania zdjęć z tego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Diabeu
    Napisano (edytowane)

Przeczytałem recenzję na DxOMark, gdzie P30 Pro zajął pierwsze miejsce w rankingu i mogę stwierdzić z całą pewnością, że aparaty cyfrowe tzw. "małpki" i amatorskie kamery wideo nie mają już w ogóle racji bytu. Broniły się one jeszcze tylko posiadaniem zoomu optycznego ale straciły i ten argument ponieważ P30 Pro posiada zoom optyczny x5, hybrydowy x10 i cyfrowy x50 (który do zdjęć może nie bardzo się nadaje ale np. jako lornetka spisze się doskonale). Telefon na obecną chwilę nie ma żadnej konkurencji jeśli chodzi o fotografię mobilną.

Edytowane przez Diabeu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ciekawe jak w porównaniu z P30 Pro wypadnie P30. 

Pytanie też czy w P30 non-pro siedzi także IMX 650 czy IMX 600, bo parę źródeł podaje różnie (zgłupieć idzie)... Wtedy wynikało by że sztucznie ograniczono też ISO (pewnie software'owo - tutaj boli brak możliwości odblokowania bootloadera i wgrania custom romu...). Jeżeli w piątek telefon będzie gotowy do odbioru to w sobotę już porobię parę zdjęć (jpeg oraz jaw), postaram się też zrobić fotę wieczorem/w nocy na myjni samochodowej (ciekawe ile detali wyłapie, np. po pianie aktywnej będzie widać).

Pojawiają się także (średnio pozytywne) opinie odnośnie zoomu w P30 Pro w przedziale x1,1 do x4,9 - czyli prawdopodobnie tak jak myślałem będzie to po prostu cyfrowe wycięcie z większego obrazu. Ponoć przy natywnym i sztywnym x5 nie ma problemów jakościowych. Natomiast brałbym te informacje z przymrużeniem oka bo wydają się bardzo niewiarygodne. 

Edytowane przez Revenant

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    biuna
    14 minut temu, Revenant napisał:

Pojawiają się także (średnio pozytywne) opinie odnośnie zoomu w P30 Pro w przedziale x1,1 do x4,9 - czyli prawdopodobnie tak jak myślałem będzie to po prostu cyfrowe wycięcie z większego obrazu. Ponoć przy natywnym i sztywnym x5 nie ma problemów jakościowych. Natomiast brałbym te informacje z przymrużeniem oka bo wydają się bardzo niewiarygodne. 

To całkiem logiczne, zoom nie ma zakresu 1,1 - 5, tylko samo 5x, wiec niejako jest to 'obiektyw stałoogniskowy'. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Yup, tylko dla czego algorytm psuje jakość zamiast po prostu "wyciąć" przyzoomowany fragment? 

Edytowane przez Revenant

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

myślicie ze będzie jakaś aktualizacja aparatu? z tego co widziałem to teraz lipa z kolorami wpada w jakieś różowo/pomarańczowe robiąc zdjęcia w dzień co z tego ze jest na prawdę dobry zoom i tryb nocny ale więcej zdjęć robi się jednak w ciągu dnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    biuna
    33 minuty temu, Revenant napisał:

Yup, tylko dla czego algorytm psuje jakość zamiast po prostu "wyciąć" przyzoomowany fragment? 

Nie wiem czy psuje, widziałam chwilowo jeden test porównujący zoom cyfrowy 3x z innymi telefonami i wypadało to różnie, raz lepiej, raz gorzej. :P 

Odnosiłam się do tego, że nie ma innej opcji niż to, że zoom cyfrowy będzie gorszy (x1,1-x4,9) niż optyczny (x5). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    michk

Na moje oko (bawiłem się chwilę w sklepie) znów pominięto format 16:9. Jest tylko 4:3 lub 19,5:9(jak ekran) ale tylko 6mp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze można wyciąć 16:9 w programie, czy to z poziomu telefonu czy PC (np. przy okazji korzystania z RAW). Ja już mam na dysku przygotowane RawTherapee 5.5. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 minutę temu, Revenant napisał:

Zawsze można wyciąć 16:9 w programie, czy to z poziomu telefonu czy PC (np. przy okazji korzystania z RAW). Ja już mam na dysku przygotowane RawTherapee 5.5. 

tego nie zauważyłem ze nie ma 16:9 niby można wyciąć ale kto się będzie w to bawił, znajomy wypytywał mnie o ten telefon bo ponoć dobry aparat ale z tego co widze to do zdjec dziennych wystarczy mu chyba nawet sgs9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi