Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P30. Aparat - dyskusja ogólna i zdjęcia wykonane telefonem.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

A mam zapytanie wiecie może jak zmienić klawisz głośności by nie robił zdjęcia A oddalał lub przybliżał

Edytowane przez Nerka12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

powinno być w ustawieniach, tylko nie pisz ze i tak podstawowej funkcji nie ma bo nie uwiężę xD muszę sprawdzić ten telefon dłużej niż przez 5min

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    michk
    Zawsze można wyciąć 16:9 w programie, czy to z poziomu telefonu czy PC (np. przy okazji korzystania z RAW). Ja już mam na dysku przygotowane RawTherapee 5.5. 

Tylko przy robieniu zdjęcia kadrowanie na zasadzie "a tu wytnę to a tu to później, chyba jak widzę tyle i tyle przy robieniu zdjęcia będzie po wycięciu ok" i bawienie się z każdym zdjęciem to droga dla masochistów. Mam Huawei, lubię, ale tutaj jest kiepsko, konkurencja ma normalny tryb 16:9, którego mi przynajmniej brakuje. Jeszcze żeby był 3:2.... To ma być smartfon fotograficzny i tak jest reklamowany, więc opcji tego typu powinna być mnogość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 minuty temu, michk napisał:
    17 minut temu, Revenant napisał:
    Zawsze można wyciąć 16:9 w programie, czy to z poziomu telefonu czy PC (np. przy okazji korzystania z RAW). Ja już mam na dysku przygotowane RawTherapee 5.5. 

Tylko przy robieniu zdjęcia kadrowanie na zasadzie "a tu wytnę to a tu to później, chyba jak widzę tyle i tyle przy robieniu zdjęcia będzie po wycięciu ok" i bawienie się z każdym zdjęciem to droga dla masochistów. Mam Huawei, lubię, ale tutaj jest kiepsko, konkurencja ma normalny tryb 16:9, którego mi przynajmniej brakuje. Jeszcze żeby był 3:2.... To ma być smartfon fotograficzny i tak jest reklamowany, więc opcji tego typu powinna być mnogość.

oby wprowadzili to w jakiejś aktualizacji, ale to cale emui ? xiaomi akurat w nakladce lepsze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    1 godzinę temu, maniek909 napisał:

powinno być w ustawieniach, tylko nie pisz ze i tak podstawowej funkcji nie ma bo nie uwiężę xD muszę sprawdzić ten telefon dłużej niż przez 5min

No ja Tego ustawieniach aparatu nie znalazłem, jakbyś znalazł to daj znać, jak to zmienić 

Edytowane przez Nerka12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    12 minut temu, Nerka12 napisał:

No ja Tego ustawieniach aparatu nie znalazłem, jakbyś znalazł to daj znać, jak to zmienić 

nie mam tego telefonu dziś bylem tylko ze znajomym go zobaczyć miałem go dosłownie 5 min w rekach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed chwilą wróciłem z media, macałem (namiętnie i delikatnie) P30 oraz P30 Pro.

Nie wiem czemu, ale ogólne zwykłe zdjęcia wydawały mi się mniej szczegółowe na wersji PRO (ustawienia Photo, 10mpix bez dodatków na obu). Przy P30 były bardziej szczegółowe z mniejszą ilością szumów przy mocnym przybliżeniu fragmentu zdjęcia (w tym przypadku było to zdjęcie półki z akcesoriami).

Natomiast zoom x5 w P30 Pro to jest miazgun i mocne 10/10. Naprawdę ciężko się do niego przyczepić, hybrydowy x10 nawet daje radę (i to do tego stopnia że dobre zdjęcie będzie się do czegoś nadawać). Przy P30 x5 hybrid jest "ok". OIS w obu przypadkach (P30 ma także OIS na x3 zoom lens) działa super, a x3 zoom działa tak samo super jak w przypadku P30 Pro z tym że czuć minimalnie gorszą stabilizację.

Co do stabilizacji, tutaj ostrzegam: moje subiektyne zdanie jest nieobiektywne i wypaczone poprzednimi telefonami xiaomi mi a1 i redmi 4 prime wer. chińska (przeskok dla mnie w kwestii aparatu będzie dużo większy niż dla was) a za czasów S2, LG G3 czy 4X HD nie było takich aparatów:

1) P30

- stabilizacja AIS naprawdę daje radę, w FHD@30fps oraz FHD@60fps jest naprawdę dobrze. W przypadku 4K@30fps nie ma wbrew pozorom co narzekać. 

- w przypadku zdjęć jest naprawdę super.

W porównaniu do Mi A1 (brak OIS) czuje się jaki Huawei kłamał w reklamach o braku OIS bo stabilizacja jest na wysokim poziomie. Serio, mam wrażenie jakby huawei ściemiał jak w przypadku P20 Pro że nie ma (a ponoć było, przynajmniej fizycznie) OIS. No ale... nie mam porównania z np. P20. 

2) P30 Pro

- stabilizacja jest "wypas", szczególnie podczas nagrywania najbardziej to odczułem, moje ręce zasilane kawą a nie krwią nie były w stanie zepsuć nagrania i lekkiego obrotu wokół własnej osi (pewnie ludzie się patrzyli na mnie jak na ułoma)

Niestety nic więcej nie miałem jak sprawdzić, krótki kabelek... mocno oświetlony sklep... (światła nie wyłącze dla night mode'a, nawet w imeniu nauki i testów). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fiksiu
    Napisano (edytowane)

Nie za bardzo kumam co piszesz bo o ile dobrze pamiętam to w p30pro i p30 wszystkie obiektywy mają OIS

Co do zoomu do 4.9

Zoom w p30pro o ile dobrze pamiętam to chyba od 3 do 4.9 to właśnie wycinek z obiektywu 5X a brakujące obrzeże ze zwykłego.

Da się dostrzec różnice w jakości szczegółów na obrzeżach. 

Więc zoom 3X nie powinien być gorszy niż w P30

Nie pamiętam gdzie to czytałem.Za dużo materiałów na ten temat w ciągu paru dni.

Edytowane przez fiksiu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W p30 tylko x3 zoom ma OIS. Reszta nie ma. 

Zoom x3 w p30 pro jest cyfrowy 

Zoom x3 w p30 jest natywny/optyczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    55 minut temu, Revenant napisał:

W p30 tylko x3 zoom ma OIS. Reszta nie ma. 

Zoom x3 w p30 pro jest cyfrowy 

Zoom x3 w p30 jest natywny/optyczny

jak w lepszym modelu moze byc gorsza stabilizacja obrazu niz w wesji pro? chyba sie troche pomyliles Revenant

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi