Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P30. Aparat - dyskusja ogólna i zdjęcia wykonane telefonem.

Rekomendowane odpowiedzi

4bstr4ct

S10 zasysa przy P30 Pro jeśli chodzi o zdjęcia nocne, oczywiście aktualizacje może jeszcze trochę podciągną S10 jeśli chodzi o fotki, ale raczej dużo nie wyciągną z tej matrycy 12 Mpx ?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podpowiedzcie proszę na jakich ustawieniach najlepiej pstrykać zdjęcia, filmowanie bez Zarzutów, ale zdjęcia czasem są niedoświetlone, prześwietlone, brakuje koloru itp. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokazcie zdjecia wykonane tym telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dopiero eksperymentuje. Dziś sie ocknąłem że nie sprawdziłem trybu AI... Niektóre średnio mi wychodzą ale to przez mój brak umiejętności i aktualnie uczę się podstaw, bo nie mogę ocenić aparatu poprzez swój brak umiejętności :P

RAW są za to bardzo słabe bez żadnych fixów ze strony telefonu, wsio ręcznie trzeba poprawiac. Olabooooga bo właśnie je przeglądam w RawTherapee.

Gdrive: https://drive.google.com/open?id=1lm5nkkQCJSlyx9XVgceyBSD7pg09iXkF

Oceńcie sami, zdjęć robić nie umiem i dopiero się uczę - wiem że są słabe ale to wina miernego operatora aparatu. :) Wszystkie bez AI mastera.

IMG_20190329_223904.thumb.jpg.675544338e570eaef9f038a9980bd623.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzonzi

Chcecie mi powiedzieć, że P30 ma optyczną stabilizację tylko podczas zoomowania? XD

A jak z filmowaniem? Lepiej kupić s10e?

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sukr
    Chcecie mi powiedzieć, że P30 ma optyczną stabilizację tylko podczas zoomowania? XD
    Nie ma OIS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino
    W dniu 30.03.2019 o 00:34, ImageX7 napisał:

S10 zasysa przy P30 Pro jeśli chodzi o zdjęcia nocne

Pytanie co przez to rozumieć. P30 robi dużo jaśniejsze zdjęcia, ale z naturalnością nie mają one nic wspólnego bo są dużo za jasne.

2 godziny temu, Nerka12 napisał:

Podpowiedzcie proszę na jakich ustawieniach najlepiej pstrykać zdjęcia, filmowanie bez Zarzutów, ale zdjęcia czasem są niedoświetlone, prześwietlone, brakuje koloru itp. 

Spróbuj w ... trybie nocnym. Sprawdza się nawet w dzień dbając o odpowiednie naświetlenie wszystkich części kadru.

2 godziny temu, Revenant napisał:

Niektóre średnio mi wychodzą ale to przez mój brak umiejętności

Niektóre średnio wychodzą przez brak OIS. Dzisiaj cyknąłem kilka fotek P30 i S10e w tych samych warunkach (raczej niezłe oświetlenie) i Samsung rozjechał Huaweia. Po przybliżeniu wszystkich zdjęć z P30 widać było szumy lub artefakty na detalach. W S10e wyglądało to dużo lepiej.

Godzinę temu, Dzonzi napisał:

Do filmów zdecydowanie tak, S10 rozjeżdża P30 na wszystkie strony. S10e znacznie lepiej leży w dłoni i znacznie łatwiej sięgnąć do krawędzi ekranu.

I tak, tylko teleobiektyw ma OIS. Dziwne to wykombinowali, stabilizacja ma być przede wszystkim w głównym aparacie.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@penguino Twoim zdaniem samsung s10 robi lepsze zdjecia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ja robiłem wczoraj porównanie z S10 kolegi to ogółem lepsze są zdecydowanie w P30, natomiast nagrywanie 4K w S10 jest bez konkurencji (świetna stabilizacja). U mnie w P30 przez brak OIS żenua, natomiast w FHD jako tako AIS robi robotę (wystarczającą jak na moje potrzeby). 

Co do szumów to jeszcze siedziałem w nocy i da się dobrze zrobic foty bez nich, ale wymaga to zabawy w trybie pro, muszę się dłużej pobawić i zrozumieć zasadę działania konkretnych opcji. 

Podobnie z kolorami. Da się zrobić zdjęcie aby nie było za jasne lub z dziwnymi kolorami. Trzeba korzystac z opcji, która definiuje warunki oświetlenia - sztuczne, słońce, pochmurno, auto-balans bieli itp. Zauważyłem że daje to dobre rezultaty.

Ja ogołem jestem bardzo zadowolony a aparat jest zdecydowanie lepszy niż w P20, z którym opcowałem parę dni w lutym gdy rozważałem jego zakup (a mogłem kupić nówkę za 320 euro). 

Tak samo powoli rozkminiam (chociaż nie w zbyt dużym tempie) jak zrobić idealne zdjęcie nocne. 

Nie wiem czy tylko ja jestem takim retardem ale odkryłem też że świetne rezultaty daje wybranie punktu odniesienie (? nie wiem jak to się nazywa), tj. trzymamy palcem jakiś punkt parę sekund a później przesuwamy punkt światła względem głównego miejsca. Tak wiem chaos, nie umiem tego ubrać w odpowiednie słowa - brak wiedzy. 

Wydaje mi się także że parę pixeli ze zdjęć jest uciętych na rzecz AIS. 

EDIT: Przypominam żeby odbierać to co piszę odnośnie aparatu jako mogą subiektywną opinię, której daleko prawdopodobnie od obiektywnej 

Edytowane przez Revenant
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzonzi

A nie ma u ciebie żółtego nieba czy chmur podczas filmowania? Ja bardzo ciekawym porównaniu na yt P30 pro wypada o wiele gorzej, niż s10 plus i nie wiem co o tym myśleć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi