Skocz do zawartości
dkajzer

Gear S3 Frontier - Nie wykrywa prawidłowo ręki użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Niedawno nabyłem smartwatch Samsung Gear S3 Frontier, sparowałem z Galaxy S10+. Na samym początku wszystko wydawało się cacy ale po paru dniach zauważyłem kilka problemów (w kolejności od najbardziej irytujących :)?

1. Jeśli chodzi o powiadomienia mam włączoną opcję "Pokazuj tylko gdy zegarek jest założony". Zauważyłem że smartwatch pomija część powiadomień, tak jakby jakiś czujnik nie trybił że zegarek jest na ręce.

2. Nie zawsze działa gest budzenia podniesieniem ręki, co wydaje się być związane z punktem 1.

Dodam tylko że smartwatch ma kilka dni, nie upadł, nie został zalany, etc.

Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kucharp

Umnie też nie zawsze wybudza się prze podniesienie ręki.

Zauważyłem że są tak jak by dwa tryby wybudzenie.

1 to przez ruch ręką i on jest nie ustawialny trwa 5 sekund i 2 gdy wybudzę telefon bezelem lub przyciskiem i wtedy ekranu włączony jest tyle sekund ile ustawiłem. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kucharp dzięki za odpowiedź! :)

W sumie coś w tym jest, rzeczywiście. Szkoda, że wybudzenie przez ruch ręką jest nieustawialne, jeśli chodzi o czas wyświetlania.

Miałbym jeszcze 2 pytania do Ciebie:

1. Używasz tej opcji "pokazuj tylko po założeniu zegarka", jeśli chodzi o pokazywanie powiadomień? Możesz się odnieść do mojego pytania które napisałem w 1 poście?

2. Jak u Ciebie wygląda czas pracy na baterii? U mnie wytrzymuje maks 2 dni. To co mam włączone: pokazywanie powiadomień (bluetooth on), wyświetlanie tylko po wybudzeniu (AOD off), pomiar tętna co godzinę, analiza snu. Jasność ekranu 2/10, pozostałe połączenia typu lokalizacja czy NFC wyłączone. Czasem pobiegam wieczorem. Generalnie na pewno go nie katuję jakoś mocno i wydaje mi się, że bateria trzyma trochę krótko. Co Ty na to?

Dzięki z góry za info!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kucharp

1.Ciekawe bo ja nie mam takich możliwości ustawień opcji "pokazuj tylko po założeniu zegarka". 

Możesz podać ścieżke gdze to ustawiasz? 

2. Też tyle podobnie trzyma,  teraz bateria ma 61% a minęło 28 godzin od ładowania. Jasność na 6/10

Tylko że ja mogę ustawić pomiar tętna na ciągle lub co 10 minut nie mam możliwości ustawić co godzinę.

Jaką masz wersję oprogramowania ja mam 4.0.02

dodana zawartość

Już mam te ustawienia. Przez telefon to można ustawić i też ma żeby powiadamł tylko gdy jest założny. I nie mam z tym problemu.

Czasem tylko gdy mierzy tętno to krzyczy żeby przesunąć zegarek na nadgarstku. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli nadal mam wrażenie że z tym moim egzemplarzem jest coś nie tak.

W momencie gdy mam włączona tą opcję smartwatch pomija część powiadomień z telefonu. Zauważyłem że ma to związek z tym jak mam ułożoną rękę w danej chwili, czyli tak jakby czujnik czasami nie wykrywał że zegarek jest założony.

To samo zresztą dotyczy baterii, bo po 28 godzinach nie ma szans żeby bateria miała powyżej 50%, a mam ustawioną 3x niższą jasność ekranu w porównaniu do Ciebie. Co do tętna chodziło mi oczywiście o pomiar co godzinę.

Chyba zdecyduję się na reklamację w takim razie, dzięki za Twoje odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi