Skocz do zawartości
goorek45

Ustawienie w dualsimie obsługi danego kontaktu przez wybraną kartę sim podczas połączeń.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Trochę powertowałem forum, ale tez neta - potrzebuję prostą rzecz - żeby dany kontakt był zawsze obsługiwany z karty SIM np 1. Mogę to nawet robić ręcznie. Tak mialem np w Lenovo G4 plus, przy pierwszy łączeniu z danym kontaktem wybierało się, żeby zawsze wybierał z danej karty i z bani.

Jak to zrobić w Oreo? Apki zewnętrzne? a juz ze 3 zaisntalowałem i dalej gucio.

Sprzet to xperia xz1.

Pozdr.

Edytowane przez _tommy_
    Doprecyzowanie tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem pisać podobny temat, ale się podepnę. Używam aplikacje Google telefon i kontakty google. Dla danego kontaktu mam ustawioną domyślną kartę SIM w kontaktach google. W systemie ustawione jest "Pytaj za każdym razem." Kiedy dzwonię z Telefonu Google to wciąż mnie pyta o kartę SIM. Nie reaguje na wybór z kontaktów.

Co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również się podpinam. Najbardziej irytujące jest to że pisząc SMS mam diw malutkie ikonki do wyboru z której karty chcę wysłać SMS, zdarza się że piszę z klientem i zamiast wysłać smsa z numeru służbowego to pisze z prywatnego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem przyczynę. Jeżeli mam podpięte 2 konta w aplikacji Gmail np. Gmail i Outlook i na obu kontach dany numer jest przypisany to niestety nie wyświetla możliwości zapamiętania numeru przy dzwonieniu. Jak wyłączyłem synchronizację z kontaktami Outlook i usunąłem wszystkie kontakty Outlook z telefonu to mogę przy dzwonieniu wybrać zapamiętaj wybór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi