Skocz do zawartości
Fris

Note 4 vs Galaxy S7 - Krótki test Aparatu - Przewaga Note'a

Rekomendowane odpowiedzi

Fris
    Napisano (edytowane)

Witam

Kupiłem S7 Edge w zastępstwie mojego Note 4, zauważyłem że zdjęcia w S7 w dobrym świetle są jakoś tak nienaturalnie wyostrzone i nie pomaga na to zmniejszenie wyostrzania w Aplikacji Zero Camera Mod.

(Oczywiście w złym świetle S7 ma ogromną przewagę ale ja fotografuję właściwie tylko w dobrym świetle)

Wrzuciłem w sumie 4 zdjęcia - Dwa bez żadnych modów. Jedno z S7 ze zmniejszonym wyostrzaniem i odszumianiem i jedno dodatkowo z wyłączonym odszumianiem z Note 4 dla porównania. 

Zdjęcia trzeba oglądać na pełnym ekranie inaczej nie widać za dużej różnicy:

https://photos.app.goo.gl/Ls4WPZUcecJExj2D7

Co o tym sądzicie? Dla mnie zdjęcia w dobrym świetle z S7 są beznadziejne w porównaniu z Note, dodatkowo mają taką nieprzyjemną żółtą kolorystykę.

Do robienia zdjęć na Note 4 polecam aplikację Snap Camera. Ma bardzo dużo opcji konfiguracji.

Można w niej ustawić regulację kompensacji ekspozycji klawiszami głośności. 

W wersji ze Snapdragonem można wyłączyć odszumianie zdjęcia, przydatne przy fotografowaniu w dobrym świetle (zdjęcia robią się bardziej szczegółowe)

Na Androidzie 6 działa w niej nawet tryb HDR z podglądem na żywo dokładnie jak w stockowej aplikacji aparatu co razem z wyłączeniem odszumiania daję naprawdę doby efekt.  

Edytowane przez Fris
    edycja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mediana

Samsung stosuje praktycznie matrycę bez zmian od 2016 roku - stąd nie jest lepiej a gorzej szczególnie w ostrości fotek.  :)

M...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi