Skocz do zawartości
browarnicy

Brak internetu 3G przez modem Huawei e1752 wRadiu samochodowym z Android 7.1.2

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem radia samochodowego Allwinner T8, Processor: UltraOcta-T8, Android version: 7.1.2 ROOT

Radio posiada obsługę sieci 3G, jednak nie posiada modemu wiec używam zewnętrzny modem USB Huawei e1752 Orange bez simloka. Karta z sieci Play. Radio bez problemu wykrywa modem, rozpoznaje kartę SIM i prawidłowo konfiguruje APN. Wyskakuje ikonka z pełnym zasięgiem i podpisem 3G/wcdma Network. Mimo to nie mam internetu. Wszystkie aplikacje informują o braku połączenia. Oczywiście w ustawieniach jest wszystko aktywne, transfer danych, roaming, itp. Po użyciu aplikacji PPP Wiget 3 tworzy się połączenie i mam internet. Czyli modem jest sprawny. Zauważyłem, że w konfiguracji apki zmieniam numer dostępowy na *99# (domyślne *7777# lun *99***1#) a w konfiguracji APN nie ma takiej pozycji. Może w radiu są inne numery dostępowe i przez to nie ma internetu, a w aplikacji można to zmienić i dlatego działa. Z aplikacji nie lubię korzystać bo tworzy dodatkowo sieć VPN nad którą nie mam kontroli, poza tym apka grysie się przy starcie systemu z oryginalnym programem do obsługi 3G który jako pierwszy startuje. Poza tym skoro jest wbudowane 3G to chce z niego korzystać.

Więc co o tym problemie sądzicie? Wie ktoś może gdzie i jak w androidzie można podmienić numery dostępowe? A może problem tkwi w czymś innym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi