Skocz do zawartości
mareg1

Powiadomienia, szybkość, czytnik linii papilarnych

Rekomendowane odpowiedzi

mareg1

Hej,

obecnie mam Oxygena w wersji 9.0.4. Część problemów zaczęła się już na 8 (albo 8.1 - niestety nie pamiętam), część na 9.

1. Powiadomienia - to jest koszmar. Dwie aplikacje, z którymi mam największy problem to Messenger i FlashScore.

Mam wyłączoną głęboką optymalizację i trybu czuwania. Przy tych aplikacjach mam "nie optymalizuj". Bateria adaptacyjna włączona, ale i bez tej opcji w systemie był problem. W ustawieniach powiadomień wszędzie "sygnalizacja dźwiękiem i wyświetlanie komunikatu", wszystko włączone. W ustawieniach zaawansowanych zaznaczone zwykłe oczyszczanie.

I nic. Dalej powiadomienia nie dochodzą albo dochodzą masowo raz na jakiś czas. Jest to niezwykle irytujące i nie wiem, co z tym zrobić. Wydaje mi się, że przy transmisji danych dostaję więcej powiadomień niż przy WiFi (przy WiFi uruchamiam aplikację i widzę "oczekiwanie na sieć" regularnie, trwa to czasami bardzo długo; podobnie często nie mogę skorzystać z asystenta, bo twierdzi, że jest offline...). Przy starszych wersjach systemu nie było żadnego problemu, zaczęło się od 8 albo 8.1.

2. Lagi - równie frustrujące. Pojawiły się na 100% po update do 9.

3. W około 5% przypadków nie działa mi czytnik linii papilarnych. Po prostu jest nieaktywny. Muszę użyć przycisku zasilania, później czytnik działa. Wygląda, jakby cały telefon głęboko się usypiał. Problem pojawił się również po update do 9.

Przywracałem już ustawienia fabryczne, ale to nic nie pomogło. Macie jakiekolwiek propozycje, co jeszcze mogę zrobić? Kiedyś ten telefon był niezawodny i śmiałem się z mikro lagów najnowszych Samsungów. Teraz jestem tylko sfrustrowany tym, co się stało po aktualizacjach... Pomożecie? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3. Wyłącz tryb w kieszeni, powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mareg1

To jest known issue? Akurat tryb w kieszeni jest dla mnie dość istotny i bardzo często mi pomaga, bo po prostu spełnia swoją rolę. Naprawdę pomieszali coś w sofcie i to uwalili? Na wcześniejszych wersjach ani razu nie miałem problemu z czytnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten problem z trybem w kieszeni czyli "pocket mode" to od dawna niezałatany błąd w OOS. Wydawało Ci się, że poprawnie działa. Od paru lat te same objawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mareg1

Nie no, bez przesady :D zauważyłbym, że nie mogę odblokować telefonu, a używam tylko czytnika. Kolega z 6T nie ma żadnego problemu poza tymi powiadomieniami, a problem u niego i tak nie jest aż tak duży.

Wiesz może, czy jest sens zakładać wątki na oficjalnym forum OP? Oni cokolwiek z tym robią?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dziwne, że ja wyłączyłem i jest poprawa, za każdym razem reaguje czytnik, a miałem ten sam problem ;)

Nie ma sensu, forum OP to rakowisko tak jak forum xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mareg1

Ok, ja nie mówię, że wyłączenie trybu w kieszeni nie pomoże. Po prostu jest to dla mnie na tyle istotna funkcja, że miałbym poczucie kastrowania sobie telefonu. A wkurza mnie to tym bardziej, że wcześniej żadnego problemu nie miałem.

Wychodzi na to, że problemu z powiadomieniami i lagami w ogóle nie da się rozwiązać. Szkoda, bo to był naprawdę dobry telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi