Skocz do zawartości
bpioter

Branding Huawei P30 Pro, w jakich sieciach?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kazdy kto ma karte z orange dostnie od nich jakis ciulowy update? Od czego to zalezy? Kak tego uniknac? Chce kupic telefon od kogos kto mial go z play i wlozyc katre orange.

@MroziQ Co dokladnie Ci sie wgralo z tego orange? Masz jakis ekran powitalny od nich?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MroziQ
    Czy kazdy kto ma karte z orange dostnie od nich jakis ciulowy update? Od czego to zalezy? Kak tego uniknac? Chce kupic telefon od kogos kto mial go z play i wlozyc katre orange.
    [mention=21520]MroziQ[/mention] Co dokladnie Ci sie wgralo z tego orange? Masz jakis ekran powitalny od nich?
    Szczerze to ja tu nic nie widzę dodatkowego. Telefon niestety nie znajduje aktualizacji OTA ale znajduje ją od razu przez HiSuite, tak jakby nie miał brandu. Podobno po przywróceniu ustawień fabrycznych ta wersja Orange znika. Najlepiej to po zakupie odpal telefon z kartą innej sieci, skonfiguruj i dopiero włóż kartę z Orange.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    benkas

Nie straszcie nawet z tym Orange. Chcę w czerwcu przejść do pomarańczowych na kartę i jak ma mi się doinstalować jakikolwiek syf od nich to ja dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki syf. Aplikacja "apps orange" i tyle. Na nic ona nie ma wpływu. Po prostu sklep pley przefiltrowany przez orange. Ale nie trzeba jej używać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Orange trzeba się liczyć z brakiem WiFi calling i volte. 

Nie będzie tego długo jeżeli w ogóle będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wwlsqad
    W dniu 26.04.2019 o 10:44, bpioter napisał:

@MroziQ Co dokladnie Ci sie wgralo z tego orange? Masz jakis ekran powitalny od nich?

Mam telefon z RTVeuroAGD, karta ORANGE i nie mam nic od ORANGE, żadnego syfu i aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

@bpioter troszkę źle rozumujesz brand kolego :)... Ten "syf" zależny jest od teho gdzie kupiłeś telefon, a nie kto jest Twoim operatorem. I wygląda to tak: kolega powyżej na karte z Orange, ale kupił tel z wolnej sprzedaży i nie będzie miał brandu. Ty masz karte z Orange, ale kuoujesz tel pochodzący z dystrybucji operatora (PLAY) to będziesz miał brand Playa - oczywiście jeśli Play robi brand dla P30P. Teraz rozumiesz? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mirku - tak też myślałem na początku - ale z tego co widzę tu i w podobnym wątku o P30 (bez pro) to są osoby ktorym instaluje się dodatkowe rzeczy od orange wlasnie dopiero po wlozeniu danej karty sim np: @Gwozdek mowi "Ale wiedz, że telefony nie mają preinstalowanego brandu. Pobiera się on po wykryciu odpowiedniej sim. Podobno znika po hard reset, więc jeśli odkupujesz od kogoś, to też nie powinno być problemu."

Wcześniej też zakladalem ze brand wynika tylko i wyłacznie z tego z jakiej sieci pochodzi telefon, a tu sie okazuje ze u niektorych jest to zalezne od karty sim :) stąd pojawiają się moje pytania. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku
    Napisano (edytowane)

@bpioter To w takim razie pytanie do tych , którym wgrały się jakieś śmieci:

@Gwozdek @MroziQ

Z jakiej dystrybucji macie telefony? 

Bo jeśli od operatora, to sprawa jasna, telefon niby z czystym softem, ale wgrywa apki operatora po wykryciu karty z macierzystej sieci. To nic nowego. 

Edytowane przez mirku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wynika z tego że jak mam teraz telefon bez brandu, kupiony w X-kom i włożę kartę z Orange to z automatu telefon się "zbranduje" ? Aktualnie jestem w T-Mobile ale od maja przenoszę numer do pomarańczowych. Jeżeli faktycznie tak to wygląda to chyba zrezygnuje ze zmiany sieci.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi